Jump to content

2012 Mazda 3 ile Biz de LPG li Olduk

rubin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

36 bin km dayandik ama olmadi... bende guzuma istemiyerekde olsa lpg taktirdim.. izmirde brc nin bolge bayisi 2a muhendislige taktirdim.. my11 sq 32 gibi bisi soylediler lpg kitine.. 3 saatte montaj yapildi... lpg enjektorleri hava filtresinin oldugu bolumun altina kondu. Bu sebeple hava filtresinin oturdugu bolum biraz yukari kalti.. birde lpg de calisirken lpg tesisatindan gelen bir hafif ugultu oluyor aracin icindende hafif duyuluyor.. buna sikilsamda yapacak birsey yok.. saat gibi calisan motora LPG taktik. Son benzin fiyatları ile ki izmirde en son 4.89 tl idi sehir ici nerdeyse 50 kurus km de yakiyor ndayanmak imkansız hale geldi.. su an sakin kullanimla 90 120 km hizlarda maksimim 22 kurus minimum 19 kurus yakmaya basladi... arabaya binmenin keyfini yeniden yasamaya basladim desem yalan olmaz 10 gunde 2000 km yol yapmisim...[emoji5][emoji5][emoji5]... uzmeden yormadan zorlamadan binmeye calisiyorum guzuya.. oyle lpg li diye kirbaclayip binmiyorum [emoji28][emoji28] .. simdilik sikintimiz yok.. haa hic ariza lambasi yakmadi umarim yakmazda...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23.10.2016 at 00:10, rubin :

36 bin km dayandik ama olmadi... bende guzuma istemiyerekde olsa lpg taktirdim.. izmirde brc nin bolge bayisi 2a muhendislige taktirdim.. my11 sq 32 gibi bisi soylediler lpg kitine.. 3 saatte montaj yapildi... lpg enjektorleri hava filtresinin oldugu bolumun altina kondu. Bu sebeple hava filtresinin oturdugu bolum biraz yukari kalti.. birde lpg de calisirken lpg tesisatindan gelen bir hafif ugultu oluyor aracin icindende hafif duyuluyor.. buna sikilsamda yapacak birsey yok.. saat gibi calisan motora LPG taktik. Son benzin fiyatları ile ki izmirde en son 4.89 tl idi sehir ici nerdeyse 50 kurus km de yakiyor ndayanmak imkansız hale geldi.. su an sakin kullanimla 90 120 km hizlarda maksimim 22 kurus minimum 19 kurus yakmaya basladi... arabaya binmenin keyfini yeniden yasamaya basladim desem yalan olmaz 10 gunde 2000 km yol yapmisim...emoji5.pngemoji5.pngemoji5.png... uzmeden yormadan zorlamadan binmeye calisiyorum guzuya.. oyle lpg li diye kirbaclayip binmiyorum emoji28.pngemoji28.png .. simdilik sikintimiz yok.. haa hic ariza lambasi yakmadi umarim yakmazda...

77 binde aldım aracımı. 2007 model ve 2. Sahibiyim. 110 bine geldik benzinde. Fiyatlar bu kadar artmasa yine dayanırdım ama bir kaç gündür LPG fikri aklımdan çıkmıyor. İzmire yakın oturuyorum ve aramalarım BRC My 11 ve 2A yı işaret ediyor. 

Özetle, memnun musunuz? Arıza ile ilgili bir durum var mı? Ve ne kadara taktırdınız?

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arıza ışığını er geç yakar , ama telaş edecek bişey yok , sürekli km yapıyoruz ama benzin hiç eksilmiyo şaşkınlığı o aracın.. 90 - 100 km kadar benzine geçip kullanırsanız sönüyor, bilginiz olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

77 binde aldım aracımı. 2007 model ve 2. Sahibiyim. 110 bine geldik benzinde. Fiyatlar bu kadar artmasa yine dayanırdım ama bir kaç gündür LPG fikri aklımdan çıkmıyor. İzmire yakın oturuyorum ve aramalarım BRC My 11 ve 2A yı işaret ediyor. 

Özetle, memnun musunuz? Arıza ile ilgili bir durum var mı? Ve ne kadara taktırdınız?

Saygılar,

Hocam auan icin cok memnunum... 2000 tl ye taktirdim.. nakit veya 9 taksit yapiyorlar.. simit tanktan dolayi bagaj biraz yikari kalkti.. pek icime sinmedi ama onuda iyi bir dosemecide hallettircem.. onun haricinde kafaya takacak pek bi durum yok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31.10.2016 at 23:12, rubin :

Hocam auan icin cok memnunum... 2000 tl ye taktirdim.. nakit veya 9 taksit yapiyorlar.. simit tanktan dolayi bagaj biraz yikari kalkti.. pek icime sinmedi ama onuda iyi bir dosemecide hallettircem.. onun haricinde kafaya takacak pek bi durum yok

Valla hocam 2 sene dayandım. Aracımı servis dışına bile çıkarmadım. Çekincelerim var bu konuda. Taktırırsam sizinle aynı yerde olması çok muhtemel o nedenle sizin söyledikleriniz benim için referans oluyor.

bu arada, arıza ışığı yanmaması ve subapları koruması için ayrıca bir şeyler yaptılar mı?

tekrardan teşekkürler!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yo yo hayir extra hicbirsey yapmadilar... bu my 11 dedikleri kit belirli zamanlarda kendisi benzin püskürterek piston ve sübaplarin sogumasini sagliyormus o kadar... tek soyleyecegim size montaj sirasinda aracin basinda bekleyin.. daha ilgili is yapiyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, rubin :

Yo yo hayir extra hicbirsey yapmadilar... bu my 11 dedikleri kit belirli zamanlarda kendisi benzin püskürterek piston ve sübaplarin sogumasini sagliyormus o kadar... tek soyleyecegim size montaj sirasinda aracin basinda bekleyin.. daha ilgili is yapiyorlar

Anladım. Çok teşekkürler. Hocam takıldığında sizin kilometre ne kadardı? Bir de kaç model aracınız?

saygılar,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, rubin :

2012 model.otomatik 36000 km de takildi..

Bende 110 bindeyim ve 2007 model. Acaba yüksek kilometrede uygulanması sıkıntı yapar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam 110bin km benzin de kullanmissin sorun olacagini sanmam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...