Jump to content
İlhan

Tesla'dan Solar Roof Teknolojisine Sahip, Panoramik Cam Tavanlı Model

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan

Tesla teknolojisini yakından ve hayranlık içinde takip ettiğim ender otomobil markalarından birisidir benim için. Yine yeni bir teknolojik gelişmesi ile Tesla...

Alıntıdır

Tesla, Sedan otomobili Model S için, yeni nesil teknolojisi olan Solar Roof teknolojisine sahip panoramik cam tavan opsiyonunu duyurdu.

teslamodelsroof1

Geçtiğimiz hafta, yeni nesil “görünmez” Solar Roof ve ikinci nesil Powerwall‘ın tanıtımını yapan Tesla, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Bu hafta elektrikli otomobil modeline gelen yenilikle kullanıcıların karşısına çıkan Elon Musk, markanın elektrikli sedan otomobili Model S‘te yer alacak cam tavan opsiyonunu tanıttı. Geçtiğimiz hafta tanıttığı Solar Roof teknolojisinde yer verilen teknolojiye benzer özelliklere sahip olan cam tavana, Tesla Model S sahipleri ekstra 1.500 dolarlık fiyatı ödeyerek sahip olabilecek. Bu opsiyonla birlikte Tesla, kullanıcılara daha keyifli bir yolculuk yapma imkanı sunmayı amaçlıyor.

teslamodelsroof2

 

Tesla’nın yeni nesil materyallerinden yapılan cam tavan, yüzde 98 oranda UV ışınını engelleyebilmesinin yanı sıra, yüzde 81‘e kadar sıcaklığın ve güneş faktörlerinin araç içerisini etkilemesinin önüne geçebiliyor. Elon Musk, twitter üzerinden yaptığı açıklamada, panoramik sunroof’un modellerde çok güzel bir görünüm ve daha keyifli yolculuk imkanı sunduğu altını çizerek şiddetle önerdiğini belirtti. Tesla’nın yeni nesil panoramik cam tavanının ilk olarak Model 3 Sedan’da resmi olarak kullanılması bekleniyor. Elon Musk, cam tavan opsiyonuyla birlikte, Tesla modellerinde yer alan altyapıların her kategorideki güvenlik testinden beş yıldız alabilecek şekilde güçlendirildiğini de belirtti.

Kaynak: Log

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Aurora

Şöyle özel bir durum var ki Mazda Xedos ile bunu yaklaşık 20 yıl önce yapmıştı. Tabi ki komple tavan seviyesinde değil, sunroof seviyesindeydi ama bu teknoloji ile Xedos hem aküyü dolduruyor hem de siz araçta değilken iç havalandırma sağlıyor.

Teslaya bravo. Otomobil piyasasının Apple'ı şeklinde ilerliyor. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...