Jump to content

Makyajlı Mazda 3'ler Geldiğinde Bayilerin Elinde Makyajsız Mazda 3 Kalır mı?

Mazda41

Tavsiye Edilen Mesajlar

Oncelikle konuyu yanlis yere actiysam özür dilerim. Bayilerin elinde 2017 yilinda Mazda 3 kalir mi? Makyajli kasalar gelirse indirim olur mu olsa ne kadar olur?

Arabami 100k bakimina sokmak istemiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha 2017 de değiliz ki, 2017 model kalıp kalmayacağını anca 2018 de öğrenebilirisin, büyük ihtimalle kalır. Sen yoksa 2016 modelimi sormak istedin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2. Nesil makyajlandığında satın alan arkadaşlarımız olmuştu. şu an için bir şey demek mümkün değil ama neden olmasın?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17.10.2016 at 10:02, NoooFearrrr :

Daha 2017 de değiliz ki, 2017 model kalıp kalmayacağını anca 2018 de öğrenebilirisin, büyük ihtimalle kalır. Sen yoksa 2016 modelimi sormak istedin.

2015 hocam suan haldizlarda mt 2016l5 reflex sedan beyaz mazda 3 var

17.10.2016 at 10:10, Mehmet Özdemir :

2. Nesil makyajlandığında satın alan arkadaşlarımız olmuştu. şu an için bir şey demek mümkün değil ama neden olmasın?

Nasil ve nerden ogrenebilirim ciddi indirim olur mu kı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Genel Merkez bayilere ellerindeki modelleri bitirmeden araç bile vermeyebilir !

Bir sürü olasılık var..

Bayilerin karlılık oranları değişkendir. Kimisi indirim yapar tüketir birden aracını. Kimisi indirim yapmaz uzun vadede satar aracını.

Şöyle olabilir, böyle olabilir şeklinde tahmin edebilmek çok güç O zamanki ekonomik koşullar, en önemlisi dövizin durumu. O yüzden mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Ömer626 :

Peki  @İlhan bey benim araç 91 model ama traBafiğe ilk çıkış tarihi 97 neden böyle olmuş? 97 yılına kadar satılmamış mı bu araç?

Maşallah karpuz yata yata büyür hesabı, senin araç bayağı bir beklemiş Ömer. :)

Satılmayıp elde kalıp bekleyen araçtır..

Bundan 2-3 yıl öncesine kadar bulunduğumuz yılın ortasını geçtiğimizde bir sonraki yılın modelleri satılmaya başlanırdı.. Şimdileri böyle bir durum söz konusu değil. Yeni yıla girmeden, yeni yılın modelleri altında satılmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 dakika önce, Ömer626 :

O zaman benim araç 97 model :D bilgilerin revize edilmesini talep ediyorum efendim :);D 

Ruhsatta ne yazıyorsa odur modeli. Ruhsatta İlk Tescil yani trafiğe çıkış tarihi sanırım 97 gözüküyor o zaman sende.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, katil balina :

makyajlı mazda 3'ler geldiğinde 

bayilerin elinde makyajsız mazda 3 kalır mı?

???? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Genel Merkez bayilere ellerindeki modelleri bitirmeden araç bile vermeyebilir !
Bir sürü olasılık var..
Bayilerin karlılık oranları değişkendir. Kimisi indirim yapar tüketir birden aracını. Kimisi indirim yapmaz uzun vadede satar aracını.
Şöyle olabilir, böyle olabilir şeklinde tahmin edebilmek çok güç O zamanki ekonomik koşullar, en önemlisi dövizin durumu. O yüzden mümkün değil.

Katılıyorum. Genelde tüm markalar yenisi gelmeden 1 sene önceden bunula alakalı bir siyaset uyguluyor.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir kaç yila kadar yasada, satildiği yilin modeli ruhsata işlenirdi. Fakat bu yasa degişti, üretim yili model yili olarak belirleniyor. 

Makyajli kasalar gelince ellerinde 2016 modeller olur ve uygun fiyata alinir.

2 hafta önce izmir yeni otomotivde 2015 model motion otomatik vardi 4 adet ve 71 tl fiyat verdiler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında mevzu araç üretim yılı bile değil. Bizim ülkemiz açısından gümrükten çekilme tarihiyle alakalı bir durum. Bunun için bayiler ellerinde mevcut olan araçları bitirmeden gümrükten araçları çekmiyorlar. Halen insanlarımız araçların model yılıyla ilgileniyor trafiğe çıkış tarihiyle değil. Örnek verecek olursak 2015 - 2016 model cx-3 arasında bir fark var mı ? Evet var :) Birisi 2015 yılı içinde gümrükten çekilip bayilere dağıtıldı diğeri ise 2016 yılı içerisinde gümrükten çekilerek bayiye geldi :) ama bakın 2 aracında uyumluluk raporunda 2015 tarihinde üretilmiş olduğunu göreceksiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende ruhsatı aldığımda vize tarihinin 08/05/2018 de dolduğunu gördüm ve aracım 04/03/2016 tarihinde trafiğe çıkmasına rağmen artık üretim yılının ruhsata işlendiğini öğrendim. Benim araçta 10 ay beklemiş oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Koray74 :

Bende ruhsatı aldığımda vize tarihinin 08/05/2018 de dolduğunu gördüm ve aracım 04/03/2016 tarihinde trafiğe çıkmasına rağmen artık üretim yılının ruhsata işlendiğini öğrendim. Benim araçta 10 ay beklemiş oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üretim yılı değil bahsettiğiniz. Araç gümrükten geldikten sonra uyumluluk raporu muayene felan işlemleri yapılıyor o sebepten dolayı siz aracı aldığınız zamandan itibaren 3 yıllık muayene söz konusu değil bayinin uyumlulukla birlikte muayeneye soktuğu tarihten itibaren 3 yıllık süre başlıyor. Aracım 2015 üretimi. Aracı 01.08.2016 tarihinde aldım. Ama araç 08.01.2016 tarihinde muayneye girmiş ve 08.01.2019 tarihinde muayene sürem doluyor. Bakın araç 2015 yılı üretim olmasına rağmen ruhsatta 2016 yılı yazıyor. Çünkü araç gümrük işlemleri uyumlulluk muayene vs. 2016 yılında tamamlandı. Örnekte de anlattığım üzere araçların ruhsatında üretim yılı baz alınmıyor. Kaldı ki bu uygulama ülkemizde hiç bir zaman olmadı. Eski zamanda 2011 ağustosta araçlarımız 2012 olarak alabiliyorduk gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...