Jump to content

Mazda CX-3 için Kışlık Lastik Temini ve Tavsiyesi

SafaTR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar Herkese, 

Cx-3 kışlık lastik konusunda sıkıntı çeken bir model. Bende aracımı aldıktan sonra Ankarada yaşadığım için uygun kışlık lastik aramaya başladım. Orjinal ebattaki ölçüleri 2 firmada bulabildim. Onlarda da ilk ararken stok durumu yoktu(Türkiye için geçerli.

Dünya üzerinde aradığımız zaman bu sayı artıyor). Açılmış konuların birinde hem kışlık lastik ile ilgili bilgilendirme yapmıştım hemde toplu alım ile Türkiyeye lastik getirtebileceğimizden bahsetmiştim. Bahsettiğim 2 firma Continental ve Pirelli. 2 firma da premium lastik firması ve Cx-3 ğn orjinal ebattaki ürettikleri modelleri kışlık lastik arasında ilk 2 sırayı aralarında değişiyorlar.

Forumdan beraber hareket etmek adına geri dönüş alamadığım için Continental firmasına geri dönüş yapamadım keza çokta sıcak bakmadılar. Fakat Pirelli daha yeni 2 3 takım 215/50 R18 SottoZero 3 lastik getirmiş. Bunlardan 1 tanesini ben aldım. Tanesi 500 TL'den 4 lastik aldım. Lastiği daha önceden incelemiştim ve kış için en iyi lastiklerden birisi HEMİDE uyumlu :D bugün Ankara Pirelli Performa Jant bayisinden satın aldım ve belirttim ki Forumdan almak isteyen üyelere gönderebilir miyiz? Tabi ki dediler.

Eğer almak isteyen varsa "Pirelli Performa Jant"  yazıp internette aratın ve benim referans olduğumu söyleyin ilgileneceklerdir. Şunu da belirtmek lazım orjinal ebattaki lastikleri getirtmek için çok uğraştım. Umarım benim dışımdaki forum üyeleri de bundan faydalanabilir :D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elinize emeginize saglik, ben de ayni seylerle karsilasmistim, hazirki uyacak olanlar da stoklarda olmayinca umudu kesmistim. Gelecek kisa kadar bekleyecektim. Simdi bi bakalim [emoji3]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rica ederim umarım işe yarar :D benim aracımla birlikte toplamda 4 Cx-3 geldi umarım forumdaki arkadaşlar biraz daha ellerini hızlı tutarlar onlarda Mazdacı ama olsun öncelik bizim olsun :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Servet abim 55 yanak arabayı baya bir yükseltiyor gözle görülür fark yüksek. Ayrıca %3'lük güvenlik katsayısı durumunu da aşmış oluyorsun. Şuan Orjinal ebat varken değerlendir derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kumhoyu pek beğenmedim, yüksek hızda sulukarda güven vermedi karda yürüsün işimi görsün dersen görür o kadar. petlas da farklı değildir. conti al sen

22 saat önce, Servet :

Safa selamlar. Bende bugün alacağım aksilik olmaz ise. 215 55 18 ölçüsünde conti veya petlas. Buradan bilgi veririm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hankook da ölçüler olsa düşünmeden alırdım mesela. Kumho hamur olarak biraz sert bir lastik,konforsuzluğu o yüzden olabilir. etiketlerine de bakmak lazım. Model ve ebatları neydi senin Kumho'nun @Fotifoti Abi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

57 dakika önce, SafaTR :

Hankook da ölçüler olsa düşünmeden alırdım mesela. Kumho hamur olarak biraz sert bir lastik,konforsuzluğu o yüzden olabilir. etiketlerine de bakmak lazım. Model ve ebatları neydi senin Kumho'nun @Fotifoti Abi ?

225/45/18 kışlık ama ilginç bir lastik. kuru zeminde ne yaptıysam yoldan çıkmıyor kaymıyor, ama kar performansı ekmek/köfte hesabı. 275'e daha iyi lastik yok 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Fotifoti :

225/45/18 kışlık ama ilginç bir lastik. kuru zeminde ne yaptıysam yoldan çıkmıyor kaymıyor, ama kar performansı ekmek/köfte hesabı. 275'e daha iyi lastik yok 

Kuru zeminde yoldan çıkmaması sert hamurlu olduğunun kanıtıdır aslında. Şayet Kumho I'Zen KW27 modelini kullanıyorsun abi sanırım. Etiket değerlerinde ıslak zeminde E harfini almış.

Lastik karda ve soğuk fakat zemini ıslanmayan koşullar için ayarlanmış. Atıyorum Rusya gibi bir ülkede hava soğuk karlı ve zemin ıslak değil.

Bizim ülkemizde iklimi en uygun olan yerde bile yağmur yağıyor. 

Şayet kışlık lastikte inatçıyım. Çünkü yazlıkların en iyi çalışma sıcaklık sralığı 15-50 derece arası. 7 derece derler ama 15 derecede bile oyuncak hamur gibi olan Michelin semsert oluyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kuru zeminde yoldan çıkmaması sert hamurlu olduğunun kanıtıdır aslında. Şayet Kumho I'Zen KW27 modelini kullanıyorsun abi sanırım. Etiket değerlerinde ıslak zeminde E harfini almış.
Lastik karda ve soğuk fakat zemini ıslanmayan koşullar için ayarlanmış. Atıyorum Rusya gibi bir ülkede hava soğuk karlı ve zemin ıslak değil.
Bizim ülkemizde iklimi en uygun olan yerde bile yağmur yağıyor. 
Şayet kışlık lastikte inatçıyım. Çünkü yazlıkların en iyi çalışma sıcaklık sralığı 15-50 derece arası. 7 derece derler ama 15 derecede bile oyuncak hamur gibi olan Michelin semsert oluyor 

Aynen dediğin gibi sulu karda kaydı biraz , tam kar yagmadi henüz . Kıs lastiği şarttı ben de bunu aldım . Bir yedigoller yapacagım , üzmez sanırım .
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
22 dakika önce, Servet :

Beyler, bijon aralığı nedir bizim araçlarda?

Edit : 114x5 imiş buldum

taktın mı lastikleri servet abi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Fotifoti :

Bijon aralığı aradığına göre Jant lastik yapacak Servet abi sanırım :D pirelliden çok memnun kaldım üzerinde gelen Toyodan daha rahat. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bijon aralığı aradığına göre Jant lastik yapacak Servet abi sanırım [emoji3] pirelliden çok memnun kaldım üzerinde gelen Toyodan daha rahat. 

Kışlık Pirelli mi taktın ? Ne taktın ? Kaça taktın ? Nasıl taktın ? [emoji12]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Fotifoti :

Kışlık Pirelli mi taktın ? Ne taktın ? Kaça taktın ? Nasıl taktın ? emoji12.png

Fatih abim konuyu açma sebebim oydu yav ciddi mi sordun gırgır mı yaptın anlayamadım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Erturqo :

Adamin youtube da canavar gibi videosu var, eline saglik bu arada emoji3.png

Abi karın  içinde sıfır çeken sottozerolu cx-3 ü diyorsan o video bana ait değil ama yapanın eline sağlık fırsat bulamadım öyle bir video çekmeye :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bijon aralığı aradığına göre Jant lastik yapacak Servet abi sanırım [emoji3] pirelliden çok memnun kaldım üzerinde gelen Toyodan daha rahat. 

Ben bu konuyu diğer konu ile karıştırmışım [emoji1][emoji1][emoji1] orijinal ebat lastik buldun taktın he . Süper :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok yahu. Hala karar veremedim, kış bitecek :D

Jant lastik düşünüyorum aslında. 215 65 16 gibi. Kafam çorba oldu :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...