Jump to content

Yine, yeni ve yeniden Mazda 3

mucar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese iyi geceler. Daha önce farklı sayfalarda aracımı değiştirmeyi düşündüğümü ve hatta istemeyerek de olsa Mazda yı bırakıp süperb ya da insignia arasında kararsız kaldığımı söylemiştim. Ancak ailemle oturup konuştuk ve 1  yıl sonra ev almayı planlamaya karar verdik. Dolayısıyla araç yenilemek için 120-130 bin liralık bütçe yerine max 100 bin tl ayırmaya karar kıldık. Bu nedenle yine c sınıfı ancak bu kez hali hazırdaki mazdam gibi hb değil de sedan bir araç alalım diye düşündük. Hal böyle olunca da c sınıfı araçlar içinde her zaman kalbimin ve aklımın bir köşesinde kalan sky aktive Mazda 3 sedanı ciddi ciddi düşünmeye başladık. Çünkü şu anki aracım benim ilk aracım ve her ne kadar çok yaksa da çok seviyorum ve bu yüzden c sınıfı alacaksam yine Mazda 3 almalıyım diye düşündüm. Bunda tabiki Mazda aşkının yanı sıra rutin bakımlar dışında hiç bi şekilde arıza çıkarmamasının da payı büyük. 

Sizler bu kararım hakkında ne düşünüyorsunuz? C sınıfı sedan ve az yakan dizel olmayan otomatik vites başka bir marka ve model önerisi olan var mı? 

Son olarak Mazda 3 için makyajlı model ne zaman çıkacak ve beklemeye gerek var mı? 

Galiba hayatımın Bi 4-5 yılı daha Mazda ile geçecek

Herkese iyi geceler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet bildigim kadariyla 2017 de gelecek makyajli kasalar ben sizin yerinizde olsam beklerdim. Suan telefonla tum bayileri arayin sorgulayin arac var mi diye. 2015 modellerde bence 2017 ciddi indirim yaparlar. Guzel bir indirim olursa makyajli kasaya gerek yok.Ama ben sizin yerinizde olsaydim 2. Ele yonelirdim. Neredeyse 0 dan farksiz arac bulmak mumkun 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, mucar :

C sınıfı sedan ve az yakan dizel olmayan otomatik vites başka bir marka ve model önerisi olan var mı? 

Az yakan + otomatik + sedan denildiğinde ilk aklıma gelenler..

Wolksvagen Jetta

Skoda Octavia

Skoda Rapid *

Ford Focus 

Seat Toledo *

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, İlhan :

Az yakan + otomatik + sedan denildiğinde ilk aklıma gelenler..

Wolksvagen Jetta

Skoda Octavia

Skoda Rapid *

Ford Focus 

Seat Toledo *

abi önerilerin için sağol 

ancak şöyle bir baktım da 

focus 1.6 otomatik şehir içi 8.7 lt

jetta ve octavia şehir içi 6.1 litre

mazda 3 şehir içi 6.5 litre

sitelerinde yazan fabrika verileri

yılda max 10000 km yapıyorum ve dizel düşünmüyorum

hal böyle olunca arada çok da bi fark yok gibi, ama mazda 3 ün tasarıma diğerlerine göre çok ama çok önde. haksız mıyım?

Bir saat önce, Mazda41 :

Evet bildigim kadariyla 2017 de gelecek makyajli kasalar ben sizin yerinizde olsam beklerdim. Suan telefonla tum bayileri arayin sorgulayin arac var mi diye. 2015 modellerde bence 2017 ciddi indirim yaparlar. Guzel bir indirim olursa makyajli kasaya gerek yok.Ama ben sizin yerinizde olsaydim 2. Ele yonelirdim. Neredeyse 0 dan farksiz arac bulmak mumkun 

teşekkürler yorum için.

makyajlı mazda 3 ü bekleyeceğim ve Allah izin verirse niyetim onu almak...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, 6ahmet1 :

su an a3 sedan 1.0 tfsi 92 bin ve 0.59 faiz oranı

bomboş bir a3 tür eminim o. ayrıca 1.0 motor hiç hoşuma gitmedi. yine mazda 3 bu kez sedan almaya karar vereceğim sanırım

ayrıca A3 Sedan 1.0 TFSI 116 hp S tronic PI :  116.589 ₺  gözüküyor o da en baz model sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracta xenon plus spor direksiyon ve advance palet var. 1.0 motor gayet yeterli 10 gun once 1.5 sense mazda 3 u sattım arac bakıyordum bu kampanyayı gorunce almaya karar verdim bir bakın derim. 92.700 plaka masrafları dahil fiyat

b2a9934fb4442e595e343b6cc087102a.png

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, mucar :

abi önerilerin için sağol 

ancak şöyle bir baktım da 

focus 1.6 otomatik şehir içi 8.7 lt

jetta ve octavia şehir içi 6.1 litre

mazda 3 şehir içi 6.5 litre

sitelerinde yazan fabrika verileri

yılda max 10000 km yapıyorum ve dizel düşünmüyorum

hal böyle olunca arada çok da bi fark yok gibi, ama mazda 3 ün tasarıma diğerlerine göre çok ama çok önde. haksız mıyım?

teşekkürler yorum için.

makyajlı mazda 3 ü bekleyeceğim ve Allah izin verirse niyetim onu almak...

Focus'un 1.0 Ecoboost motoru var. Ama yakıt tüketimini hatırlmıyorum şu an.

Diğer araçların 1.0 - 1.2 ve 1.4 TSİ seçenekleri var. Mazda 3 ile kafa kafayadır. Hatta yeni 1.4 TSİ ACT motor daha az yakıt tüketiyordur. Aynı keza performans olarakta 150 Hp seçeneği mevcut.

Ama sağlamlık, sorunsuzluk ve servis maliyetleri düşünüldüğünde Mazda daha ağır basıyor. Senelik 10 bin km yapacağınız için modeller arasında yakıt maliyeti çok fazla fark olmaz. Benzinli Mazda 3 sizin işinizi fazlasıyla görür. Hem markayı biliyorsunuz tanıyorsunuz..Bir alışganlığınız var. Bence hiç maceraya gerek yok bu durumda. 2.el bir temiz Mazda 3 bile düşünebilirsiniz bence. Senede bir defa bakım, 300-400 lira arası maliyetle binersiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, İlhan :

Focus'un 1.0 Ecoboost motoru var. Ama yakıt tüketimini hatırlmıyorum şu an.

Diğer araçların 1.0 - 1.2 ve 1.4 TSİ seçenekleri var. Mazda 3 ile kafa kafayadır. Hatta yeni 1.4 TSİ ACT motor daha az yakıt tüketiyordur. Aynı keza performans olarakta 150 Hp seçeneği mevcut.

Ama sağlamlık, sorunsuzluk ve servis maliyetleri düşünüldüğünde Mazda daha ağır basıyor. Senelik 10 bin km yapacağınız için modeller arasında yakıt maliyeti çok fazla fark olmaz. Benzinli Mazda 3 sizin işinizi fazlasıyla görür. Hem markayı biliyorsunuz tanıyorsunuz..Bir alışganlığınız var. Bence hiç maceraya gerek yok bu durumda. 2.el bir temiz Mazda 3 bile düşünebilirsiniz bence. Senede bir defa bakım, 300-400 lira arası maliyetle binersiniz.

aynen abi bildiğim ve 6 yıldır kullandığım marka. zaten donanım/fiyat kıyaslaması yapsak eminim mazda en avantajlı çıkacaktır çünkü 2011 de de aynı şekilde değerlendirip almıştım.tamam servis ağı falan geniş değil ama sonuçta çok büyük sıkıntı olmadığı sürece yılda 1 kez uğrayacaz zaten inşallah...

13 dakika önce, 6ahmet1 :

aracta xenon plus spor direksiyon ve advance palet var. 1.0 motor gayet yeterli 10 gun once 1.5 sense mazda 3 u sattım arac bakıyordum bu kampanyayı gorunce almaya karar verdim bir bakın derim. 92.700 plaka masrafları dahil fiyat

b2a9934fb4442e595e343b6cc087102a.png

17000 tl indirim mi uyguluyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Saridoan :

Merhabalar, eğer sedan değilde sportback istersen 89750-90000 arası fiyatlar bile var.

Örneğin;
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-yeni-audi-a3-turbo-116hp-200nm-tork-stronic-352294191/detay

galiba herkes mazdadan memnun değil. ben öyle anlamaya başladım yavaş yavaş...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok hayır ben gayet memnunum aracımı da yeni aldım, yeni bir araç alacak (sıfır) ekonomimde şuan için yok zaten:))konuyu okuyunca fiyat beni de şaşırttı bakmak istedim. Görünce sizinle paylaştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Saridoan :

yok hayır ben gayet memnunum aracımı da yeni aldım, yeni bir araç alacak (sıfır) ekonomimde şuan için yok zaten:))konuyu okuyunca fiyat beni de şaşırttı bakmak istedim. Görünce sizinle paylaştım.

teşekkürler. ya fiyat öyle gözüküyor olabilir ancak örneğin mazda 3 te olan adaptif ön far, kör nokta uyarı sistemi, uzun far kontrol sistemi, şerit takip sistemi, bose ses sistemi vb. bu donanımlar hemen her araçta opsiyon dahilinde alınıyor ve bu donanımlara sahip araçlar sanırım mazda 3 ten daha pahalı oluyor ya da ben öyle biliyorum. dolayısıyla bu donanım seçeneklerinin olduğu bir a3 de sanırım fiyat olarak 120 civarı olur...

tamam torku düşük performansı düşük ve bazen gerçekten hızlanma açısından canımı çok sıkıyor ancak sonuçta yarışa da girmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

galiba herkes mazdadan memnun değil. ben öyle anlamaya başladım yavaş yavaş...

sportback icin 93.700 fiyat
teşekkürler. ya fiyat öyle gözüküyor olabilir ancak örneğin mazda 3 te olan adaptif ön far, kör nokta uyarı sistemi, uzun far kontrol sistemi, şerit takip sistemi, bose ses sistemi vb. bu donanımlar hemen her araçta opsiyon dahilinde alınıyor ve bu donanımlara sahip araçlar sanırım mazda 3 ten daha pahalı oluyor ya da ben öyle biliyorum. dolayısıyla bu donanım seçeneklerinin olduğu bir a3 de sanırım fiyat olarak 120 civarı olur...
tamam torku düşük performansı düşük ve bazen gerçekten hızlanma açısından canımı çok sıkıyor ancak sonuçta yarışa da girmiyorum. 

mazda 3 sense kullandım 1 senedir. kör nokta uyarı güzel sistem ama onun dısındakiler serit takip adaptif cc pek verimli degiller olmasada olur. ama türkiye sartlarında 90 bin su an cok guzel fiyat a3 sedan icin.
Merhabalar, eğer sedan değilde sportback istersen 89750-90000 arası fiyatlar bile var.

Örneğin;
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-yeni-audi-a3-turbo-116hp-200nm-tork-stronic-352294191/detay

bunlar biraz firsatcilar. sportbackleri 10 gun sonra eger stokta kalırsa (su an gelen aracların %90 i icin kapora alinmis) 84 civarı sıfır olarak alabilirsiniz. eger arac kalmazsa bu araclarda ikinci elde 85-90 arası satılır.

baslıgı biraz kirlettik kusura bakmayın alacaginiz arac ne olursa hayirli olsun kazasiz iyi gunlerde kullanin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, 6ahmet1 :

sportback icin 93.700 fiyat
mazda 3 sense kullandım 1 senedir. kör nokta uyarı güzel sistem ama onun dısındakiler serit takip adaptif cc pek verimli degiller olmasada olur. ama türkiye sartlarında 90 bin su an cok guzel fiyat a3 sedan icin.
bunlar biraz firsatcilar. sportbackleri 10 gun sonra eger stokta kalırsa (su an gelen aracların %90 i icin kapora alinmis) 84 civarı sıfır olarak alabilirsiniz. eger arac kalmazsa bu araclarda ikinci elde 85-90 arası satılır.

baslıgı biraz kirlettik kusura bakmayın alacaginiz arac ne olursa hayirli olsun kazasiz iyi gunlerde kullanin.

Estağfirullah ahmet bey. Sonuçta yol göstermeye çalışıyorsunuz. Benim söylemek istediğim şu o sınıfta Octavia yaya ya da jettaya yıkarsa yazdığım donanımları opsiyon ile bile alamazken Mazda 3 te hepsi bir arada mevcut bulunabiliyor yani c sınıfı olmasına rağmen d segment araçlardaki donanımlara sahip olabiliyorsunuz. O yüzden Mazda 3 hep Bi adım öne çıkıyor benim için. Audi bayisi burda yok ama Bi şekilde Bi iletişime geçip istediğin özelliklerde Bi araç ne kadar sormakta fayda var. Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

octavia jetta farklı tabi ama a3 sedan uzerinden dusunurseniz aynı fiyatlarda a3 daha mantıklı. mesela adaptif cruise 25 in altında devreden cıkmasa aracı durdurup kaldırabilse (hyundaideki gibi mesela) veya serit takip direksiyona mudahale etse yada bose b&o kadar kaliteli ses verse ic malzeme kalitesi biraz daha iyi olda ozaman mazda alıp uzun yıllar kullnılır. ama bu sartlarda a3 daha az donanım sunmasına ragmen tercih sebebi olur. ikinci eldeki deger kaybetme konısına girmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

A3 bakarken arka amortisör bağımsız mı diye kontrol edin. Belli modelin altındakiler bağımsız değil, torsiyon çubuğu var. Yapılan yanlı testlerde yol tutuşu bağımsızlar kadar iyi gösteriliyor. Ancak unutulmamalı bu testler arka koltuklar boş iken yapılıyor. Arka tarafta yolcu varken bağımlı-bağımsız farklı daha net belli olur. Birde zaten olan bir özelliği maliyeti azaltmak için araçtan çıkarmak ayrı sorgulanmalı tüketiciler tarafından. Allah korusun bu çok önemli bir durum,yüklü bir araçta hem sürüş konforu hemde yol tutuş düşecektir. 

Mazda'nın benim için en önemli avantajı şazımanın ıslak tork konvektörlü olması, yani çift kavramalılarda olduğu gibi otomatikleştirilmiş çift debriyajlı şanzıman değildir. Yakıt tüketimi bir tık önde ise elbette çift kavramalılar mantıklı, ama sorunsuzlukta tork konvektörlüler ile karşılaştırılamazlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben sizin yerinizde olsam 100 bin tl sıfır Mazda 3 e vereceğime 2012 model üstü Yeni kasa BMW 3.18i 170 hp bakarım bir araçtan bekleyebileceğiniz herşeyi veriyor sürücüsüne performans yakıt konfor be sürüş keyfi bu arada kendim Yeni Mazda 3 skyactiv kullanıcısıyım bununla ilgili bir Mazda 3 ün yerini ne doldurur diye ayrı bir konu açmıştım zamanında bende çok araştırdım sizin gibi ve bineceğim son atmosferik motorlu araç bu olacak şuan ilk tercihim BMW

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben sizin yerinizde olsam 100 bin tl sıfır Mazda 3 e vereceğime 2012 model üstü Yeni kasa BMW 3.18i 170 hp bakarım bir araçtan bekleyebileceğiniz herşeyi veriyor sürücüsüne performans yakıt konfor be sürüş keyfi bu arada kendim Yeni Mazda 3 skyactiv kullanıcısıyım bununla ilgili bir Mazda 3 ün yerini ne doldurur diye ayrı bir konu açmıştım zamanında bende çok araştırdım sizin gibi ve bineceğim son atmosferik motorlu araç bu olacak şuan ilk tercihim BMW

100 bin e 318 varsa alalım hemen :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

100 bin e 318 varsa alalım hemen [emoji4]

Şimdi baktım da 118 den başlıyormuş [emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...