Jump to content

1.Nesil Mazda 3 2000 ile 3000 Devir Arasında Gelen Ses

Maverick7881
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Konu başlığında belirttiğim gibi 1.nesil 2009 mazda 3 de tam bu devir aralığında 2000-3000  devir ne düşükken ne de yüksekken gelmiyor,bunu anlatması da zor gaz pedalına yakın bir yer  ya da torpido göğsünün olduğu yerden tam yerini de tespit edemedim ilginç bir ses,aynı sorunla karşılaşanlar oldu mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç ısınıcada aynı ses geliyormu, yazın hiç ses gelmeyen oldukça bakımlı ve titiz kullandığım araçta bile çok soğuklarda cızıtı sesi gibi bir ses geliyor, sitenin formunda bu konu ile ilgili hayli bilgi paylaşıldı, hatta ilhan arkadaşımız video görüntüsü bile sağladı, önemsemiyorum artık, Mutlu arkadaşımızın tahmini olabilir. En kötü senaryo şanzıman yağı seviyesi düşük olup vites dişlilerinden geliyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, maverick7881 :

Konu başlığında belirttiğim gibi 1.nesil 2009 mazda 3 de tam bu devir aralığında 2000-3000  devir ne düşükken ne de yüksekken gelmiyor,bunu anlatması da zor gaz pedalına yakın bir yer  ya da torpido göğsünün olduğu yerden tam yerini de tespit edemedim ilginç bir ses,aynı sorunla karşılaşanlar oldu mu?

Tek sefer gelen bir ses mi yoksa ? bahsettiğiniz devir aralığında hangi viteste olursa olsun gelen bir ses midir ? daha detaylı anlatmanızı rica ederiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevaplar için teşekkürler,ilk olarak 2. viteste sanki daha çok geliyor,bu ses olayını anlatması da o kadar değişik ki,bu sesin hani motor veya mekanik kaynaklı olduğunu düşünmüyorum öyle bir ses değil,torpido göğsünün içinden geliyor sanki,dediğim gibi 2000 ile 3000 arasında oluyor,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uğultu mu, çatırtı mı, gıcırtı mı, zırıltı mı, takırtı mı, tukurtu mu, lokurtu mu? Türkçemizde bir sürü ses ile ilgili sözcük varken bulamamanız ilginç. Ön göğüs deyince uğultu gibiyse eğer lpg regülatörü de yapabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mutlu Tekir :

Uğultu mu, çatırtı mı, gıcırtı mı, zırıltı mı, takırtı mı, tukurtu mu, lokurtu mu? Türkçemizde bir sürü ses ile ilgili sözcük varken bulamamanız ilginç. Ön göğüs deyince uğultu gibiyse eğer lpg regülatörü de yapabilir.

Bu arada safranboludan sın selam,ben de 5binevler deyim,araç lpg li değil tarif ettiğin sesler arasından gıcırtı torpido gıcırtısı uygun olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni gördüm Karabük'te olduğunu hocam. Selamlar. Üniversitede çalışıyorum. 

Gıcırtı ise yapılabilecek tek şey yalıtım. Ben kendi aracımda parçaların arasına bez bant koyarak engelledim. Araçlarımızda bolca sünger kullanılmış, fakat gerek yollar gerekse km. yükseldikçe o sünger eriyor tamamen. Referans olması açısından Mazda 3 BL kabin içi trim sökme rehberi adlı konudan bilgi alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...