Jump to content

Mazda 626 lastiklerden gelen takirti

kartal1032
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mrb lar arkadaslar.mazda 626 1999 model aracimin biraz sikistirinca dönüserde ve düz giderken tak tak tak diye bir vuruntu sesi geliyor.aracin önce ön amartisörler degisti sonra bu ses gelmeye basladi bariz çekiçle lastige vurur gibi.bende aracin ön takimlarini viraj kollarini motor kulagini degistirdim on takimda sikinti yaratacak bir sey kalmadi diye dusünürken gene geliyor en son çare sag dis aks basinida degistirdim.ama hala bu ses geliyor deneme yanilma yapmaktan SIKILDIM ne yapmam lazim balikesirde ikamet ediyorum.saglam olan parçalari degistirmekten biktim.usta yetersizligi var hep parca degistir ama olmuyor. Görüslerinizi bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Mrb.Direksiyonu tam sağ veya sol yapınca kalkışlarda veya dönüşte gelen tak tak vurma sesi sağ aks motora giren bağlantı parçasıyla alakalıymış.Aynı sorun bende de vardı.Çıkma parçayla değiştirince ses kesildi benim 626'da.Daha önce de dış aks kafasında sorun var diye değişmiştik boş yere ustanın birinin lafıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle hangi parçadan sesin geldiğini çözmek gerekli iç/dış aks hangisi problemli ise o değişmeli. Benim direksiyon bile sert dönmeye ve tıkırtı yapmaya başlamıştı sağ dış aks değişti on numara oldu :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...
28.01.2017 at 18:11, kartal1032 :

Mrb lar arkadaslar.mazda 626 1999 model aracimin biraz sikistirinca dönüserde ve düz giderken tak tak tak diye bir vuruntu sesi geliyor.aracin önce ön amartisörler degisti sonra bu ses gelmeye basladi bariz çekiçle lastige vurur gibi.bende aracin ön takimlarini viraj kollarini motor kulagini degistirdim on takimda sikinti yaratacak bir sey kalmadi diye dusünürken gene geliyor en son çare sag dis aks basinida degistirdim.ama hala bu ses geliyor deneme yanilma yapmaktan SIKILDIM ne yapmam lazim balikesirde ikamet ediyorum.saglam olan parçalari degistirmekten biktim.usta yetersizligi var hep parca degistir ama olmuyor. Görüslerinizi bekliyorum 

Kardeş rot balansçıya götürsen onlar senden benden daha bilgilidir bu konuda. onlar kesin teşhisi koyarlar. aks kafasımı z rot mu onlar bilirler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...