Jump to content

Kullanıcı Gözüyle "Mazda" Ne Demektir ?

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 2 hafta sonra ...

Mazda demek üst devirleri çevirmek o tatlı motor sesiyle haşır neşir olmak demek

Mazda demek 323f le gündüz vakti (kedi farlar) farlar açık dolaşmak ve bütün ilgiyi gözler önüne çekmek demek

Mazda demek her araca binişimde bir aşkla koşar tempo yürüyerek otomobile binmek demek

Mazda demek yoldaki amcaların (323f--1994) knight rider değil mi o demesi demek

Mazda demek mahalledeki çocukların (323f--1994) Need For Speed oyunundaki araç değil mi değil araca şaşkın şaşkın hayran olması demek

Mazda demek vw  passat taki arkadaşım 323f imi kıskanması demek

Mazda demek 323f imle tanıdıklarımla kedi farlarla selam vermek demek

Mazda demek üst devirler çevirirken önümdeki araç beni spor araç sanması demek

Mazda demek performans demek 323f 1.6 16v 87 hp 0-100=10.3   180 kmh

Mazda demek aracım küsümsendiğinde araçtaki donanımları sayarak arkadaşımın hayret içerisinde kalması demek

Mazda demek bol virajlı yollarda tatlı tatlı gazlamak demek

Mazda demek gideceğin yolu uzatmak demek

Mazda demek tanıdık bir amcanın 626 sıyla 140 km hızla kaza yapıp burnu bile kanamaması demek

Mazda demek konfor demek kalite demek 

Mazda demek alışılmışa meydan okumak demek:tey:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim için güç demek konfor demek gaza basınca dik kafalı olmak demek otobanda önünde başka araç olmaması demek can demek güvenlik demek bide park sorunu demek heryere sığmıyo bu tosun

20170211_002202.jpg

20170211_002430.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, kombici :

benim için güç demek konfor demek gaza basınca dik kafalı olmak demek otobanda önünde başka araç olmaması demek can demek güvenlik demek bide park sorunu demek heryere sığmıyo bu tosun

20170211_002202.jpg

20170211_002430.jpg

Maşallah...

Allah nazardan kazadan korusun

Yakıt tüketimi nasıl bu canavarın benzinde?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yakıt konusu anormal benzin sarfiyatı var lpg de agresif kullanimda 60 kurus normal kullanimda 45 kurus ama yaktığı her damlanin hakkini veriyo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burayı okuyan Mazda yetkilisi var mı? Yoksa iletin yazdıklarımı. 

Mazda demek dolandırıcılık demek, sahtekarlık demek. 

Aksini iddia eden Cx3 forumlarına gelsin ve söylesin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, jackjoker :

Burayı okuyan Mazda yetkilisi var mı? Yoksa iletin yazdıklarımı. 

Mazda demek dolandırıcılık demek, sahtekarlık demek. 

Aksini iddia eden Cx3 forumlarına gelsin ve söylesin. 

Valla hocam ne derseniz haklısınız al benden de o kadar 

yurt dışı cx3 fiyatları mazda 3 den ucuz donanım olarakta mazda 3 den eksik

kalite zayıf mazda 3 e göre diz mesafesi dar bagaj yetersiz direksiyon mazda 3 e göre zayıf

fiyatını hak eden araç değil cx3

mazda 3 le cx3 kullanıcıları karşılaştıracaksam 

mazda ile hiç ilgisi olmayan kişiler cx3 aldı çoğunlukla

Peki neden?

-crossover dizel motor- otomatik vites- 4x4 çekiş diye

Peki sonuç?

-performansı zayıf dizel motor ve çok yakıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, kombici :

yakıt konusu anormal benzin sarfiyatı var lpg de agresif kullanimda 60 kurus normal kullanimda 45 kurus ama yaktığı her damlanin hakkini veriyo

Aracınızın kıymetini çok iyi bilin

V6 MOTOR SONUÇTA:tey:

İleride pek kullanmazsınız antika yaparsınız...

Elinizdeki araç sadece bir otomobil değil adeta sanat eseriO0

Bu arada mazda yetkili servislerde bu aracın hemen hemen bir çok parçasını bulabilirsiniz...

Bir 3 hafta bekleme süresi var maalesef

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, speed :

kalite zayıf mazda 3 e göre diz mesafesi dar bagaj yetersiz direksiyon mazda 3 e göre zayıf

Peki neden?

Peki sonuç?

Cx-3 kullanıcı mısınız? Ya da kullandınız mı? Profilinizde göremediğim için soruyorum. 

Her bölgeye gönderilen araçlar farklı. O bölgedeki insanlara hitap edebilecek donanımlar eklenir veya çıkarılır. Bana göre malzeme kalitesi aynı. Bu forumda Cx-3 e üvey evlat muamelesi yapılmasına anlam verememekteyim. 

Mazda 3 p.sense siyah kumaş ile cx-3 siyah deri ile geliyor. Diz mesafesi falan alacak adam bunu bilerek alıyor. Ülkemizde ki en büyük problem bu Büyük olsun. İhtiyacım yok kardeşim o kadar büyük arabaya niye alayım. Ayrıca arka diz mesafesi 1.80 ben şöfor kolduğundayken aynı boyda ki babam arkada rahat rahat oturabiliyor. Bagaj biraz küçük ama zatrn c segmenti bir suv değil. B ile C segmenti arasında kalmış. Ne mazda 2 ne mazda 3.

Fiyatını hak eden değil yazmışsınız neye göre? Q2, 2008,capture,juke,cr-v segmenti olan araçlar. Bu aracı kalkıp q5 kadjar, quasqai tiguan ile karşılaştırmanın bir manası yok. Bence segmentindeki en iyi araba. 

Benim Mazdaya yıllar öncesinden ilgim var olmasada birşey değişmez ben bu aracı alıp gönül vermişim. Mazdanın her modelini sevmem gerekmez. 

Yazdığınız alma sebebleri benimde tercih ederken ki sebeblerimdi. İyi ki de almışım. Otomatik vitesi dsg kadar hızlı cvt kadar ekenomik. Ayrıca dsg kadar kafası karışmıyor. Zaten yıllardır dizel kullanıyorum başka araç alacak olsam da dizel alacaktım. 4x4 şuan segmentindeki çoğu araçta yok olanlarda çıldırıyor çalışmıyor. 

Performansı bana göre yeterli araçta 4 kişi full bagaj yüklü 600 km yol geldim. Bu standartlarda 36 psi lastik basınçları ile giderken zorlandığını farkettim. Etiket değerindeki 38 ön 51 psi arka yapınca araba çoşa geldi tutamadık. Gittiğim yolda trabzon gümüşhane erzincan istikameti. Virajlar yokuşlar. Aracım 2 bin km ve 6.2 litre yakıyor.tam yükte. (haddinden fazla yüklüydü araç). 3 ile 5 bin km devirmeyen her dizel çok yakar. 

Sıfır Vw Caddy aldığımızda 7.5 litre yaktı 3 bin km devirene kadar. 

Keza erzincan erzurum yolunda ışıkta kafa kafaya kalktğım golf 1.6 tdi yı aynada silebildim. 140 a kadar 1 2 karış burnum öndeydi sonra silindi. Adamın d bastığına eminim çünkü bi 6 sn sonra ben gazı bıraktım ve adam geldi geçti peşimden. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12.02.2017 at 09:10, speed :

Peki neden?

Peki sonuç?

Biraz acımasız kıyaslama yapmışsın. Kalite olarak cx-3 kötü bir araç değil. Donanım olarak milletin opsiyon olarak sattıklarını bu adam sana en full paketinde verdiği için biraz düşünerek ve teknik olarak kıyaslama yapalım. Söz konusu doğuş arabadan sömürdüğü kadar donanım sömürüyor ama bu kadar laf olmuyor. Performans kötü bilmem ne arkadaşım bu araba 1.5 105bg hızlanması tatminkar ayrıca devir bandına güzel dağılma yapmış bir motor. Jetta sürdün mü dizel bilmem ama onun yakıtına bu kadar laf söylenmiyor. Yakıt olarak kullanıcıdan kullanıcıya fark var.  Buyur bu araç dizel S60 normal kullanım. Örnek gaz pedalına dikkat etmeden sürersen superb, passat 1.6 tdı 8 litre yakıyor ama kullanıcısı dikkat ederse az yaktıra biliyor. 

16736129_10155075740946450_1650531563_n.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Madem konu hortlamış, devam ettirelim.

Benim için mazda güven demek.

Beni yolda bırakmayacağına, normal bir kazada beni koruyacağına inanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Az biraz bilgili kişiler mazda kullanıcılarını “türkiye’de aracını en iyi tanıyan ve bilgi sahibi” olarak görüyor. Mitsubishi ve toyota da var. Ama mazda kullanıcısı diğer markalara oranla daha bilinçli. 

Bana sorarsan ise ilk seçme nedenim sürüş keyfi. Oturma pozisyonu, direksiyon ve tepki hissi, motor sesine kapılıp almıştım. İyi ki almışım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yol tutus konfor bunlar bazı araçlarda var ama beni etkıleyen ve dıger araçlardan ayıran farkı

Dıreksıyon ve gaz pedalı Gaz pedalı daha hassas, sert mı desem daha hassas mı desem degısık bı tepkısı var pedalın Diğer araçlarda süngere basıyor gıbısın iletısım yok kopuk ama bunda farklı . Direksiyon zaten sanat eserı sankı senle konuşuyor viraj alırken 80 100 le  Efsane şiir gibi

födf.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, ozgur35 :

Yol tutus konfor bunlar bazı araçlarda var ama beni etkıleyen ve dıger araçlardan ayıran farkı

Dıreksıyon ve gaz pedalı Gaz pedalı daha hassas, sert mı desem daha hassas mı desem degısık bı tepkısı var pedalın Diğer araçlarda süngere basıyor gıbısın iletısım yok kopuk ama bunda farklı . Direksiyon zaten sanat eserı sankı senle konuşuyor viraj alırken 80 100 le  Efsane şiir gibi

födf.jpg

Deri direksiyon kaplaması lazım senin direksiyona.
Özgür seat leon 1.4tsi, kia ceed 1.6 benzinli, fiesta 1.25 kullandım. Hepsinin de gaz tepkisi çok iyiydi. Özellikle ceedin o kadar iyiydi ki turbolu sanmıştım aracı. Yokuşta bile gaza basınca hissettiriyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şu gaz tepkisini bi de 3. nesile koysalarmış iyi olurmuş. araba gaza basınca " ha ne gaza mı bastın tamam pardon gidiyorum"  diyerek hareket ediyor. gecen kayınpederin şu son nesil steyşın 1.2  clio'sunu sürerken farkettim. 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mutlu Tekir :

Deri direksiyon kaplaması lazım senin direksiyona.
Özgür seat leon 1.4tsi, kia ceed 1.6 benzinli, fiesta 1.25 kullandım. Hepsinin de gaz tepkisi çok iyiydi. Özellikle ceedin o kadar iyiydi ki turbolu sanmıştım aracı. Yokuşta bile gaza basınca hissettiriyordu.

Sizin dediğiniz gaza verdiği anlık tepki değil, gazın güç-tork olarak bir karşılığı olmasıdır. Yani basıyorsun çekip gidiyor araba. 2. nesli bilmiyorum ama 3. nesilde vites manuele alıp yüksek devirde gaza dokunduğunuz milisaniyede fırlıyor araç. TSi'lar falan az bekleyip öyle çekiyor, boşluk var. 

Aynı şekilde kalkış gaz emri de ve trafikte de, pürüzsüz, çabuk ve yumuşak tepkiler, BMW tipi tabadan menteşe gaz pedalı ayrı bir rahatlık. Aracın en sevdiğim kısımları buralarda toplanıyor hep. 

Motor hacmi 2.0lt olsa çok hazırcevap olcak araba, kullanması ayrı bir keyif olacak. 2.0lt 307 XSI kullanmıştım zamanında turbo yok bişey yok, ayak altında yüksek hacim sayesinde dopdolu hazır bekleyen bir gaz pedalı olması tam bir keyif. Bizde o motor hacmi olmadığı için ilk tepki var ama gerisi yok :) 

Konuya gelince bizim araçların güzelliği hep aracın kullanımı ile ilgili ince nüanslarda. Çok temel, ana konulara (performans, 2.el, konfor, izolasyon) bakan adamı memnun etmeleri zor. Bu yüzden müşterisinin zaten farklı olması gerekiyor Mazda'nın. Yani adamlarda arkaya ayrı bir şekilde açılan ışık koymama cesareti var. "Olsun, arabamı seviyorum" diyebilecek müşteri lazım :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşların subepb’si, golf’ü, toyota’sı, mondeo’su olanlar var. Bendeki 2.nesil benzinliyi ilk kullandıklarında “bu ne lan, dokunduğun gibi fırlıyor” diyorlar. Güçle alakalı değil bu. Aracı servise bırakıyorum. Servis hem subaru hem mazda servisi. Servis elemanı her aracı aldığında beni metrobüse bırakıyor. O esnada biraz sert kullanıyor hep. En son sordum hep böyle mi kullanıyorsunuz araçları dedim. Yok hocam dedi. Ben subarucuyum ama bu mazda’daki gaz direksiyon tepkisine hastayım o yüzden böyle kullanıyorum kusura bakma dedi. Farklı yani. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...