Jump to content

2017 Mazda 3 İzlenim ve Kullanıcı Yorumları

Tarahumara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

17 minutes ago, Burak said:

Ürün videosunu sizin için indirip altyazı ekledim. Altyazı eklerken bir şey dikkatimi çekti. Yan aynaları çevreleyen sinyalden bahsediliyor. @Tarahumara hiç buna ait bir bilgi gördün mü ?

Evet abi fotoğraflara bakarsan görebilirsin. Aynalarda çizgi halinde led var. Makyaj öncesi aynanın kenarındaydı ve tam önden bakıldığında belli olmuyordu. Şimdi aynanın arkasına da koymuşlar güzel olmuş.

Önceki hali:

1VW265.png

Yeni hali:

9g19ro.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Burak :

Ürün videosunu sizin için indirip altyazı ekledim. Altyazı eklerken bir şey dikkatimi çekti. Yan aynaları çevreleyen sinyalden bahsediliyor. @Tarahumara hiç buna ait bir bilgi gördün mü ?

Bende videoyu şimdi youtube'da önüme düşünce izledim. Detaylara değinen çok güzel bir video olmuş ama video çözünürlüğü çok düşük (360p)
Bunun haricinde videoda şu izlenimi aldım. Mazda yeni 3 serisini çıkarttıktan sonra kullanıcıları ve talepleri iyi analiz etmiş. Herkesin beklentisi olan küçük gibi görünen pek çok iyileştirmeyi gerçekleştirmişler. Örn.. cam tuşlarının aydınlatılması, orta konsolda sürgülü göz ( bu benim en sevdiğim ) yan kapılardaki ceplerin daha kullanışlı hale getirilmesi, aynlardaki sinyaller, head-up display'de çözünürlük iyileştirmesi ve hatta göstergelerdeki yazı puntolarının büyütülmesine kadar çok titiz bir makyaj operasyonu olmuş diye düşünüyorum. Bu özellikleri modelin ilk çıkışı sırasında standardize edebildikleri gün alman rakipleri ile kıyasıya rekabet içerisine girebilecekler diye düşünüyorum.
Kişisel görüşümü de her defasında dile getiriyorum. Mazda önümüzdeki 3-5 sene içerisinde kendi çıtasını çok yukarılara taşıyacak ve gelecekte herkesin listesinde ilk 3'de yer alacaktır hem de hiç olmadığı kadar..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Burak :

@SpeedMazdayüksek çözünürlükdeki videoyu indirmek ve yüklemek çok zaman alacağı için bunu tercih ettim tercüme yapmak adına ve kısa sürede sizlere ulaştırabilirmek adına

Anladım, tercümee çok yardımcı olacaktır tabiki zileyenler adına, ayrıca emeğiniz için de teşekkürler..En azından 720p olsabilseydi daha bir keyifli olurdu diye söyledim. :)
Görsel olarak daha detaylı görmek isteyenler için. Aynı mekanda çekilmiş şöyle bir video var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, SpeedMazda :

Anladım, tercümee çok yardımcı olacaktır tabiki zileyenler adına, ayrıca emeğiniz için de teşekkürler..En azından 720p olsabilseydi daha bir keyifli olurdu diye söyledim. :)
Görsel olarak daha detaylı görmek isteyenler için. Aynı mekanda çekilmiş şöyle bir video var..

Mümkün olursa bu akşam 1920x1080 olan videoyu indirip yüklemeye çalışacağız ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Burak :

@SpeedMazda 2017 Mazda3 - Yenilikler videomuz FULL HD olarak yayınlandı ;) 

Süper, Teşekkürler herkes adına.. Önümüzdeki seneler boyunca çok izleneceğine eminim :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Makyajlı Mazda 3 ü test eden var mı acaba arkadaşlar aramızda? Bayilerde test aracı var diye biliyorum.Benim hiç fırsatım olmadı yoğunluktan.Ancak Çorlu bayisi ile görüştüm. Elimizde test aracı var dediler. Önümüzdeki hafta gidip test etmeyi planlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bugün makyajlı Mazda 3 ü incelemek ve test etmek için Çorlu Ertuğrul Bayiğine gittim. 2 tane vardı. Biri sedan biri hatchback İkisi de dizel otomatik araçlardı. Sedanı test aracı yapacaklarmış. Ama henüz aracı hazırlamamışlar. Üstünde tüm korumaları tırdan indirildiği gibi duruyordu. O yüzden test edemedim. Ancak aracı tepeden tırnağa inceledim. Makyajsız halinde kendi fikrimce daha güzel olduğunu düşündüğüm yanlarından bahsedeyim. Jantlar eski halinde daha güzeldi sanki. Sonra göstergeler. Power gösterge daha güzeldi. Siyah deri döşeme önceki halinde kırmızı dikişliydi,şimdi dümdüz siyah olmuş. Ön panjurla ilgili hala bir karar veremedim...

Artık aracın içi daha bir kaliteli. Dizellerde sport tuşu yok,arka koltuklar artık içeriden yatıyor. Tüm cam kumandaları artık ışıklı. Yeni kumaş döşeme koltuklar eskiye göre daha güzel. Orta ekran artık araçla daha bir bütün duruyor. Kapı cepleri büyütülmüş.vites ve kol dayamanın olduğu kısım muhteşem. 2 aracın da lastikleri dunlop sport Maxx tt serisi. Duyduğum  kadarı ile Michelin pilot sport 2 lere oranla daha yumuşak. Ama yanlış biliyor da olabilirim.

Bayide 32 tane araç vardı. Tabi büyük çoğunluğu 2016 model. Ve büyük indirimler yapabiliyorlar. Düşünen arkadaşlar değerlendirebilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

03.02.2017 at 21:54, avşar :

Bugün makyajlı Mazda 3 ü incelemek ve test etmek için Çorlu Ertuğrul Bayiğine gittim. 2 tane vardı. Biri sedan biri hatchback İkisi de dizel otomatik araçlardı. Sedanı test aracı yapacaklarmış. Ama henüz aracı hazırlamamışlar. Üstünde tüm korumaları tırdan indirildiği gibi duruyordu. O yüzden test edemedim. Ancak aracı tepeden tırnağa inceledim. Makyajsız halinde kendi fikrimce daha güzel olduğunu düşündüğüm yanlarından bahsedeyim. Jantlar eski halinde daha güzeldi sanki. Sonra göstergeler. Power gösterge daha güzeldi. Siyah deri döşeme önceki halinde kırmızı dikişliydi,şimdi dümdüz siyah olmuş. Ön panjurla ilgili hala bir karar veremedim...

Artık aracın içi daha bir kaliteli. Dizellerde sport tuşu yok,arka koltuklar artık içeriden yatıyor. Tüm cam kumandaları artık ışıklı. Yeni kumaş döşeme koltuklar eskiye göre daha güzel. Orta ekran artık araçla daha bir bütün duruyor. Kapı cepleri büyütülmüş.vites ve kol dayamanın olduğu kısım muhteşem. 2 aracın da lastikleri dunlop sport Maxx tt serisi. Duyduğum  kadarı ile Michelin pilot sport 2 lere oranla daha yumuşak. Ama yanlış biliyor da olabilirim.

Bayide 32 tane araç vardı. Tabi büyük çoğunluğu 2016 model. Ve büyük indirimler yapabiliyorlar. Düşünen arkadaşlar değerlendirebilir.

2016 modelleri hangi fiyatlara satılıyor öğrenebildiniz mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23.01.2017 at 19:25, SpeedMazda :

Süper, Teşekkürler herkes adına.. Önümüzdeki seneler boyunca çok izleneceğine eminim :)

video nasıl eklenir foruma?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, speed :

2016 modelleri hangi fiyatlara satılıyor öğrenebildiniz mi?

Makyajlı kasa 2016 model Mazda 3 power donanım dizel araca liste fiyatından 7000 tl civarı indirim yapabiliyorlardı. Ancak bu indirim 2017 modelde söz konusu değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, speed :

video nasıl eklenir foruma?

Foruma video ekleyemezsiniz maalesef.  Biz de eklemek istediğimizde YouTube a yükleyip link paylaşıyoruz.  En kolay ve etkin yolu bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
110 bin tl derler, 1 yil satamayinca 90 na birakirlar. 2015 modelleri 81 e veriyorlar forumdonanimda alan var.

Nerede satılmış? Bilgi verebilir misiniz? İkinci eli o fiyata giderken nasıl sıfır alınabilir, anlamadım doğrusu. Hangi bayiden alınmış? Biliyor musunuz? Veya bu kişinin attığı mesajın linkini atabilir misiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27 dakika önce, karakulak :

Nerede satılmış? Bilgi verebilir misiniz? İkinci eli o fiyata giderken nasıl sıfır alınabilir, anlamadım doğrusu. Hangi bayiden alınmış? Biliyor musunuz? Veya bu kişinin attığı mesajın linkini atabilir misiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5 ay olmuş alalı, eski mesaj bunlar :-*

İstanbul beylik düzü bayisinden 81 tl ye 2015 power donanım mazda 3 satın almış arkadaş, özel mesajı hala duruyor. Ben de bulabilseydim o fiyatlara düşünmeden alacaktım fakat geç kalmıştım tüm bayiler 2015 modelleri bitirmişti.

2. el fiyatları sıfır km araç fiyatları baz alınarak koyulur, karşılaştırmanız hatalı olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni 3'ü biraz inceledim, aküsü olmadığı icin tam incelemeyedim :) ön panjuru beğendim şahsen , durusu daha farklı daha atak görünüyor. Bunun dışında arabada eksik kalmamış. Cx3'de yok dediğimiz her şey var. 10 numara olmuş makine. Fiyatlar bu noktalara gelmesem çok güzel olurdu [emoji17] çok insan mahrum kalacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar makyajlı kasada kör nokta uyarı sistemi hud mevcutsa donanım bağımsız hud da aracın yaklaştığını gösteriyor mu? Yoksa donanıma göre değişiyor mu? Örnek power da aynada power sense'te hud da gibi.Cevap verirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Izmit haldizlarda dun araci test ettim. Makyajsiz kasanin ic mekani guzeldi ama bir yavanlik hissi vardi. Makyajli kasa kalite hissi acisindan kendini asmis. Yeni koltuklar ve kol dayamanin bulundugu orta bolme cok iyi olmus. Ekran eskiden daha entegre duruyor. Direksiyon cok daha guzel.

Arabaya gercekten bayildim. Tabi yine elim sunroof dugmelerini , gozum sunroofun kendisini aradi. Ama malesef :(

Bir de fiyat biraz yuksek. Keske daha cok satmak isteyip biraz makul tutsalar fiyatlari. Ama en azindan 20 bin tl ye 20 ay 0 faiz kampanyasi yapmislar. Bu bile birseydir Mazda icin.

Dizel cok performansli degildi ama zaten mazda da olay performanstan ziyade surus keyfi oldugu icin 105 bg olmasini yadirgamadim 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar makyajlı kasada kör nokta uyarı sistemi hud mevcutsa donanım bağımsız hud da aracın yaklaştığını gösteriyor mu? Yoksa donanıma göre değişiyor mu? Örnek power da aynada power sense'te hud da gibi.Cevap verirseniz sevinirim.

Fark yok , ikisi de ayni
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Ben de geçen haftalarda makyajlı kasayı test ettim. Üstte yazılanların üstüne kendi fikirlerimi belirtmek isterim:

-Öncelikle direksiyon hareketleri daha kolay geldi bana, aracın direksiyon tepkisine verdiği süre azalmış.

-Viraj ortasında frene sert bir şekilde bastım, kendi aracımdan daha dengeli yavaşladı, ancak sol arka lastik üzerinden yük azaldığı için biraz lastik sesi geldi :)

-Dizel test ettiğim için çok birşey diyemiyorum ancak içeri giren seste azalma olduğu belli. 

-Vites geçişlerinde bir fark göremedim ben.

-İç mekan olarak kalite algısını arttırmışlar ancak direksiyon ısıtma düğmesinin boş durmasına canım sıkıldı biraz :)

Kendi aracımı satıp alma isteği uyandırdı bende araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...