Jump to content

Mazda 6 Mevcut Motor Yağına Farklı Yağ Koymak

MazdAşK81
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkdaşlar aracı alırken sahibine yağı sormuştum ne koyuyosun diye bana 10 40 demişti aldım ertesi gün yağ ekledim 10 40 yağ kartına bakmamıştım nedense dün baktım kartta 5 30 koyulduğu yazıyor şimdi adamamı inanayım kağıtta yazanamı bilemedim.Eğer 5 30 ise ben 10 40 koydum yaklaşık 1 litre kadar bu bir sıkıntı yaparmı 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sıkınrı yapmaz şimsi senin yağ 7,5 e 35 olmuş öyle düşün. en kısa zamanda değiş bence. yağ motorun hayat kaynağı bunu unutma

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, kanuni1973 :

sıkınrı yapmaz şimsi senin yağ 7,5 e 35 olmuş öyle düşün. en kısa zamanda değiş bence. yağ motorun hayat kaynağı bunu unutma

:) 7,5 35 iyimiş :) asıl mesele siz neden 1 lt yağ eklediniz ? Bizler için oksijen motor için yağ. sıkıntı yapar mı? bence  hayır. Elbette kullandığınız yağların iklim koşullarına göre önemi var sentetik mi yarı sentetik mi hepsi birer faktör. Yağ değişimi zamanı fiyata bakmadan araç için uygun olan yağı tercih edin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, av.oguzhan :

:) 7,5 35 iyimiş :) asıl mesele siz neden 1 lt yağ eklediniz ? Bizler için oksijen motor için yağ. sıkıntı yapar mı? bence  hayır. Elbette kullandığınız yağların iklim koşullarına göre önemi var sentetik mi yarı sentetik mi hepsi birer faktör. Yağ değişimi zamanı fiyata bakmadan araç için uygun olan yağı tercih edin.

ben yağ çubuğunda yağı her zaman max da tutuyorum alışkanlık olmuş aldığımda birinci çizgide idi yağ ondan ekledim 2 bin kilometre olmuş yağ değişeli 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ eksiltmesi var demek. Tam sentetik yağdan şaşmayın.  Yağ eksiltmeye devam edecektir, o nedenle bir dahaki yağ değişimi 5w-50 ya da 10w-60 yağla yapın. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eklemek yerine komple değiştirseydiniz. Böylelikle motor yağında bir eksilme var mı yok mu ? Varsa ne kadar sürede eksilttiğini daha sağlıklı gözlemlerdiniz. Bence ilk fırsatta yağınızı komple değiştirin, içiniz rahat etsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, İlhan :

Eklemek yerine komple değiştirseydiniz. Böylelikle motor yağında bir eksilme var mı yok mu ? Varsa ne kadar sürede eksilttiğini daha sağlıklı gözlemlerdiniz. Bence ilk fırsatta yağınızı komple değiştirin, içiniz rahat etsin.

Alırken eski sahibi 1 hafta oldu dedi değişmene gerek yok dedi o yüzden değişmedim ama ben aldıktan sonra 1500 kilometre yol yaptım ve huyum gereği sık sık yağa bakarım milim eksiltmemiş acaba 5 30 yağ biraz ince olduğu içinmi eksiltti yada koyan adam 2.ci çizgiye kadar doldurmadımı bilemiyorum ben birinci çizgide kullanmıyorum arabayı illa maxda olacak.. Birde araba 200 binde kime sorsam 10 40 koy diyor bilemedim ne yapayım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, MazdAşK81 :

Alırken eski sahibi 1 hafta oldu dedi değişmene gerek yok dedi o yüzden değişmedim ama ben aldıktan sonra 1500 kilometre yol yaptım ve huyum gereği sık sık yağa bakarım milim eksiltmemiş acaba 5 30 yağ biraz ince olduğu içinmi eksiltti yada koyan adam 2.ci çizgiye kadar doldurmadımı bilemiyorum ben birinci çizgide kullanmıyorum arabayı illa maxda olacak.. Birde araba 200 binde kime sorsam 10 40 koy diyor bilemedim ne yapayım..

10-40 sanayideki ustalar başka yağ bilmedikleri içindir. Tam sentetik yağ teknolojisi boşuna gelişmedi. 200bin km.deki bir araçta yerinizde olsam ya mobil 1 extended life 5w-50, ya da bu yağda eksiltme yapması durumunda mobil 1 peak life 10w-60 kullanırım. 
Yağ değişimi sonrası ustalar zaten max.a tamamlıyorlar. Kullanılan sürede eksiltmiş demek ki minimuma gelmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...