Jump to content

3.Nesil Mazda 3 MT mi AT mi? (Anket)

speed
 Paylaş

3.Nesil Mazda 3 MT mi AT mi? (Anket)  

121 oy

1. 1. 3. Nesil Mazda 3 alacak olsanız hangi şanzıman seçeneğini tercih edersiniz ?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bence artık gelişen teknoloji ile de birlikte manuel gereksiz ve iyi yapılmış bir otomatik şanzıman daha masrafsız ve konforlu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Bullbaba :

Bence artık gelişen teknoloji ile de birlikte manuel gereksiz ve iyi yapılmış bir otomatik şanzıman daha masrafsız ve konforlu.

Anket sonuçlarına bakacak olursak mt satışları yüzde 5 gibi iken mt şeçimi baya fazla

Demek oluyor ki at çoğu kullanıcı memnun değil...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Power donanimi mt ile mazda satisa cikarsa durum bence farkli olurdu. At nin ben hala gelistirilmesi gerektigini dusunuyorum o yuzden oyum mt. Belki sky aktive 2. Nesillerde durum degisecek. Ben sahsen sky 2. Jenerasyonlari bekliyorum. Mazda farkini o zaman ortaya koyacaktir. Sonucta firma yaptigi yatirimlarin getirisini daha yeni almaya basladi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 saat önce, Bullbaba :

Power sense modelinde manual vites seçeneğinin olduğunu varsalayım. Şimdi ben öndeki arabaya sabitledim gidiyorum öndeki frene bastı benim hızım düştü 40 civarına arabam beşinci viteste ben manual olarak düşürecek miyim :)  Bazı özelliklerin tadı otomatik seçenekte çıkıyor. Bu özellikleri manualde istediğimiz gibi kullanamayacağımız dan dolayı otomatik seçeneğin elini kuvvetli yapıyor. Tabi bir mx-5 kullanıcısı olsam isterim arabam manual olsun ama bu sitede beni eskiler biliyor Manual konusunda ne kadar ısrarcı olup sonra a.t iki ara alıp çok farklı markaları kullanınca ben bir daha spor araç haricinde manual almam.  Arabayı satarken bile Türkiyede bu manual otomatik olsa alırdım lafını duymaktan gına geliyor. :) Varsın sizi birileri geçsin ama f1 seçeneğine alıp gayet güzel ritim tutup arabanın keyfine bakın. Dizel mazda3 gitmiyor diyenler bazı otomatik diğer markaları kullanıp alt devirlerde gezmek isteyen şanzuman da araç içinde titremeleri görsün sonra bu adamlar bazı şeyleri konfor için kıstığını anlarlar.  Bunda emisyon muhabetininde etkisi var.

Mazda ülkemizdeki eski vergi sistemine ayak uyması yerine bizim devlet vergiyi beygire göre alsa bizde rahat etsek. Adamlar 2.0 120 boşuna üretmedi. Emisyon demiyorum halen hileli vw motorlarına bir şey yapılmadı ülkemizde. 

Birde misal araba 10 saniye civarı hızlanıyor.  Tamam hızlanıyor ama sen onu manual seçenekte tam zamanlama yapamazsan araban daha geç hızlanıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 saat önce, speed :

Anket sonuçlarına bakacak olursak mt satışları yüzde 5 gibi iken mt şeçimi baya fazla

Ben manuel işaretledim ama otomatikten de çok memnunum. 150nm torklu araçta her tork konvertörü böyle çabuk kitleyen şanzıman biraz kararsız çalışır, her şanzımanın aktarmadan götürüleri fazla hissedilir. Koldan geç vites büyütme komutu alması dışında tek bir hatası yok bu şanzımanın, manuelin keyfi başkadır ayrı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

manuel vitesli ve cruse control ü olan bir aracım var.  düşük hızda 6. viteste cruse açıkken rampa çıkıyorsam, gaz veriyor ve hızı %20 den aşağı düşerse, cruse modundan çıkıyor...     otomatik vites olsa muhtemelen vites küçültürdü..  mrcc manuel vitesle çok düzgün çalışmayacaktır....  

neyseki araba güçlü de, cruse dan pek çıkmasını gerektirecek durumlar yaşanmıyor =)) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17.02.2017 at 01:11, speed :

Memnuniyetsizliği anket olarak çözemeyiz bence.

Satışta ise az yakması ve insanların kafasındaki daha sorunsuzdur mentalitesi vardır. İkisinide aynı paraya satın masrafları aynı olsun çoğu insan otomatiğe yönelir. Zaten sıfır gelen çoğu arabanın artık neredeyse her pakette otomatik opsiyonu sunması bence dediğinizin aksine satıştaki otomatik sorgusunun arttığını gösterir. 

Bazı ülkelerde otomatik araba 'araba kullanmayı bilmiyor ' algısı olarak satılmazken bizim ülkemizde her şeyden önce maddiyat geldiği için ben bu şekilde olduğunu düşünüyorum. 

Keza amerikada manuel araba almak isteseniz fabrikadan size özel gelir. Örnekler bu konu için çoğaltılabilir. 

Bullbaba tarafından düzenlendi
yanlış kelime anlama
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Manuel tercih etmek otomatikten şikayetçi olmak ile aynı anlama gelmez bence de. 

Burada Mazda 3 Otomatik alanların bir kısmı daha önce de söylendiği gibi Power ve Power Sense paketlerinde manuel seçeneği olmaması sebebi ile alanlar olabilir. Bu, onların gönüllerinde yatanı değiştirmediği gibi sahip olduklarından da şikayetçi oldukları anlamını da taşımaz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Manuel severdim yıl 99 larda sonra istanbulu ağzına kadar insan ve araba doldu manuel ferrariye bile çöp gözüyle bakıyorum. mzd3 f1 olması manueli vitesi aratmıyor.saygılar

ASUS_Z012S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk kez otomatik kullanıcısı değil de sahibi olarak kesinlikle otomatik diyorum. şimdiye kadar zaman zaman kullandığım tüm otomatikler (renault clio, ford fiesta, toyota yaris) berbattı ve bu araba da onlar gibi olsa benim için kötü olurdu ama değil.  şahsen şu ana kadar sıkı bir manuel savunucusuydum ama benim için işler tersine dönmüş durumda.

şimdi olsa yine otomatik tercih ederim. bu şekilde çalışan bir otomatik bana yetiyor. daha iyisine elbette hayır demem ama gayet yeterli. kulaklardan ya da vitesten manuel kullanıma da çok yakın bir deneyim sunuyor.  ultra hızlı supersonik bir şürüş stiline sahip değilseniz otomatik yeterli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, Katil Balina :

ilk kez otomatik kullanıcısı değil de sahibi olarak kesinlikle otomatik diyorum. şimdiye kadar zaman zaman kullandığım tüm otomatikler (renault clio, ford fiesta, toyota yaris) berbattı ve bu araba da onlar gibi olsa benim için kötü olurdu ama değil.  şahsen şu ana kadar sıkı bir manuel savunucusuydum ama benim için işler tersine dönmüş durumda.

şimdi olsa yine otomatik tercih ederim. bu şekilde çalışan bir otomatik bana yetiyor. daha iyisine elbette hayır demem ama gayet yeterli. kulaklardan ya da vitesten manuel kullanıma da çok yakın bir deneyim sunuyor.  ultra hızlı supersonik bir şürüş stiline sahip değilseniz otomatik yeterli.

Çünkü şu ana kadar kullandıklarınızın hepsi tam otomatik (tork konvertörlü ya da cvt) değil de yarı otomatik (tek ve çift kavrama, otomatikleştirilmiş manuel şanzıman) kullanmanız nedeniyle...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

46 dakika önce, Mutlu Tekir :

Çünkü şu ana kadar kullandıklarınızın hepsi tam otomatik (tork konvertörlü ya da cvt) değil de yarı otomatik (tek ve çift kavrama, otomatikleştirilmiş manuel şanzıman) kullanmanız nedeniyle...

mazda tam otomatik mi oluyor bu durumda? bilmediğimden soruyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12.07.2017 at 20:45, Mutlu Tekir :

aynen tork konvertörlü.

Yarı tork konvertörlü değil miydi

1-2-3 vitesler tork konvertörlü

4-5-6 vitesler çift kavrama 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29 dakika önce, speed :

Alakası yok. Şehir efsanesi. Kilitleme oranlarını güzel ayarladıkları için öyle hissettiriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, speed :

Yarı tork konvertör diye bir şanzıman çeşidi yok ;) 

1-2-3 normal tork konertör hızında, geç kavramalı. 4-5-6 erken kavramalı, çift kavrama hızında.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...