Jump to content

Mazda 323 Benzin Deposu Temizliği

malikbalaban
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar , mazda 1993 323 hb aracımın benzin deposu çok pis ve  pas içerisindede olabılir  şamandıranın ordan elimizi daldırdığımızda avucu doldurucak derecede pislik var  ,benzin filtresi siyah olmuştu depodan şüphelendik ve doğru çıktı depo çok kötü durumda,şuan karburatör temizliği yapıldı ve karbüratörcü aracı kesinlikle benzinde kullanma dedi , depoyu  liftte söktürücem , ancak temizliğini nasıl yaparım önericeğiniz bir yer varmı , aklıma gelen kostik döküp su ile tepkimeye sokup iki kişi karşılıklı depoyu sallamak ve  ancak bu işi yapan yer varsa bildiğiniz yada elinde temiz çıkma depo olan varsa yazabilirse çok sevinirim, İstanbulda yaşıyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok zor iş. Tazikli suyla temizlenir de içeriden paslıysa vs nasıl olur bilemedim şimdi. İçinde boya atmaları varsa boya da lazım. Şükür ki araç LPG li ve karburatörlü. Bence videoyu izleyin, depoyu söktürün sonra depoyu eve getirip siz yapın. Bununla kimse uğraşmaz sanayide. Uğraşırsa da çok para alır. İçini hallettikten sonra dışı kolay. Güzel bir zımpara boya mis gibi olur. Önemli olan içi. 

Sonuçları bildirirseniz sevinirim. Ben de merak ettim şimdi. 

Geçmiş olsun. Kolay gelsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Temizliğine vereceğiniz para uğraş zaman ve emek yerine "0" alıp takmak daha mantıklı olur gibi. Şahsi fikrim temizliği ile hiç uğraşmayın. Bulabilirseniz "0" alın. Yada muadil bir depo olabilir veya 2.el temiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevaplar icin tesekkur ederim Sifirini yokmus serviste maalesef ,bir tane ikinci el buldum oda araba karlarin icindeymis erimesini beklemek gerekiyor . bakalim cumartesi var olan benzini boşaltip şamandirayi söküp detayli bir sekilde bakacagim resimleri buraya eklerim ondan sonra tahminim çikma bakacagiz:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

suzuki swiftin deposunu temizlettim ustaya,suzukilerin deposu çok ters yerde olduğu halde tanıdık ustaya 3 yıl önce 100 tl ye yaptırdım,tabii filtersi ve şamandırasıda temizlendi,benimkide tortu doluydu pırıl pırıl oldu..

tanıdığın bir mekanikçi varsa rahatlıkla yapılabilir,,en büyük sorun bu olsun..;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şamandıranın durumu ve deponun durumu , depoyu söktük sanayide motor yıkama işi yapan bir yere götürdüm sıcak su ile denedi ama aşırı tortu var dedı yanı tam olarak olmadı . Şimdilik çıkma depo bakıyorum ancak gördüğüm depoda kaydadeğer pas yok tortu var şamandıra ise pas içinde :)

20170204_141822.jpg

20170204_141731.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hallolur bunlar. Tel fırçayla temizlenir büyütmeyin gözünüzde. Önemli olan deponun içi. Bir ürün vardı son videoda ondan var mı Türkiye de baktınız mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
10.02.2017 at 18:50, zoptrik :

Hallolur bunlar. Tel fırçayla temizlenir büyütmeyin gözünüzde. Önemli olan deponun içi. Bir ürün vardı son videoda ondan var mı Türkiye de baktınız mı? 

hocam bir arkadasıma uydum kumlama yontemiyle temizleyelim dedi kumlamacıya verdık temizlendi ama depoda delık deşik oldu çıkma alacağız :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24.02.2017 at 19:59, zoptrik :

Yapacak bir şey yok. Geçmiş olsun. Hiç üzülmeyin. En azından şansınızı denemişsiniz.

Tesekkur ederim evet yoksa aklimda kalicakti:) bir adet depo buldum aractan sokulmesini bekliyorum umarim ici temizdir bakalim beklemedeyiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Öncelikle geçmiş olsun, alacağınız çıkma depoda sizinkinde çok da iyi olmayabilir bu depo temizlik isterse eğer , içini temizleyecek kadar bir bölümünü kesin, temizledikten sonra gene kaynaklayıp boyayıp  sonra monte ediniz zaten araç lpg li ise benzin deposu 5-10 ltr benzini muhafaza edecektir. Sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Büyük pas parçalarını sökmek için zincir güzel fikir lakin ben mercimek tanesi kadar keskin kenarlı kum doldurup yazdığınız gibi çözücü bir madde ile çalkalamanın daha iyi iş göreceğini düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...