Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Akü Sorunu

kralxs
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tekrardan merhabalar forumdaşlar ve arkadaşlar geçenlerde yine burada bir arkadaşımızın başına gelen akü olayı benimde başıma geldi tabi bende servisi aradım sorunu iletmek için onlarda sağolsun gerekli işlemleri yaptılar ve garantiden değişim sağlandı yalnız şöyle bir sorunum var şimdi ben servisteyken akü takıldı araca tanıtımı yapıldıktan sonra diğer kontrolleri yapıldı ve bana teslim edildi ben kullanım esnasında daima farlarımı auto modunda kullanırım gündüzlerim daima açık olur yani hiç fark aç kapa ile uğraşmam bindim ve servisten bayağı bi uzaklaştıktan sonra dikkatimi çekti baktım farlarım off konumunda bende auto moduna almak istediğim an kadran ışıkları ve multimedya ışıkları karardı tekrar off moduna alınca eski haline döndü sorunun kaynağını ben bulamadım servisten çok uzaklaştığım için geride dönemedim telefonla da aramadım henüz sizce sorun ne olabilir acaba ? akü 60'lık mış üzerinden çıkan panasonic ve eğer yanlış görmedi isem 65'likti sorun o olabilirmi ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi zaten farlari acinca kadran isiklarinin kararması lazim aku en cok arabayi calistirirken zayif olup olmadigini belli eder . siz arabayi calistirirken gec mars alma veya direk calistirmama yasatiyor mu acaba akunuzde miydi sikinti yoksa araba da mi bir sikinti var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun yok. Gece gündüz modu farklılığından kaynaklanıyor. Kadran üzerindeki çubuğu en sağa getirseniz hep parlak olur ışıklarınız ama bu kez de geceleri gözünüzü alabilir. Ben duruma göre kendim ayarlıyorum o ışığı. Özetle o çubuk en sağda iken hep en parlak (gündüz modu) olur. Bir tık sola çevirdiğiniz anda otomatik moda gelir. Kendiniz daha da kısmak isterseniz sola doğru çevirebilirsiniz. Kullanım kılavuzunda detaylı bir şekilde yazıyor bunlar. Okumanızı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mazda41 :

Abi zaten farlari acinca kadran isiklarinin kararması lazim aku en cok arabayi calistirirken zayif olup olmadigini belli eder . siz arabayi calistirirken gec mars alma veya direk calistirmama yasatiyor mu acaba akunuzde miydi sikinti yoksa araba da mi bir sikinti var

Arabanın ilk çalıştırılması esnasında bir sorun veya sıkıntı yok ilk sorunun kaynağı akü idi oto elektrikçi tarafından akü test edildi içerisinde ki kurşunların dağıldığı söylendi bana bende servise o şekilde bilgi verdim onlarda değişimi gerçekleştirdi.

35 dakika önce, tarahumara :

Sorun yok. Gece gündüz modu farklılığından kaynaklanıyor. Kadran üzerindeki çubuğu en sağa getirseniz hep parlak olur ışıklarınız ama bu kez de geceleri gözünüzü alabilir. Ben duruma göre kendim ayarlıyorum o ışığı. Özetle o çubuk en sağda iken hep en parlak (gündüz modu) olur. Bir tık sola çevirdiğiniz anda otomatik moda gelir. Kendiniz daha da kısmak isterseniz sola doğru çevirebilirsiniz. Kullanım kılavuzunda detaylı bir şekilde yazıyor bunlar. Okumanızı tavsiye ederim.

ben aracı aldıktan sonra kullanım klavuzunu okudum birçok noktada bilgim var sizin söylediğiniz olayı da biliyorum birkaç defa yapmıştım fakat olay ondan değil sadece kadran ışıkları azalmıyor multimedya ekranında ki ışıkta da bir düşüş gözleniyor değişimi yapılan akü üzerinde iken aracın bahsettiğim olay olmuyordu benim far konumum hep autoda olurdu böyle bir değişim olmazdı ne kadran ışıklarımda ne de multimedya monitöründe bir ışık azalması olmazdı sorun akü değişip yeni akü takıldıktan sonra oldu kadran da olmuş olsa çok sorun etmezdim zaten ama multimedya ekranının da ışığını etkiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, kralxs :

Arabanın ilk çalıştırılması esnasında bir sorun veya sıkıntı yok ilk sorunun kaynağı akü idi oto elektrikçi tarafından akü test edildi içerisinde ki kurşunların dağıldığı söylendi bana bende servise o şekilde bilgi verdim onlarda değişimi gerçekleştirdi.

ben aracı aldıktan sonra kullanım klavuzunu okudum birçok noktada bilgim var sizin söylediğiniz olayı da biliyorum birkaç defa yapmıştım fakat olay ondan değil sadece kadran ışıkları azalmıyor multimedya ekranında ki ışıkta da bir düşüş gözleniyor değişimi yapılan akü üzerinde iken aracın bahsettiğim olay olmuyordu benim far konumum hep autoda olurdu böyle bir değişim olmazdı ne kadran ışıklarımda ne de multimedya monitöründe bir ışık azalması olmazdı sorun akü değişip yeni akü takıldıktan sonra oldu kadran da olmuş olsa çok sorun etmezdim zaten ama multimedya ekranının da ışığını etkiliyor.

Onda da aynı durum söz konusu. Otomatik, gece ve gündüz seçenekleri var 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 minutes ago, kralxs said:

O ayar sadece kadran ışıklandırması için değil zaten. Kadran, bütün tuşlar, multimedya ekranı ve yan aynalardaki kör nokta uyarı ışığının şiddetini etkiliyor. Aracınızda navigasyon varsa, gece kendiniz test edebilirsiniz. Navigasyon açıkken ayar kolunu en sağa aldığınızda sadece ekran ışığı değil, harita renkleri de gündüz renklerine geçer. Bir tık sola aldığınızda, hem ekran kısılır, hem de harita renkleri gece moduna geçerek koyulaşır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, arabalar :

Onda da aynı durum söz konusu. Otomatik, gece ve gündüz seçenekleri var 

eğer yanlış anlamadıysam bu durumda bir sıkıntı yok fakat daha önce neden böyle bir olay olmuyordu ? onu anlamıyorum şimdi de

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, kralxs :

eğer yanlış anlamadıysam bu durumda bir sıkıntı yok fakat daha önce neden böyle bir olay olmuyordu ? onu anlamıyorum şimdi de

Bir sıkıntı yok. Önceden ayarlanmış olan değerler fabrika ayarlarına döndüğü için size farklı görünüyor. Tekrardan istediğiniz şekil ayarlayın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 minute ago, kralxs said:

Daha önce muhtemelen en sağdaydı ışık şiddetinizin ayarı. Akü sökülüp takılınca, fabrika ayarlarına geri döndü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, tarahumara :

O ayar sadece kadran ışıklandırması için değil zaten. Kadran, bütün tuşlar, multimedya ekranı ve yan aynalardaki kör nokta uyarı ışığının şiddetini etkiliyor. Aracınızda navigasyon varsa, gece kendiniz test edebilirsiniz. Navigasyon açıkken ayar kolunu en sağa aldığınızda sadece ekran ışığı değil, harita renkleri de gündüz renklerine geçer. Bir tık sola aldığınızda, hem ekran kısılır, hem de harita renkleri gece moduna geçerek koyulaşır.

işte akü değişmeden önce ben o kadranda ki ayar çubuğu ile oynamıştım ama sadece kadran ışıklandırmasını etkilemişti diğer ışıklandırmalarda hibir fark olmamıştı şimdi akü değiştikten sonra oldu ((: daha önceden bir yanlış vardı da şimdi yeni akü takılınca mı düzeldi acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buyuk ihtimalle abi ve bence bu olay kafana takiyorsun ve haklisinda yeni araba sonucta her sey normale dondu servis yakinsa git sor yine icine sinsin ya da bir video cek 3. Nesil Mazda 3 olanlar yardımcı olsunlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tüm iç ışıklandırmanın şiddetinin azalması mantıklı olan değil mi? yoksa parlak ışık gece sürüşlerinde sorun yaratırdı.

Daha önce değişiklik olmamasının sebebi gece modunda da ful parlaklıkta kullanmanız. bunu düşünerekten zaten o parlaklık çubuğuna bastığınızda maksimum parlaklığa gelir, bir daha bastığınızda önceden ayarladığınız kısık parlaklığa gelir. Siz de gündüz sürerken bir defa basarak maksimum parlaklıkta kullanırsınız, gece olduğunda bir defa basar kısıkta kullanırsınız. boşuna tekrardan ayarlamakla uğraşmazsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, kralxs :

işte akü değişmeden önce ben o kadranda ki ayar çubuğu ile oynamıştım ama sadece kadran ışıklandırmasını etkilemişti diğer ışıklandırmalarda hibir fark olmamıştı şimdi akü değiştikten sonra oldu ((: daha önceden bir yanlış vardı da şimdi yeni akü takılınca mı düzeldi acaba

Aküden kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Resetleme işleminden sonra sistem olması gereken ayarlarına dönmüş.

Işık ayar düğmesi ile; kadranlar, multimedya ekranı ve klima düğme ışıklarının ayarları aynı anda yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...