Jump to content

Karda Performans

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kışın karda arabaya zor durumda kalmazsam binmem ama dün şehir dışındaydım ani bastıran kara yakalandım ve arabayı ilk defa karda test etmiş oldum sonuç olarakta bu zamana kadar bindiğim arabaların en kötüsü olarak ilan ettim..Yol tutuşu mükemmel ama beni rampalarda hayal kırıklığına uğrattı  :) manuelde kullandım ama nafile DSC sürekli devrede oluyor ve insanı rahatsız eden garip sesler geliyor,devre dışı bırakıyorum olduğu yerde kalıyor..Vesselam ben anlamadım ve sevmedim kar performansını,kar tercübesi olan biriyim ama bu arabada benmi bir sürüş hatası yaptım bu arada lastiklerim normal lastik sizlerde durum nedir merak ettim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 115
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

12

• Superas

12

• Mücahit

13

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Normaldir Müco.Lastik ile de alakalı ve otomatik olması.Tam tersi geçenlerde aynı rampada bir kaç araç kaldı ben selam vererek yanlarından geçtim.Birazda sürüş hatası olmuş olabilir.Benimde bir kaç kez başıma geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mücahit abi kötü zeminde otomatik araçlarda DSC gibi sistemler devreye girince araç sapıtabiliyor

yol tutuşu sağlamak için frenaj yapıyor sende gitsin diye gaza basınca sistem afallamış olabilir

uygun bir zamanda bence tekrar kar da sürüş yap için rahatlasın  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kar ve buzda yasanmıs bir tecrübe de benden size rampa asagı inerken ayak freni ile ugrasmayın el frenini bir iki diş  cekip öyle inmeyi deneyin faydasını göreceksiniz.arac keskin dönüşlerde savrulmuyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mücahit abi kötü zeminde otomatik araçlarda DSC gibi sistemler devreye girince araç sapıtabiliyor

yol tutuşu sağlamak için frenaj yapıyor sende gitsin diye gaza basınca sistem afallamış olabilir

uygun bir zamanda bence tekrar kar da sürüş yap için rahatlasın  ;)

Aynen dediğin gibi sapıttı  :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sapıtması normal abi dsc kontrol ünitesi frenleme yapıyor a/t kontrol ünitesi vites küçültme yapıyor sen gaz verince motor kontrol ünitesi devir yükseltiyor bunlar olurken araç direk mavi ekran verir  :tey: ben olsam bende sapıtırım  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende geçen karda test ettim gerçekten karda rezelet sürüş sağlıyo. Bence 40 bin ytl lik otomatik vitesli bir arabada kar vitesinin olmayışıda büyük bir eksiklik. Benim gözümde de mazda karlı yolda sürüş performansı bakımından sınıfta kaldı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yapmayın yaw.Erman sizin ordaki rampada geçen Bmw ve Avensis çakılı kaldı geri geri gitmeye başladı.Hemde yağmurlu havada.Ben rahatlıkla geçtim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...