Jump to content
Efebey

Toyota ve Mazda Ortak Elektrikli Araç Projesi Yürütebilir

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey

 

Japon otomobil üreticileri, bağlantılı modeller ve elektrikli araçları kapsayacak olası bir ortaklık projesi üzerine görüşüyor.

Japon otomobil üreticileri Toyota Motor Corp. ve Mazda Motor Corp. Automotive News'un haberine göre elektrikli araçlar ve bağlantılı modeller üzerine bir ortaklık projesi için görüşmeler yapıyor.

İki firma, otomotiv endüstrisinde yaşanan büyük teknolojik değişikliklere uyum sağlamak adına ortaklık yapılabilecek 10 olası konu için masaya oturmuş durumda.

Mazda'nın Yönetici Başkan Yardımcısı Akira Marumoto, Tokyo'da düzenlenen bir brifingde konunun tartışıldığını kabul etti ancak detay vermekten kaçındı.

Toyota ve Mazda, geçtiğimiz yıl bir anlaşma yaparak "uzun süreli ve iki tarafa da fayda sağlayan bir ortaklık" niyetinde olduklarını göstermişti. Yapılan anlaşmanın kapsamı doğrultusunda "her iki firmanın da güçlü yanlarını en iyi şekilde değerlendirmek" için bir komite kuruldu. Böylece "geniş ve anlamlı bir ortaklık" için ilk adımlar atılmış oldu.

Reuters'ın o günlerde yaptığı bir habere göre partnerlik, ileri güvenlik sistemleri ve alternatif güç ünitelerini kapsıyordu. Mazda, oldukça verimli olan dizel ve benzinli Skyactiv motorları için Toyota'dan yakıt hücreleri ve hibrit teknolojisi desteği alacaktı.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Bullbaba

Hibrid araçların öncüsü olan Japonların , hatta üretim yollarını yıllarca dizel üretmek yerine hibrid teknolojisini geliştirmek olarak gören; ki bence doğru bir hamle yapıyorlardı ama sanki diğer rakipleri daha hızlı davranıyorlar. 

Hoş Tesla harici ortaya konulmuş son kullanıcı için tam faydalı olarak kullanabileceği konulan bir model yok. 

Mazda ve Toyota güzel bir hamle yapmış. İnşallah bizim gibi orta halli insanların alabileceği güzel füturistik otomobiller yaparlar da bizde benzin parası vermekten kurtuluruz :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...