Jump to content

Mazda 626 Uzun farlara H4 Takılabilir mi ?

T.T.özkan karasu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar 626 lardaki kronik far aydınlatma daha doğrusu aydınlat mama sorunu için uzun farların ampülünü H4 Led ile değiştirmek istiyorum ama bunu yapmak doğru mu işi bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

T.T.ÖZKAN KARASU tarafından düzenlendi
Başlık değişimi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

H4 lerde kısa ve uzun aynı ampulden yapıldığı için led e ya da xenona geçerseniz kısaların da onla yanması gerekir. mercek olmayan farda da karşı tarafın gözünü alması demektir bu. malesef olmaz.

Philips xtreme vision veya osram night breaker gibi performans serisi ampul kullanabilirsiniz 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten H4 LED almayı düşündüm ve dediğiniz gibi kısa ve uzun aynı ampulden yanıyor ama bağlantıyı ayarlayıp sadece kısa yanmasını da sağlayabilirsem olmaz mı acaba ?

HTB1U8SGIXXXXXcsXVXXq6xXFXXX6.jpg?size=1

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de o yüzden uzunları bulunduğu bölgeyi yani aynayı hem kısa hem uzun olarak kullanmayı düşündüm. Bu olamaz mı sadece aklıma takılan kısa ve uzun far ayarı nasıl yapılır ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merceksiz farda xenon ya da led verimli olmaz, hem aydınlatmaz, hem de karşıdakinin gözünü alır. Çünkü halojen ampule göre ayarlanmış reflektörlere led ya da xenon takınca odak noktası değişir. H4 lerde de hem uzun hem kısa aynı ampuldedir. Farınızda da mercek olmadığından kısalarda ne aydınlatma elde edersiniz, ne de trafiği rahatsız etmeyecek ışık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, T.T.ÖZKAN KARASU :

Sizin öneriniz nedir gerçekten gece yolculuk eziyet oluyor mercekli bölüme H7 LED benim işimi görür mü?

Önce aracınızın ampul tipi ne onu bir kararlaştırın. Bir h4 diyorsunuz, bir h7 diyorsunuz. Mercek yoksa kısalar için led ve xenonları unutun. 

Mercek varsa led ya da xenon alabilirsiniz.

Önerimi de söyledim, performans serisi halojen ampuller.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kısa farlar H7 Uzunlar ise H1 Halojen. Ben H1 Uzun ampulü H4 ile değiştirmeyi düşündüm ama yazdıklarınıza göre sanırım işe yaramayacak. H7 Halojenler mercekli bölümde (Kısa Far) buraya yine H7 Led koysam önümü görür müyüm. Sizin önerdiğiniz  Philips xtreme vision veya osram night breaker ampulleri de düşündüm ama Led ler daha fazla aydınlatıyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, T.T.ÖZKAN KARASU :

Kısa farlar H7 Uzunlar ise H1 Halojen. Ben H1 Uzun ampulü H4 ile değiştirmeyi düşündüm ama yazdıklarınıza göre sanırım işe yaramayacak. H7 Halojenler mercekli bölümde (Kısa Far) buraya yine H7 Led koysam önümü görür müyüm. Sizin önerdiğiniz  Philips xtreme vision veya osram night breaker ampulleri de düşündüm ama Led ler daha fazla aydınlatıyor sanırım.

Aracın ampul tipi bellidir ve onu değiştiremezsiniz. Zaten H4'ün aydınlatması H7'lerden daha kötüdür. Öncelikle aracınızın farlarını boyacıya temizletin, sapsarı olduğundandır büyük ihtimalle bu durum.

Mercek de varsa H7 led alarak deneyebilirsiniz. Daha fazla ışık kaynağı, daha fazla aydınlatma demek değildir. Xenonlar, halojenlerden 3 kat fazla ışık yayarlar, ama reflektörlü farlarda yol dışında her yeri aydınlattıkları için yol aydınlatması zayıflar, trafikte bol bol küfür yemeleri de cabası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuyu çok araştırdım sorun 626 larda kronik hale gelmiş. Farlarım yeni buna rağmen aydınlatmıyor. Sorun Farların özellikle de kısaların mercekli bölümün küçük olaması bence .Xenon kullanmayı hiç düşünmedim. Sadece uzun ampullerin takıldığı bölümü hem uzun hem kısa olarak kullanabilir miyim onun peşindeyim. Kesin çözüm olup olmayacağı konusunda bilgim olmadığı için görüş alıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merceğin küçük olması aydınlatmayacak anlamına gelmez. Mercek zaten ışığı toplayıp küçük bir alandan ışığı verir. Büyük ihtimal farlarınız yan sanayidir. Yan sanayi farlardaki dandik merceklerde iyi aydınlatma sağlamayabilir. Orjinal farı bulmak da bayağı sıkıntı çıkma alsanız ne durumda olduğunu bilemezsiniz. En güzeli mevcut farlardaki merceği daha iyi bir mercekle değiştirmek. Hatta isterseniz xenon merceği takip orjinal çıkma bir xenon kitle çok daha iyi bir aydınlatma da saglayabilirsiniz

ASUS_T00J cihazımdan gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...