Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Karşılama Modu

ibrasoft
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.

Daha önce Forscan yazılımı ile geçici lisans alınarak aracın bazı ayarlarında kişiselleştirme yapabildiğimizden bahsetmiştim. Tavan lambasının gecikme süresini 30 saniyeye çıkarmak, emniyet kemer ikaz sesini kapatıp sadece ışık uyarısı şeklinde kullanmak, cam rezistansları çalışma süreleri, lastik jant ebat değişimlerinde km göstergesi farklı gösterimini optimize etmek için lastik ebat ayarını değiştirme ve bir kaç tane daha değişiklik yapılabilen fonksiyonlar mevcut.

Karşılama modu olarak geçen ayarla ilgili işlemleri ilk yaptığımda gündüz denediğim için ve gösterge selamı veya farların binerken, inerken yanması gibi bir tepki beklediğim için bir değişiklik görmeyerek tekrar iptal etmiştim. 
Dün yine aklıma takıldı dayanamadım, karşılama modunu aktifleştirdim. Belki inerken selektör yapınca veya far kolunu geri itince kapıları kilitlerken veya binerken tepki veriyordur diye. Yine değişiklik olmadı. Tekrar araca binip laptopu açıp ayarı varsayılana çevirmeye üşendim.

Sabah araca bindiğimde daha kontağı takmadan göstergelerin yandığını görünce şaşırdım. Uykum açıldı resmen :)
Aracımızda karşılama modu diye bir şey varmış. Belki çok ahım şahım bir şey değil ama hoşuma gitti. Kumandayla kapıları açtıktan sonra araca bindiğinizde; gösterge ışıkları yanıyor, bilgi ekranında "Zoom Zoom" yazıyor ve klima konsolu sıcaklık düğme ışıkları yanıp sönüyor. İlgilenmek isteyen, küçük de olsa özelleştirme isteyen arkadaşlar için değişiklik olur diye düşünerek videosunu da ekliyorum.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Mehmet Özdemir :

güzel çalışma. far sensörünün algılama eşiğini de yükseltebilir miyiz bu yöntemle @ibrasoft ?

Evet Mehmet Bey. Program detaylarında far sensörü için de bir ayar var. İçerisinde aşağıda göreceğiniz gibi birden fazla seçenek var. Beni hassasiyeti ile ilgili rahatsız eden bir durum olmadığı için ayarlarını değiştirmedim. Ama istenirse 10 farklı seçenek var. Hangisi ne kadar etkilidir bilmiyorum tabi.

far1.jpg

far2.jpg

43 dakika önce, Mazda41 :

Abi cok guzel olmua youtubede diğer videolaranizada baktım benim sikintim yagmur sensorunde hassasiyetini nasil azaltabilirim?

Maalesef yağmur sensörü için ayarlarda "yağmur sensörü aktif" ve "yağmur sensörü yok" şeklinde bir ayar var. Hassasiyet ayarı yok. Silecek kolundaki 4 kademeli seçenekten seçmekten başka şansımız yok. Belki yağmur sensörü iptal edilirse koldaki fasıla ayarı standart sürelerde çalışabilir, kademeler bekleme süresini belirleyen konumda çalışır oda istediğiniz sonucu verir mi bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne güzel bir cihazmış bu gerçekten ya. yazılımı anlatmış mıydınız önceden forumda, ben gözden kaçırmış olabilirim? fiyatı ve kullanılan donanım nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Mehmet Özdemir :

ne güzel bir cihazmış bu gerçekten ya. yazılımı anlatmış mıydınız önceden forumda, ben gözden kaçırmış olabilirim? fiyatı ve kullanılan donanım nedir?

Aslında DPF temizleme içerisinde kaynadı konu.Sadece dizelleri ilgilendiren DPF konusu içinde olunca da çok ilgilenen olmadı galiba.  Bu işe girerken DPF yi nasıl temizlerim, nasıl rejenerasyon yapabilirim diye başladım, yazılım kablo buralara geldi.
Kablo ve yazılım için temiz yeni bir konu açsam daha iyi olacak sanırım. Ayarlarda gördüğünüz gibi küçük ama bazı durumlarda önemli değişiklikler yapılabiliyor. (Programın ikinci ayar menüsünde Lastik ebadı çok önemli bir ayrıntı olarak gözüme çarpmıştı. Değişen ebatlar yüzünden hatalı gösteren km göstergesi yeni ebada göre ayarlanabiliyor.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, ibrasoft :

Aslında DPF temizleme içerisinde kaynadı konu.Sadece dizelleri ilgilendiren DPF konusu içinde olunca da çok ilgilenen olmadı galiba.  Bu işe girerken DPF yi nasıl temizlerim, nasıl rejenerasyon yapabilirim diye başladım, yazılım kablo buralara geldi.
Kablo ve yazılım için temiz yeni bir konu açsam daha iyi olacak sanırım. Ayarlarda gördüğünüz gibi küçük ama bazı durumlarda önemli değişiklikler yapılabiliyor. (Programın ikinci ayar menüsünde Lastik ebadı çok önemli bir ayrıntı olarak gözüme çarpmıştı. Değişen ebatlar yüzünden hatalı gösteren km göstergesi yeni ebada göre ayarlanabiliyor.)

merhaba,

çok güzel bir çalışma olmuş. acaba 2. nesil tüm mazda 3 lerde bu işlemi yapabiliyormuyuz?

selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, NeW3 :

merhaba,

çok güzel bir çalışma olmuş. acaba 2. nesil tüm mazda 3 lerde bu işlemi yapabiliyormuyuz?

selamlar.

Tabi yapılabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, osk@r78 :

Güzel çalışma . Tebrikler..

Touring modellerine de uygulanabiliyor mu acaba ? Sadece impresive de mi ?

Uygulanabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...
12 saat önce, isa83 :

Dokunmatik sinyali 3 değilde 5 6 falan yapmak için bir ayar varmi

Yok maalesef.

Fordlarda var seçenek olarak ama o da tek veya 3 olarak seçeneklendirilmiş.

13 saat önce, casedede :

link var mi ibrasoft tapatalk tan giriyorum zor oluyor

SM-G928C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Buradan inceleyebilirsiniz. Kablo ve yazılımla ilgili konu burada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...
3 dakika önce, alpulusoglu :

@ibrasoft

bunu sizmi yapmistiniz

:)

Evet ben yaptım, benim aracım.
Ayna katlama, ayna ambiyans, follow me, cam kaldırma vs..
Tümünü detaylı göstereceğim bir video çekmeyi planlıyordum bir türlü nasip olmadı. 
Merak eden bir kaç arkadaş için sadece korna modülü için kısa bi video çekip koymuştum.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...