Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Hatchback mi Sedan mı?

speed
 Paylaş

3 Nesil Mazda 3'te Sedan mı ? Hatchback mi ?  

38 oy

1. 1. 3 Nesil Mazda 3'te Sedan mı ? Hatchback mi ?

• Sedan
      17
    • Hatchback
      21

Tavsiye Edilen Mesajlar

52 dakika önce, speed :

Bazı kişiler hb kasanın sıradan itici olduğunu savunuyor>:(

Benim gönlüm HB kasada^-^

Sizlerin görüşlerinizi almak isterim? 

Üçüncü nesilin HB tasarıma itici diyenin göz zevkinden şüphe duyarım. Mazda son iki kasasının sedan modelinde birinci nesildeki o çekici tasarımı bulamadı. Ama son iki nesil hb tasarımı oldukça güzel. Tabi zevk renk derken bu işin durumu değişiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 nesil Mazda in her iki kasasina da laf eden çarpılır. Ayıp ayıp ((: Şu an piyasada olan arabaların tasarımı sıraya dizsek Mazda 3 Hb birinci sedani ikinci olur (:

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sedanın araçların da fanatikleri var hb araçlarında. Bmw 3 serisinden araba alabilecek parası varken 1 serisi araba alanlar biliyorum adam hb tutkunu marka mühim değil. Aileler de genelde sedan tercih ediyor. Bir arkadaşım da sw hastası. Sw lerde bana oldum olası itici gelir. 

Mazda 3 için konuşursak sedan kasada bagaj kısmı biraz daha uzadığı için sportif duruşunu biraz kaybediyor ama kesitler dönüşler çizgiler hb ile aynı. Bence piyasayada ki en iyi hb tasarımlardan biri. Ama sedanına rakip olarak görülebilecek rakipler var bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kahvaltıda fotoğraf çekerken arkada sedan vardı. Karşılaştırmayı kendiniz yapın :) 

Bu arada fotoğrafa bakınca fark ettim. Sedanlarda köpek balığı anten yok sanırım. Arka silecekte önemli tabi :D 

QvDlDZ.jpg

X9VoVk.jpg

GPR2k2.jpg

yN5olL.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

HB daha bir kivrak, dinamik genc işi geliyor bana da. Tabi zevk, renk ve ihtiyac en onemli kriterler, ihtiyaca cevap veren bir kasa almak lazim.
Yine de HB [emoji41][emoji106]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hali hazırdaki yeni kasa mazda sahibi arkadaşlarım bana kızmasın mükemmel bir otomobil sahibiler.Sadece kendi görüşlerimi bildiricem.

Mazda sorunsuzluğundan ziyade her zaman tasarımı ile ünlüdür fakat HB olanın arka kısmından bahsediyorum basitlikten yıkılıyor hayal kırıklığıdır resmen,bu kadar basit ve sıradan olabilirdi.1.nesilin hb olanının arka kısmının mazda kullanıcıları arasında lakabı fil g...tüdür :) Bu kasada bana göre aynı şekilde.Hali hazırda m3 90.yıl kullanıcısıyım bu kasayı dört gözle bekliyordum.Lansman davetlilerinden biriyim.Lansmanda gidip yeni kasayı gördüğümde önce ciddiye almadım kesin gecenin şakası falan dedim.Hatta şaka olduğuna öyle inanmışımki ne zaman şunu gözümün önünden çekip ''bu bir şakaydı işte karşınızda yeni mazda 3 diyecekler diye bekledim'':) baktım iş ciddiye bindi iç dış kokpit vs derken kendi aracımı tekrar aşık oldum diyebilirim.Bana göre mazda bu kodo mudur ne karın ağrısıdır iyice saçmaladı.Bu söylediklerim yeni kasa mx-5 içinde geçerlidir tam anlamıyla tasarım felaketidir.Bir eski kasa mx-5 e daha dikkatli bakmanızı rica ediyorum.

Bana göre alınması gereken.

1.nesil sedan

2.nesil sedan hatchback

3.nesil sedan.

pXyEdq.jpg

kG4Eqr.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Srkn :

Hali hazırdaki yeni kasa mazda sahibi arkadaşlarım bana kızmasın mükemmel bir otomobil sahibiler.Sadece kendi görüşlerimi bildiricem.

Mazda sorunsuzluğundan ziyade her zaman tasarımı ile ünlüdür fakat HB olanın arka kısmından bahsediyorum basitlikten yıkılıyor hayal kırıklığıdır resmen,bu kadar basit ve sıradan olabilirdi.1.nesilin hb olanının arka kısmının mazda kullanıcıları arasında lakabı fil g...tüdür :) Bu kasada bana göre aynı şekilde.Hali hazırda m3 90.yıl kullanıcısıyım bu kasayı dört gözle bekliyordum.Lansman davetlilerinden biriyim.Lansmanda gidip yeni kasayı gördüğümde önce ciddiye almadım kesin gecenin şakası falan dedim.Hatta şaka olduğuna öyle inanmışımki ne zaman şunu gözümün önünden çekip ''bu bir şakaydı işte karşınızda yeni mazda 3 diyecekler diye bekledim'':) baktım iş ciddiye bindi iç dış kokpit vs derken kendi aracımı tekrar aşık oldum diyebilirim.Bana göre mazda bu kodo mudur ne karın ağrısıdır iyice saçmaladı.Bu söylediklerim yeni kasa mx-5 içinde geçerlidir tam anlamıyla tasarım felaketidir.Bir eski kasa mx-5 e daha dikkatli bakmanızı rica ediyorum.

Bana göre alınması gereken.

1.nesil sedan

2.nesil sedan hatchback

3.nesil sedan.

pXyEdq.jpg

kG4Eqr.jpg

Srkn ayıptır ya!!!

Fil g..tüne benzetmen hiç olmamış

Neresi benziyor!!!

An4kvq.jpg

2nL9Rd.jpg

12 saat önce, Tarahumara :

Kahvaltıda fotoğraf çekerken arkada sedan vardı. Karşılaştırmayı kendiniz yapın :) 

Bu arada fotoğrafa bakınca fark ettim. Sedanlarda köpek balığı anten yok sanırım. Arka silecekte önemli tabi :D 

QvDlDZ.jpg

X9VoVk.jpg

GPR2k2.jpg

yN5olL.jpg

Mazda 3 hatchback açık ara fark atıyor tasarımda:tey:

Maşallah nazar değmesin... 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2. Nesil 90.yıl serisi hatchback gerçekten efsane. Bende hb kasaları daha çok seviyorum ama 2. nesil bi Sedan aldım. 3. nesil içinse kesinlikle Sedan daha bi oturaklı ve bütünlük içinde. Hatlar akıyor ve küt diye arkada bitmiyor yani bi tamamlayıcılık var arabada, yani ben böyle düşünüyorum. Birde hb araçlar arkadan daha çok ses almıyor mu, birde arkada oturanlar virajlı yollarda daha bi hırpalanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13.02.2017 at 22:45, Mustafa Y. :

2. Nesil 90.yıl serisi hatchback gerçekten efsane. Bende hb kasaları daha çok seviyorum ama 2. nesil bi Sedan aldım. 3. nesil içinse kesinlikle Sedan daha bi oturaklı ve bütünlük içinde. Hatlar akıyor ve küt diye arkada bitmiyor yani bi tamamlayıcılık var arabada, yani ben böyle düşünüyorum. Birde hb araçlar arkadan daha çok ses almıyor mu, birde arkada oturanlar virajlı yollarda daha bi hırpalanıyor.

Ses konusunda bence haklılık payınızın fazla olduğunu düşünüyorum fakat yeni nesilde sedan -hb farkı nasıldır bende merak ediyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben oyumu sedandan yana kullanicam. Hb arabadan sikildim.bagajda surekli birseylerin ses cikarmasindan hoslanmiyorum. Ne kadar kasa rijitligi ve yol tutus hb modelde daha iyi olsada 3 nesil icin tasarim hatlarinin butunlugu acisindan sedan daha guzel. Hele mazdanin daha onceki hb tasarimina bakarsaniz 3 nesil hb uzerine birsey koyamadigini daha net anlasiliyor. Zevkler ve renkler diyelim. Tabi burada onemli olan kullanicinin ihtiyaclarida belirleyici faktor. Sw araclar bazi modeller haric (ornegin mazda 6) bana hic cezbedici gelmiyor nedense....

vethekim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12.02.2017 at 09:21, speed :

Bazı kişiler hb kasanın sıradan itici olduğunu savunuyor>:(

Benim gönlüm HB kasada^-^:fiuw:

Sizlerin görüşlerinizi almak isterim? 

Konuyu güncelleyerek anket ekledim.. Sanırım bu şekilde daha etkili olacaktır.

1.Nesil Mazda 3'te tercihim Sedan

2.Nesil Mazda 3'te Sedan kullanıcısı olmama rağmen tercihim Hatchback :)

3.Nesil Mazda 3'te tercihim Sedan.. Hatchback kasaya baktığımda gözümde birden CX-5 canlanıyor.. Hatchback'e belki şöyle afilli Mps tarzı bir spoiler ile benim için tercih edilebilir olabilir..:fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mk3 Mazda 3 hb'in gömüldüğü mesajları hayretler içerisinde okudum :) mk2'den sonra sanat eseri gibi yahu.
Hatta bana göre Alfa 147'den sonra 3 HB gelmiş geçmiş en iyi hatchback tasarımlarından biri ve kodo çizgilerinin en temiz ve orantılı durduğu model, öyle ki makyajda arka tamponun kenarlarını da gövde rengi yaptılar fakat profilden bakınca arka sarkıntı arttı ve o uyum biraz bozuldu bence.

mk3 sedan da biraz kısa ve yüksek bagaj bölümüne rağmen hiç sırt çantalı gibi durmuyor, gayet zarif. Fakat tercihim HB, tümüyle tasarımdan ziyade, çok daha da kullanışlı olması sebebiyle. Bu arada sedanlar genelde C direkleri birbirine alt ve üst zemin sacı dışında birde orta payanda ile bağlandığı için daha rijittir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada sedanlar genelde C direkleri birbirine alt ve üst zemin sacı dışında birde orta payanda ile bağlandığı için daha rijittir.

"Rijit" kelimesi beni benden aldı [emoji41]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, Leanback :

Mk3 Mazda 3 hb'in gömüldüğü mesajları hayretler içerisinde okudum :) mk2'den sonra sanat eseri gibi yahu.
Hatta bana göre Alfa 147'den sonra 3 HB gelmiş geçmiş en iyi hatchback tasarımlarından biri ve kodo çizgilerinin en temiz ve orantılı durduğu model, öyle ki makyajda arka tamponun kenarlarını da gövde rengi yaptılar fakat profilden bakınca arka sarkıntı arttı ve o uyum biraz bozuldu bence.

mk3 sedan da biraz kısa ve yüksek bagaj bölümüne rağmen hiç sırt çantalı gibi durmuyor, gayet zarif. Fakat tercihim HB, tümüyle tasarımdan ziyade, çok daha da kullanışlı olması sebebiyle. Bu arada sedanlar genelde C direkleri birbirine alt ve üst zemin sacı dışında birde orta payanda ile bağlandığı için daha rijittir.

Mazda 3 sedan rijit olabilir fakat hb daha iyi yol tutar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hb in daha iyi yol tuttuğu kesin kanıtlanmış bir bilgi mi yoksa herkes kendi yorumunu mu yapıyor. Sedan araçta arkada yolculuk yapanla hb arasında dağlar kadar fark var. Hb araba adamı kusturur, sedan da mışıl mışıl uyursun 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...