Jump to content

Karbüratör

Bymetehan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bu resimdeki parça ne işe yarar. Ayrıca ayarı nasıl olmalıdır. Bunu kurcaladıktan sonra lpg de çalıştıramaz oldum arabayı:rolleyes:

IMG_20161203_145615.jpg

IMG_20161203_145609.jpg

IMG_20161203_145603.jpg

Bu parça

IMG_20161203_145936.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Jigle ile oynamissiniz 323 lerde otomatik diye biliyorum bir şekilde üstten baktığınızda kapali olan taraftaki kelebeği açık pozisyona getirecek pozisyona ayarlayıp ustada jikle ayari yaptirmanizi tavsiye ederim

Venus_V3_5070 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim jikle zaten devreye girmiyordu.bogaz kelebeği sadece jikleye baglı. Baska biryerle hareket baglantisi yok. Gaz pedalınada hareket baglantısı olması gerekmezmi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yarı elektronik yarı mekanik bir otomatik cikle o parça mevcut o parcadan cıkan kırmızı kabloda müşüre baglanıyor. parça ile uğrasırken o civardaki vakum hortumlarından biri çıkmış olabilir hortumların hepsini kontrol ediniz bide lpg de çalışmıyor derken nasıl bir çalışmama durumu yaşadınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg hava ayarında sorun vardı onu hallettim. Ama jikle bende hiç devreye girmiyodu zaten.o resimdeki jikle ısınıp bogazı açıyor. Ama üstten rrsime dikkatli bakarsanız boğaz kelebeginin baska bir yere pedala veya gaz kelebegine baglantisi yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor sogukken bir kez gaza bas , o yukaıdaki kelebeğin kapalı kaldığını göreceksin sonrasında ısınınca tekrar acılıyor yani aslında oto cıklede elektrıonik devrede sorun varsa aracı çalıştırmdan önce bir kez gaza bas bırak sonra çalıştır, cıklenın devreye girdiğini göreceksin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar, üstte gördüğümüz jikle kelebeğidir, jikle kelebeği ile boğaz kelebeği beraber çalışmazlar, boğaz kelebeği karbüratörün en altında bulunur ve paralel iki adet vardır.Olası jikle arızası ya göbeğindeki kablo bağlantılı yere elektrik gelmiyordur, yada içindeki zemberek kopmuş olabilir..Aracın hava filtresini değiştirseniz dahi gaz ayarı değişir, bir lpgciye gidin ayarlasın ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Jikleye elektrik gidiyor. Isındıkcada boğaz kelebeğini acıyor. Başka bir durum var anlayamadım.

Gaz ayarıno ise her xaman kendim yapmışımdır ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Denedim. Soğukken benzinde gaz vermeden çalıştırdım ama jikle devreye girmedi. Boğaz kelebeğide kapalıydı.motor ısındıkça açıldı boğaz kelebeği. Acaba devreye girmeyen başka bir parçamı var dersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...