Jump to content

2005 Model Mazda 6 CD Okuyucu Sorunu

Murat Gündüz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2005 model mazda 6 aracım var. Cd çalarında bir sorun yok , sadece cd seçiyor:) orjinal olmayanı çalmıyor . Daha önceki aracımda da bu huy vardı. Çakmaklığa takılan fm vericisi gibi çalışan cihazlarda ses kaybı çok oluyor. Böyle bir sorun yaşayan varmı çözümü varmı şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

FM vericili olanlar dediğiniz gibi ses kalitesinde yerlerde. Ben ve forumda çoğu üyemiz, aux - bluetooth dönüştürücülerden kullanıyoruz. Ses kalitesi de tatminkar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şarkılarınızı Cd'ye Windows Media Player yardımı ile yazarsanız Cd orjinal gibi gözükür ve çalar. Nero gibi yan programlar ile yazılan şarkıları bazı Cd çalarlar okuyamıyor maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cd çalar kirlenmiş. Optik okuyucu toz olmuş. 

Bilgisayarcilardan cd çalar  temizleme cd si alin. Solüsyon döküp,  takın,

Cd seçmeyecek. Düzelecek

Tecrübe edildi,  onaylandı. 

Olmazsa aux ayarlariz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

49 dakika önce, Zealot :

Cd seçmeyecek. Düzelecek

Olmazsa aux ayarlariz

Tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Öncelikle Zealot un tavsiyesini yapacağım inşallah çözülür . Şunu belirteyim cd çaları takıyorum yaklaşık 20 sn cd yi okuyor şarkı çalıyor , sonra okumamaya başlıyor. Bir oto teypçisine gittim bu cd seçiyor , yoksa bir sorunu yok demişti. Evvela bir temizliğimizi yapalım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Zealot :

Cd seçmeyecek. Düzelecek

Olmazsa aux ayarlariz

Sende AUX olarak nasıl bir şey vardı bir de onu yazsaydın iyiydi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi temizleyin geçer.. 

Benim önceden hepsini okuyordu. 

Zamanla seçmeye başladı,  sonra hiç okumadı.  Bi temizledim.  10 yıllık princo çekme cd yi okuyor,  no problem. 

Aux için de kablo aldım,  arkadan taktım teybin media çıkışına..  Teyp ten media ya basınca aux yazıyor,   ister telefonu tak,  ister bluetooth adaptör 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşlar sorun çözüldü . Her daim gidip film aldığım cd ciye gittiğimde şöyle dedi. 

"-abi bu sorun çoğu arabada yaşanıyor , cd seçiyor her marka araç , ben sana üç farklı marka cd ye track yapayım birini çalar , sonra hep o marka cd ye çekeriz " dedi. 

Sony- Phılıps  ve ınavara mı neydi öyle üç farklı boş cd ye track yaptı sony marka cd ye yapılan track ı çaldı . Başka bir marka araç başka marka cd olabiliyormuş. 

Ayrıca yazımla alakalı bir konuyuda açıkladı ama unuttum şimdi:))

İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...