Jump to content

4.Nesil Mazda 3 mü Desek Yoksa 3,5 mu ? :))

Sergio_01
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

1 saat önce, Teknisyen :

Bari ne zaman Türkiye'ye gelir onu söyleyin. Araba kampanyaları başladı malum.Piyasaya yeni Civic ve Megane girdi Golf de girecek galiba.Eğer Mazda Türkiye adam gibi bir tarih vermezse arabayı bu arabayı beklemeyecek insanlar var.

Edit:Lansman tarihi belli mi?

Lansman tarihini Mazda Türkiye kamuoyuna gerektiği zaman duyuracaktır. Ancak şunu söyleyebilirim, bizim bayimizin ilk parti araçları üretildi. Ve hatta satış bağlantıları bile yaptık. Burdan teslim tarihi söylemek yanıltıcı olabilir. Kimseyi gereksiz beklentiye sokmak istemem. Ama bomba gibi geliyor. Onu söyleyebilirim...

Benzer konu Mazda6 IPM2 için de geçerli diyip sizi biraz daha merak içinde bırakayım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, okkko :

Lansman tarihini Mazda Türkiye kamuoyuna gerektiği zaman duyuracaktır. Ancak şunu söyleyebilirim, bizim bayimizin ilk parti araçları üretildi. Ve hatta satış bağlantıları bile yaptık. Burdan teslim tarihi söylemek yanıltıcı olabilir. Kimseyi gereksiz beklentiye sokmak istemem. Ama bomba gibi geliyor. Onu söyleyebilirim...

Benzer konu Mazda6 IPM2 için de geçerli diyip sizi biraz daha merak içinde bırakayım...

Bari yılbaşından öncemi belli olur sonra mı onu söyleyin :D Ona göre pozisyon alalım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotodan gördüğüm kadarıyla artık 1 korna değil, 2 korna var araçta. Bizim araçlarda uzun süre kornaya basınca korna yoruluyordu. Şahsi fikrim araç çok güzel, eksikliklerini tamamlayıp geliyor fakat türkiyeye özgü donanım seçenekleri sunmadıkları için yine sunroof olmayacak ve motor gücü aynı kalıp daha pahalıya satılacak. Benzinli power 95 gibi gelir diye düşünüyorum. Turbo destekli 130-150 hp arası bir motor gelse bu arabayı alır üzerinden inmem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Yine pazara gec girdi cok sacma bence yeni yılla girmeliydi ayrica Soul donanima Allah rizasi icin alasimli jant koysunlar 70 kusur bin liralik arabada cok sacma 1000 tl fazla olsun alasimli jantli olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

Nereye yazacagimi bilemedim. Eger yanlis yerse admin arkadas duzeltirse sevinirim. Mazda 3 icin guncel fiyat listesine bakayim dedim manuel vites yok. Mazda 3 otomatik vites icin fiyatlar var. Mazda 3 manuel vitesli olarak alamiyacak miyiz acaba? Yoksa ellerinde sadece otomatik vitesler kaldigi icin sadece otomatik vites fiyatlari mi var? Makyajli mazda 3 2017 gelis tarihini hakkinda kesinlesen bir bilgi var mi? Neden tum donanim paketlerinde manuel vites koymazlar anlamadim. Isallah makyajli 2017 modelde mazda bir guzellik yaparda tum modellerde manuel vites koyar yada opsiyonel sanroof getirir! Konu hakkinda bilgi sahibi arkadaslar cevaplarsa cok sevinirim. Makyakli mazda 3 u beklemeye deger mi? Yoksa benim acimdan beklentilerimi karsilamazsa artmis otv ve bu dolar kuru baskisi yuzunden sifirdan vazgecip 2 .el araca yonelmeyi dusunuyorum artik

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, vethekim :

Nereye yazacagimi bilemedim. Eger yanlis yerse admin arkadas duzeltirse sevinirim. Mazda 3 icin guncel fiyat listesine bakayim dedim manuel vites yok. Mazda 3 otomatik vites icin fiyatlar var. Mazda 3 manuel vitesli olarak alamiyacak miyiz acaba? Yoksa ellerinde sadece otomatik vitesler kaldigi icin sadece otomatik vites fiyatlari mi var? Makyajli mazda 3 2017 gelis tarihini hakkinda kesinlesen bir bilgi var mi? Neden tum donanim paketlerinde manuel vites koymazlar anlamadim. Isallah makyajli 2017 modelde mazda bir guzellik yaparda tum modellerde manuel vites koyar yada opsiyonel sanroof getirir! Konu hakkinda bilgi sahibi arkadaslar cevaplarsa cok sevinirim. Makyakli mazda 3 u beklemeye deger mi? Yoksa benim acimdan beklentilerimi karsilamazsa artmis otv ve bu dolar kuru baskisi yuzunden sifirdan vazgecip 2 .el araca yonelmeyi dusunuyorum artik

Aynı şekilde 2007 yaristen sonra mazda 3 e geçtim. İyiki de geçmişim. Geçme sebebim de konfor idi. Otomatik vites ve  hız sabitleyici öncelikli tercih sebebimdi. İmkan varsa 3. nesil otomatik benzinliye geçin. 60 civarına baz donanım otomatik bulunabilir. Tavsiye ederim. Olmazsa da 2. nesil otomatiği öneririm kesinlikle.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazdanin otomatik vitesi beni biraz dusunduruyor. Performans ve yakit anlaminda biraz gelismeye ihtiyaci oldugunu dusunuyorum. Makyajda otomatik vitese spor mod koyarlar ve yazilimi iyilestirirlerse benim icin yeterli. Lakin benim aracim 2011 model f1 multimode sanzuman. Toyotada baska araclari bilmem ancak benim yaris icin cok guzel. Evet bazen otamatikte kararsiz kaliyor ancak ben zaten nerdeyse manuel kullaniyorum. Daha onceki nesillerde biraz problemli idi benim makyajli kasada problemsiz. Ayrica olasi bir arizada erken mudehalede 1500tl cok kotu kullanirsan en fazla 4000tl masraf acar. Cvt ye girmek istemiyorum bile. Problem cikarmaz lakin calisma karakterinden haz etmiyorum. Dsg zaten ofsayt.zf veya eta6 aisin tork konvertorlu icin bence su an en iyileri.Mazdanin otomatiginin performansi torpulemesi, yakiti artirmasi ve bazi forum uyesi arkadaslarin basina gelen talihsiz hadiselerden oturu beni dusunduruyor. Sifir arac icin garanti var diyelim aracin garantisi bitince veya Ikinci el arac aldigimda olasi sanzuman masrafi cok fazla benim icin. Konfor ve guvenlik konusunda haklisiniz. Sonucta segment farki var. Ne kadar ekmek o kadar kofte misali...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu nedenle sıfır almayıp 2. elde deneyerek alacaksınız. Uzun süreli kullanacaksanız sıvı sistem lpg de taktırabilirsiniz. alırken şanzımanın kütlemesi vat mı diye bakarsınız. Şehiriçi 7 lt lehirdışı 5 lt yakıt verisi var. yaris sonrası zorlayabilir belki ama gayet makul diye düşünüyorum  

Yakıttan yana düşüncem benim de vardı ama mazdanın sürüş zevki ve konforu unutturdu. Şehiriçi ayağımı korkakalıştırmadan 13-14 lt lpg yakıyorum. yariste de 10 ltlpg yakardım. 2. nesili için konuşuyorum.

Tork konvertörlü şanzımanlar sağlamdır  yeterki yağı zamanında değişsinler. performansı törpülese de 2.  nesil mazda 3 bile yaristen daha performanslı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...