Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Dizel Bardaklıktan Gelen Cızırtı Sesi

Mazda41
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracım ikinci nesil dizel Mazda 3 araba giderken değil 2000 devir civarında Torku verdiği sırada bardaklık Tan cızırtı sesi geliyor sebebi ne olabilir yolda giderken Çok sinir bozucu Lütfen yardım edin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracına multimedia sistem filan takılması için, o elfreni bardaklık, çakmaklık vs lerin olduğu bölüm hiç sökülüp takılma olayı oldu mu ?

Mutlu arkadaşımızın konuları arasında ön kokpiti sökme takma tirim sesleri ile ilgili bir çalışma konusu vardı.. Onu inceleyebilirsin..

Şu wurth sprey bile senin sorununu çözebilir. O bölgeyi sökme takmamayı bizzat kendim yapmadım ama. Oto müzik uygulamasında sökülüşünü izledim, 15-20 saniyede bardaklık-vites-elfreni o bölgeyi komple sökmüştü arkadaş. Plastik levye tarzı aparat şart ama..zarar vermemek için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi herhalde geri vites musuru icin soktuler mi ne olduysa 70. Km bakimindan sonra oldu son ses muzik acmasam arabayi bariyerlere carpasim geliyor servise goturucem bu hafta ici

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 dakika önce, Mazda41 :

Abi herhalde geri vites musuru icin soktuler mi ne olduysa 70. Km bakimindan sonra oldu son ses muzik acmasam arabayi bariyerlere carpasim geliyor servise goturucem bu hafta ici

Yapma Yunus kardeşim.. Bu kadar ufak basit çözülebilir bir sebepten ötürü aracını bariyerlere çarpasın geliyorsa !!

Passat'çılar intahar etsin.. 2015 mode Passat'ı olanlar ön kokpitten gelen sesten dolayı ızıdırap içindeler. Garantisi bitmeden servise yaptırma telaşındalar. Komple ön kokpiti sökülüp izolasyon uygulaması yaptıranlar var.. Bunlara Passat CC modeli olup aynı sorundan şikayetçi olanlar bile var. O zaman onlarda direk intihar etsinler. :geyik:  :D

Dediğim gibi sökme takma işlemi esnasında bir yerler tam oturmamış olabilir. Sesin nereden geldiğinden emin olduysan, sorunu zaten %90 çözmüş sayılırsın. Passat'çılar daha sesin tam olarak nereden geldiğini çözemedikleri için, komple ön kokpiti söküp takıyorlar..:fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorununuz o kaadar basittir ki çözümü. Elinizi bastırın o cızırtı geldiğinde kesiliyor mu ona bakın. Eğer kesiliyorsa birleşim yerlerinden kaynaklı. Benden de cızırtı geliyor bazen sebebi de bardaklık kapağı açık olduğunda trim parçasına çok hafif değiyor ve o da cızırtı yapıyor. Baktım ses geliyor kapağı kapatıyorum. O parçayı söküp teste çıkabilirsiniz bir de, ses kesiliyorsa kesin birleşim yerlerindedir. Demontaj için konuma bakabilirsiniz. 2. Nesil Mazda 3 kabin içi trim sökme rehberi başlığı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam o kadar beceriksizim ki ampul takamiyorum arabanin parcalarini sokmek herhalde imkansiz gibi bir sey evet bardakligin ic kismina bastirinca ses kesiliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beceriksizlik bir durum yok. Bence aracın sahibi aracıyla bütünleşebilmeli her anlamda. Onu parçalayabilmeli de. :)

O kadar kolay ki dediğiniz şeyler, 3 dk bile sürmez. Youtube da bolca video da var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Yazmayi unutmusum serviste usta bardakligin icinden bir tane anahtar bozuk paralar 10 25 kurus tarzı ve sd kart cikartti sesin kaynagi buymuş suc bende Mazdam hala sorunsuz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Mazda41 :

Yazmayi unutmusum serviste usta bardakligin icinden bir tane anahtar bozuk paralar 10 25 kurus tarzı ve sd kart cikartti sesin kaynagi buymuş suc bende Mazdam hala sorunsuz

Hey maşallah çıkanlar arasında yok yokmuş Yunus.

Allah rızası için çıkanlar arasında benim kayıp blekliğimde var mı? Bir bakar mısın ? :D  :geyik:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, İlhan :

Hey maşallah çıkanlar arasında yok yokmuş Yunus.

Allah rızası için çıkanlar arasında benim kayıp blekliğimde var mı? Bir bakar mısın ? :D  :geyik:

:tey:8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...