Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Torpido ve Konsol Gözlerine Kadife Kaplama Uygulaması

Devrim Babacan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Güle güle kullan  Devrim, ben de özellikle torpido için bir şey yapabilir miyim diye düşünerek kaymaz plastik koymuştum tabii bunun gibi estetik durmuyor. 

Test dersen sanki kalemde daha işe yaramış gibi görünüyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elinize sağlık. kendi aracımın tüm torpido, bardaklıklar ve eşya gözlerini 2 yıl önce kendim kapladım. bagaj altı zemin komple bitüself ile kaplı.aracımın altında komple 12 kutu pütür var . ahhh toyota ne çok tirim sesin varmış!!! hatta hızımı alamayıp torpido içi aydınlatma ( ters anahtar olarak buzdolabı kapı anahtarını kullandım ) ve göğüs altı aydınlatma yaptım. renk aracın gösterge panellerindeki gibi amber olunca gören herkes orjinal sandı.

• "Çıkardığımız şablonu kaplama filminin arkasına koyarken ters yerleştirmeyi unutmayın. Kadife tarafı üsste olacak neticede. Gerçi bu cümle anlamsız gelebilir şimdi. Uygularken anlam kazanacaktır. :) cümlesine aynen katılıyorum. (tecrübe ile sabittir)
  • kadife fotoğraflarda göründüğünden daha güzel duruyor arkadaşlar. şu japonlar adamı çıldırtır valla fabrikasyonda koysalar toplam maliyeti zerre kadar artırmaz. ancak illa bir yerlerden kırpacaklar. herhalde birbuçuk milyon araç X 5 dolar hesabı yapıyorlar ya beni benden alıyorlar;D 
  • uygulama yapmadan önce zemini güzelce temizlerseniz çok uzun süre kullanırsınız. söktüğünüz zaman yapıştırıcı izi kalmıyor arkadaşlar. ben bir kaç kez acemilik zamanında yaptıklarımı beğenmeyip tekrar yapmıştım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Can sıkıntısı işte. Akşam da, şu konsoldaki ufak tablayı döşedim. :D

* Bu arada kapılardaki gözlerle uğraşmak istemedim. Şahsen orayı çöplük olarak kullanıyor, organik olmayan maddelerle dolduruyorum. Arabadaki diğer kullanıcıların da ne koyacaklarını kestiremediğimden, kadife kaplamayı oralara harcamak istemedim. Ya da belki sonra, bilmiyorum.

Fotoğraflardan yaptığımı görürsünüz. Uzun kenar ölçüleri 14½x2 cm. Kısa kenarlar ise 8x2 cm. şeklindedir.

Saygılar efendim. :)

devrim_tabla-1.jpg

devrim_tabla-2.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Devrim Babacan burada iki farklı malzeme var değil mi ? Kadife kaplı ile halıfleks benzeri bir malzeme zira en son koyduğun resim halıfleks gibi duruyor. Türkiyeden alınabilecek bir yer var mı hiç bilgin var mı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orta konsoldaki kutu bölmenin tabanına da, hemen yukarıdaki tablanın tabanına da aynı malzeme yerleştirilmiş. İnce, süngerimsi bir yapı.

Fakat maalesef Türkiye'de satışı var mı ya da nasıl temin edilir bilemiyorum. Yine daha önceki aracımda (bu malzemeyi bulamadığım için) şu mutfak malzemeleri arasında bulunabilen, hatta kaymaz, kaydırmaz dedikleri örtü vb. rulo ürünlerden kullanmıştım (Bkz. resim).

kaydirmaz.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de kadife folyo alıp serviste torpidoyu kaplattırdım. Bağlantı yerlerini daha sonradan tekrar yapıştırıp düzelttim. Her parçaya değil fakat gözlüklüğün etrafını da kaplatmak istiyorum.

IMG_8324.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel yapmışlar. Benim de bazı yerlerde bariz açıklıklar kaldı. Kapatacağım oraları.

Aaa! Gözlüklük! :D İyi fikir verdiniz valla. Hemen el atıyorum oraya da! :D
Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Girdiğim her çukur ve kasiste gözlüklükten ses geliyor. Aslında bir de kapı içlerindeki gözlere yapmak istiyorum fakat orası biraz kabiliyet istiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün inceledim biraz o gözleri. Kıvrımlı olması işi zorlaştırıyor. Bir hayli fazla "deneme-yanılma" işi yapmak lazım. Bir de, içinde bazı çıkıntı vb. engeller var. Uzun ömürlü bir yapışma sağlar mı bilemedim. Tabii bir de, o dar alana eldeki yapışkanlı şeyi düzgün yapıştırabilmek var. Sıkıntı...

Ya da yukarıdaki iletimde görülen bir malzemeden sadece tababına bir şey yapılabilir...

Kendimi tanıyorsam, nihayetinde oraya bir şey yapacağım ama şu an folyo bitti elimde. :) Başka bir Aliexpress alış-veriş partisinde bu kez iki adet folyo alınca yaparım oraları.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, fatalhand :

gözlüklüğün etrafını da kaplatmak istiyorum.

Şimdi baktım da. Gözlüklüğün içine bence makul miktarda ve şekilde kumaş döşeme yapmışlar. Vaz geçtim.

Kapı gözlerine tekrar baktım. Plastiğin kendisi desenli. Sağlam bir yapışma olur mu bilmem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Devrim Babacan :

Şimdi baktım da. Gözlüklüğün içine bence makul miktarda ve şekilde kumaş döşeme yapmışlar. Vaz geçtim.

Kapı gözlerine tekrar baktım. Plastiğin kendisi desenli. Sağlam bir yapışma olur mu bilmem.

Benim gözlüğüm kenarlara vuruyor. O kumaş sadece altı kapatıyor. 

Kapı gözlerine de dışardan görünmeyecek şekilde alt tarafa yapılsa yeter diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elinize sağlık, video da çok bilimsel olmuş gerçekten :) bu kadifeler diğer tarafı bir şekilde yapışkanlı mı geliyor? öyle değilse yapıştırıcı olarak ne kullandınız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Mehmet Özdemir Abi karbonfiber kaplama,folyo gibi arkası 3m tarzı yapıştırıcı oluyor..Bu arada Devrim abi ellerinize sağlık :) Video bnmde çok hoşuma gitti :)  Özellikle de kalemle tıngırdamanız..Ritim tutturacaksınız diye çok bekledim ama hüsrana uğradım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...