Jump to content

Mazda Haldızlar Müşteri Memnuniyetinde Sıfır

Reicht
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Anlamadığım nokta şey oldu abim bu kadar kısa sürede "0" şanzımanı nasıl temin ettiler ? Bu tarz bütün parçalar hazır halde durmuyor ki yedek parça gibi.

Araba 1 aydan önce gelmiyor. Şüpheli bir durum var gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Servet :

Hazırda bekleyen sıfır araçtan sök getir ne olacak, sanki yapamayan şey :)

Yaparlar mı dersin abim enteresan :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İş makinasında durum bambaşka. Arabada onu yapamazlar. Ve o açıdan da bence şüphe artıyor yani servis bir iki gün içinde getir şanzuman deişcez diyor ki bu ancak  Mazda Türkiye stoklarında hazır bekliyorsa mümkündür ancak otomatik şanzuman gibi birşey stokta hazır tutuluyor mudur?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok bir yanlisiniz var. Şanzıman değişimi için ben 3-4 hafta yakın bekledim hemen degistirmediler. Mazda turkiye den volkan bey geldi onun onayı ile talep açıldı 3 veya 4 hafta sonra tam hatırlamıyorum şanzıman geldi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İş makinasında durum bambaşka. Arabada onu yapamazlar. Ve o açıdan da bence şüphe artıyor yani servis bir iki gün içinde getir şanzuman deişcez diyor ki bu ancak  Mazda Türkiye stoklarında hazır bekliyorsa mümkündür ancak otomatik şanzuman gibi birşey stokta hazır tutuluyor mudur?

Üstadım neden olmasın, motor gibi değil ki seri no vs olsun.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Reicht :

Yok bir yanlisiniz var. Şanzıman değişimi için ben 3-4 hafta yakın bekledim hemen degistirmediler. Mazda turkiye den volkan bey geldi onun onayı ile talep açıldı 3 veya 4 hafta sonra tam hatırlamıyorum şanzıman geldi

Siz şanzumanın değiştiğinden eminseniz sorun yok, ilginçlik aynı hatayı tekrar göstermesi, mazda 3 satınalan sadece siz değilsiniz, servis aynı hata tekrarı için nasıl bir izahat getirdi merak ettik veya o şekilde mi kullanmayı düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu şanzıman sorunu konusu cidden enteresan. Hele mazda gibi bir markada. Sırf bu yüzden Mazda3 hevesim kursağımda kalıyor. Alamıyom >:(

Ben genel olarak yeni skyactiv şanzımanların sorunlu olacağını sanmıyorum yoksa yabancı sitelerde (özellikle amerikan) şimdiye kadar kıyamet kopardı.

Farklı ülkelerde pek böyle bir sorunla karşılaşılmıyorken, ülkemizdeki Mazda3 lerde neden böyle oluyoru tespit için kullanıcılarla bence fikir egzersizi yapmak lazım :rolleyes: (Mazda6 ve CX5 kullanıcılarınında sorun yaşayıp yaşamadıklarına dair görüşleri de önemli).

Hemen kendi iddiamı da söylüyorum :rolleyes: Normal şartlarda bu Mazda3 lerin 100bg olarak dizayn edilmiş ancak ülkemize 120bg güce çıkarılarak getirildiği belirtilmişti. Muhtemelen motorun yeni güç konfigürasyonuna göre motor-şanzıman testlerini yeterince yapmadıklarını ve buna bağlı olarak öngöremedikleri uyumsuzluklar ve sorunlar oluştuğunu düşünüyorum.

Özellikle yeni dizel otomatik Mazda3 ve CX3ün otomatik şanzımanları konusunda benzer olaylar yaşayıp yaşamadığını ilerleyen dönemlerde incelemek lazım. Özellikle forumda aktif görünen CX3 sahibi arkadaşların kullanıcı görüşleri bu konuda önemli bence :rolleyes:

Son olarakta bu araçlara takılan şanzımanların kodlarını en detaylı şekilde öğrenmekte fikir sahibi olunması açısından iyi olur düşüncesindeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 hours ago, m2hamid said:

Bu şanzıman sorunu konusu cidden enteresan. Hele mazda gibi bir markada. Sırf bu yüzden Mazda3 hevesim kursağımda kalıyor. Alamıyom >:(

Ben genel olarak yeni skyactiv şanzımanların sorunlu olacağını sanmıyorum yoksa yabancı sitelerde (özellikle amerikan) şimdiye kadar kıyamet kopardı.

Farklı ülkelerde pek böyle bir sorunla karşılaşılmıyorken, ülkemizdeki Mazda3 lerde neden böyle oluyoru tespit için kullanıcılarla bence fikir egzersizi yapmak lazım :rolleyes: (Mazda6 ve CX5 kullanıcılarınında sorun yaşayıp yaşamadıklarına dair görüşleri de önemli).

Hemen kendi iddiamı da söylüyorum :rolleyes: Normal şartlarda bu Mazda3 lerin 100bg olarak dizayn edilmiş ancak ülkemize 120bg güce çıkarılarak getirildiği belirtilmişti. Muhtemelen motorun yeni güç konfigürasyonuna göre motor-şanzıman testlerini yeterince yapmadıklarını ve buna bağlı olarak öngöremedikleri uyumsuzluklar ve sorunlar oluştuğunu düşünüyorum.

Özellikle yeni dizel otomatik Mazda3 ve CX3ün otomatik şanzımanları konusunda benzer olaylar yaşayıp yaşamadığını ilerleyen dönemlerde incelemek lazım. Özellikle forumda aktif görünen CX3 sahibi arkadaşların kullanıcı görüşleri bu konuda önemli bence :rolleyes:

Son olarakta bu araçlara takılan şanzımanların kodlarını en detaylı şekilde öğrenmekte fikir sahibi olunması açısından iyi olur düşüncesindeyim.

Ben önce ki yorumlarım hakkında düzeltme yapmak istiyorum, @Reicht i yanlış bilgilendirmişim. Consumer reports'a ve Amerikan forumlarına bakıp şanzımana ait bir şikayet gözükmüyor demiştim ancak ABD de araç sadece benzinli satılıyor. Dizel motor nispeten Mazda'nın daha güçsüz olduğu Avrupa'da satılıyor. Konu hakkında bir Avrupa forumlarına bakmak lazım. Bende ki cx-5 de hiç sorun yok demiştim ama cx-5'lerde benzinli.

DSG'de halen sorunları çözememiş gözüken

https://eksisozluk.com/sifir-audinin-300-kmde-sanzimaninin-pert-olmasi--5278506

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Linke baktım da korkunç . Sorun sanki otomobil, marka ve otomatik vites değil de ülkenin hukuk şartları gibi. Bu konuda "Sıfır dahi olsa birşey satın almadan önce hukuki geçerliği olan bir satış sözleşmesi ile almak" demiştim daha önce. Galiba onu uygulamak şart oldu. 100bin TL otomobile veriyorsam, avukata danşmanlık ücretini verir sözleşme hazırlattırırım satıcıya imzalatırım  Doğuş veya başkası sözleşmeyi imzalamazsa hiçbirsey almam.

Orada Doğuştan araba satın almak için İst'dan Trabzon'a gitmiş bir de! Araba da A3 gibi tipsiz birşey.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Revivo73 :

Linke baktım da korkunç . Sorun sanki otomobil, marka ve otomatik vites değil de ülkenin hukuk şartları gibi. Bu konuda "Sıfır dahi olsa birşey satın almadan önce hukuki geçerliği olan bir satış sözleşmesi ile almak" demiştim daha önce. Galiba onu uygulamak şart oldu. 100bin TL otomobile veriyorsam, avukata danşmanlık ücretini verir sözleşme hazırlattırırım satıcıya imzalatırım  Doğuş veya başkası sözleşmeyi imzalamazsa hiçbirsey almam.

Orada Doğuştan araba satın almak için İst'dan Trabzon'a gitmiş bir de! Araba da A3 gibi tipsiz birşey.

Satıcı da imzalamak için sözleşme bekliyordu :) Hiç bir satıcı öyle bir sözleşmeyi kabul edip imzalamaz. Mazda, audi, vw, honda, jaguar, porche, ferrari farketmez...Almazsan alma der çok basit....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, M.E.G :

Satıcı da imzalamak için sözleşme bekliyordu :) Hiç bir satıcı öyle bir sözleşmeyi kabul edip imzalamaz. Mazda, audi, vw, honda, jaguar, porche, ferrari farketmez...Almazsan alma der çok basit....

Ben de almam o zaman, gayet basit.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Revivo73 :

Ben de almam o zaman, gayet basit.

Araç alamazsın o zaman abicim :)  Alıcı sizsiniz, satıcının kurallarına uymak zorundasınız :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, M.E.G :

Araç alamazsın o zaman abicim :)  Alıcı sizsiniz, satıcının kurallarına uymak zorundasınız :) 

Alıcı olduğumu kim söyledi? Başkasını bilmem fakat hiçbir satıcının arabasını malını almam yayan gezerim otobüse binerim yine de kendimi öyle ezdirip zevken tavan yaptırmam, işbu tepkiyi linkteki Audi A3 'ü satan Doğuş etkisinde söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maalesef ülkemizde tüketici haklarıyla ilgili ciddi kanunlar bulunsa da, pratik uygulamadaki etkinliği çok zayıf. Mahkemelerin de ortalama 2-3 yıl süre zarfında kararlarının çıktığı da satıcılar tarafından iyi bilindiği için, model yılını öne sürerek mahkeme kararlarını "o model yılı sıfır araç yok diye" uygulamıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Batuhan79 benim aracımda benzinli. Amerikan forumlarında özellikle cx-3 için bu tip bir kaç şikayet görmüştüm. Linkleri bulursam ekleyebilirim. Şu sıralar inanılmaz bir yoğunluğum olduğundan araç ile ilgili hiç bir şey yapamadım.

Değişim sonrası bana verdikleri kağıtta şanzıman parça no'su CWTK03000 olarak geçiyor. Ben buradaki kullanıcıların yorumlarını bekliyorum. Onlar da da böyle bir sorun var mı?

Bir de müsait bir zaman da istanbuldaki bayilere gidip araçları test edeceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CWTK03000  ürün kodu ki €4458 fiyatı da verilmiş:

http://en.autospares.lv/search.html?article=CWTK03000&sort___search_results_by=final_price&smode=A

Ancak bir de parça seri no'su olmalı ve servis formunda o da yazılmalı. Bahsettiğim Laptop'ta anakart değiştikten sonra örneğin servis formuna çıkan parça seri no'sunu yazmışlar parantez içinde.

Servis formunda bunun gibi çıkan parça seri no'su yazılı olmalı.

3vJW4M.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Revivo73 abi bana servis formu vermediler işte. İstedim bir ton şey söylediler zaten mazda türkiyenin sisteminde kayıtlı bunlar vs. falan dedileri. Uzatmadım bende

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, Reicht :

@Revivo73 abi bana servis formu vermediler işte. İstedim bir ton şey söylediler zaten mazda türkiyenin sisteminde kayıtlı bunlar vs. falan dedileri. Uzatmadım bende

Hm ya işte tam o noktada bir sıkıntı var zaten. Bak sırf senin bu durum için dosyalar arasında taa 2009 dan kalma laptop servis formunu arayıp buldum, resmini cektim ki o servis kağıdını atmama sebebim de neydi bilio musun bu laptopu yarın öbürgün satarsam ana kartı y.serviste sıfır ile değişmiştir, bakın bu belgesi demek için :):) 

Şimdi senin duruma bakıyorum, koskoca otomatik şanzuman değişmiş, €4450 yani 18.000TL'lik 2.el reno parası gibi birşey değişmiş servis formu yok. Bu parça sıfırıyla mı değişti, yoksa çıkma ile mi deişti, yoksa... hiç mi değişmedi? Bu son cümlem servise karşı buradan itham gibi göründü, kimsenin haksız yere günahını almak istemem, ancak ortada böyle bir eksik varsa böyle soru sormak ta günah değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...