Jump to content

Aliexpress'ten Aldığım Ürün Yanlış Çıktı, Ne Yapabilirim ?

sinaner06
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar selamlar ben mazda 3 2.nesil 2012  sedan aracımıza kapı içi paspası almıştım aliexpressden 52 TL ye 26 aralıkda verdım 15 ocakda elime ulaştı.Fakat ürün resimdekiyle aynı değil , farklı bişey yolladı  ne yapmam gerek bana bi yardımcı olun lütfen ? Yollanılan bu paspas hangi araca uygun ?  bide bu araç paspası denilen şey gözüme çok küçük geldi sizce kazık mı yedim ?

20170116_182546.jpg

20170116_183313.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorumlarda şu yazıyor 

This is not for 2008-2012 Mazda 3, its for 2003-2008 Mazda 3. Seller agreed for refund for this title mistake. The seller is trust-worthy, and has a good 

Kısacası sana 1. Nesil için olanlar gönderilmiş. Satıcı ile iletişime geçmenizi gerekiyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Burak :

Yorumlarda şu yazıyor 

This is not for 2008-2012 Mazda 3, its for 2003-2008 Mazda 3. Seller agreed for refund for this title mistake. The seller is trust-worthy, and has a good 

Kısacası sana 1. Nesil için olanlar gönderilmiş. Satıcı ile iletişime geçmenizi gerekiyor 

hocam ben bizim araca bundan aldım acaba benmi yanlış almışım ?

https://tr.aliexpress.com/item/Quality-Interior-Door-Groove-Mat-Gate-Slot-Cup-Storage-Pad-Latex-Anti-slip-Cushion-Car-Styling/32752238236.html?spm=2114.13010608.0.0.zzSqnm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı durum benim başıma geldi. Dispute açın ve ürünün resimlerini gösterin, Bu bir önceki kasaya ait ürün, 2008-2013 yazmasına rağmen 2004-2008 e ait ürün gönderildi deyin tamamını refund ederler. Sonra da forumdan ihtiyacı olan birine satabilirsiniz. Ben arkadaşıma hediye etmiştim. Geri göndermeye kalksak kargo fiyatı da tutar çünkü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Honda SUV sahibi bir ark tampon altı sis far yuvası almıştı 55TL civarına aliexpress ten ürünler geldi ve gayet kaliteli şeylerdi ancak tam yuvasına bir türlü oturmadı. dispute açsa kargo bedelini düşünce elinde 3-5 TL geçmeyecekti o yüzden açmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mutlu Tekir :

Aynı durum benim başıma geldi. Dispute açın ve ürünün resimlerini gösterin, Bu bir önceki kasaya ait ürün, 2008-2013 yazmasına rağmen 2004-2008 e ait ürün gönderildi deyin tamamını refund ederler. Sonra da forumdan ihtiyacı olan birine satabilirsiniz. Ben arkadaşıma hediye etmiştim. Geri göndermeye kalksak kargo fiyatı da tutar çünkü.

hocam durumu anlayamadım ? ben geri ödememi alınca elimdeki ürünü geri yollamıcam mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam durumu anlayamadım ? ben geri ödememi alınca elimdeki ürünü geri yollamıcam mı ?

Çoğu satıcı ürünü geri istemiyor. Onlara maliyeti fazla oluyor diye.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Servet :

Çoğu satıcı ürünü geri istemiyor. Onlara maliyeti fazla oluyor diye.

ee hocam ürünü geri almıcaksa benim para ne olacak mağduriyet nasıl gidiriliyor bu sitede ilk defa yurt dışından ürün aldım oda başıma patladı 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, sinaner06 :

ee hocam ürünü geri almıcaksa benim para ne olacak mağduriyet nasıl gidiriliyor bu sitede ilk defa yurt dışından ürün aldım oda başıma patladı 

Ürünü almayacak ama parayı kredi kartına geri gönderecek ;)

Bazen %100 değil %50 ödeme yaptıkları da oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Burak :

Ürünü almayacak ama parayı kredi kartına geri gönderecek ;)

Bazen %100 değil %50 ödeme yaptıkları da oluyor.

haydaa al işte pedere bi hediyemiz olsun dedik oda olmadı hocam ben şimdi uyuşmazlık açtım ürünün resimlerini kargo üzerindeki bilgileri falan yolladım bana istedigim ürünü yollama şansı varmı peki ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yıllar önce bir tablet pc almıştım çin'den fakat ebay üzerinden, tabletin orjinal adaptörü ve daha önemlisi usb-ethernet dönüştürücüsü eksikti yani kendisi sorunsuz aksesuarları eksikti, uyuşmazlık talebi açtım 50% fiyatına aldım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, sinaner06 :

haydaa al işte pedere bi hediyemiz olsun dedik oda olmadı hocam ben şimdi uyuşmazlık açtım ürünün resimlerini kargo üzerindeki bilgileri falan yolladım bana istedigim ürünü yollama şansı varmı peki ? 

Bu açtığın uyuşmazlığa verecekleri cevaba bağlı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Revivo73 :

Ben yıllar önce bir tablet pc almıştım çin'den fakat ebay üzerinden, tabletin orjinal adaptörü ve daha önemlisi usb-ethernet dönüştürücüsü eksikti yani kendisi sorunsuz aksesuarları eksikti, uyuşmazlık talebi açtım 50% fiyatına aldım :)

vay ya buda değişik bir olay hocam ilk defa başımıza geliyor .s

Şimdi, Burak :

Bu açtığın uyuşmazlığa verecekleri cevaba bağlı

teşekkür ederim hocam vericeği cevabı olacakları sizinlede paylaşıcam.Eğer ürün elimde kalırsa Forum içerisinde ürünü satma imkanım olurmu herhangi bi sorun teşkil edermi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, sinaner06 :

vay ya buda değişik bir olay hocam ilk defa başımıza geliyor .s

teşekkür ederim hocam vericeği cevabı olacakları sizinlede paylaşıcam.Eğer ürün elimde kalırsa Forum içerisinde ürünü satma imkanım olurmu herhangi bi sorun teşkil edermi ? 

Tabii ki hayır.  İlanlarınız diye bir bölümümüz var bu iş için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayır %50 ödeme olmaz %100 verilir. Çünkü uyumlu diye sattığı ürün uyumsuz çıkıyor, yani satıcının açıklaması hatalı. O nedenle paranın tümü iade ediliyor, ürün de sizde kalıyor, artık naparsanız.

Eğer ingilizceniz yoksa durumu açıklayacak birşeyler yazarız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Mutlu Tekir :

Hayır %50 ödeme olmaz %100 verilir. Çünkü uyumlu diye sattığı ürün uyumsuz çıkıyor, yani satıcının açıklaması hatalı. O nedenle paranın tümü iade ediliyor, ürün de sizde kalıyor, artık naparsanız.

Eğer ingilizceniz yoksa durumu açıklayacak birşeyler yazarız.

sağolun hocam geri bildirimine yazdıklarını sizinle paylaşıcagım ortak bi sonuç varırız

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlaşmazlık açtın ve kusuru belgeledin. Aracı firma satıcıya hatanı düzelt diyor. Satıcı sana teklif sunuyor, doğru ürün göndeme, kısmi geri ödeme veya tam ödeme. Sen işine geleni yazıyorsun. Satıcı aracı firmaya bilgiyi veriyor, aracı firma senin talebine göre eylemi gerçekleştiriyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...