Jump to content

Mazda CX-5 Trafik Kazası

abdullah
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

22 saat önce, Burak :

Çok geçmiş olsun. Arkadaki araca bakınca senin araç oldukça iyi durumda.  Demek ki tam zıttı şekilde o aracın yumuşak karnına gelirken darbe senin araçta en sağlam yerlerden birine gelmiş 

+1 O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir keresinde Ümraniye'den Kartal'a giden cevreyolundan aşağı iniyordum önümdeki araç 4'lü çakarını yaktı ve aniden yavaşladı, önde trafik sıkışmıştı onu haber vermek için yapmıştı ki hızımız 100 civarı ve yokuş aşağı sola doğru kıvrılan yol, sıkışıklık görülmüyordu, öndekinin 4lü çakarını yakması son derece yerinde hareketti cunku onu gördüğm halde ancak yavaşlayabildim, galiba ilk o zaman 4lü çakarı ani yavaşlama amaçlı kullanmaya başladım. artık ne zaman ani yavaşlama olsa 4lü çakara asılıyorum. Olacağa çare bulunamaz fakat önlem almak elimizde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

[mention=8721]abdullah[/mention] abi daha yeni gördüm. Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun hepimizi. :dua:  :nazar: 

Büyük geçmiş olsun.[emoji20]

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26.02.2017 at 00:08, İlhan :

@abdullah abi daha yeni gördüm. Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun hepimizi. :dua:  :nazar: 

@İlhan Amin abicim çok teşekkür ederim,

Ayrıca geçmiş olsun dileklerinde bulun bütün arkadaşlara ayrı ayrı teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2/18/2017 at 16:04, Revivo73 :

öndekinin 4lü çakarını yakması son derece yerinde hareketti cunku onu gördüğm halde ancak yavaşlayabildim, galiba ilk o zaman 4lü çakarı ani yavaşlama amaçlı kullanmaya başladım.

Aynen. Ne zaman bu alışkanlığı kaptığımı hatırlamıyorum ama yerinde bir hareket her zaman.

Bugün sabahın 6'sında toplam 4 kişi (Konya'dan) Ankara'ya gittik. Yer yer yoğun sis vardı. Ankara yolu da rahat gidilen bir yol, fakat bazen olmadık yerlerde trafik ışığı var. Bir tanesi tam da sise denk gelmiş. Sisin içinde 3-5 aracın sis farını gördüm, fark ettim fakat 2 aracın dörtlülerini yakması erken teyakkuza geçmemi sağladı. Orta şeritteydim, frene bastım. Fakat nasıl olduysa birden bire kendimizi araç güruhunun içinde bulduk. Sol seride attım kendimi (arka uygundu) ve bir kaç araç sonra ancak durabildim. Bu arada lastikleri değiştirdim ve araba çok güzel durdu ABS devreye girmeden. Önceki lastikler olsa, yine ABS'ye rağmen birine çarpardım.

Sonra; neden bu olayın böyle geliştiğini sorguladık. Problem şu: Benim bulunduğum nokta ile sisin içindeki arabaların bulunduğu nokta arasındaki sis yoğunluğu aynı değildi. Yani sis, eşit şekilde 200-250 metreye yayılmamış. Işığa uzak noktada olan bizim bulunduğumuz bölgede sis çok hafifken, arabaların olduğu noktada sis inanılmaz yoğun. 250 metre kala hâlâ arabaların ışıkları 600 metre ötedeymiş gibi görünüyordu. Bu çok değerli bir tecrübe oldu bana.

Neyse konuyla doğrudan alakası yok bunun.

@abdullah Bey, çok geçmiş olsun. Yalnız şu aklıma geldi. Eminim servis kontrol edecektir ama tamponun altındaki bar'a bir baktırın. Dışarıdan bir şey yokmuş gibi sanki. Hafif tampon hasarı, fakat içeride daha fazlası olabilir. Bir de bagaj kapağı yukarı oynamamıştır umarım.

Tekrar çok geçmiş olsun.

2/17/2017 at 12:05, Zealot :

caddy nin tramer i söylüyorum 

2 parça değişen , kaput. tampon..

2 parça boya, sağ sol çamurluk..  

o nasıl bir hale gelmiş şok oldum. böyle bir hasar hiç beklemiyordum... sübhanallah ilk kez görenler beğensin

Radyötör de patlamış gibi? :) Daha fazla hasar sanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Devrim Babacan :

@abdullah Bey, çok geçmiş olsun. Yalnız şu aklıma geldi. Eminim servis kontrol edecektir ama tamponun altındaki bar'a bir baktırın. Dışarıdan bir şey yokmuş gibi sanki. Hafif tampon hasarı, fakat içeride daha fazlası olabilir. Bir de bagaj kapağı yukarı oynamamıştır umarım.

Tekrar çok geçmiş olsun.

Teşekkürler;

Evet dediğiniz doğru birde servise gidebilsem detaylıca baktırırım ama biraz yoğunum henüz gidemedim,

Bagaj kapağını alt kısmında iki tane küçük göçük oluşmuş,diğer arabayı görünce bunada şükür dedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. İnş sizin hasarın faturasıda ufak olur, çünkü belli olmuyor böyle şeyler.

CX-5 21cm yüksekliği ile oldukça yüksek bir SUV. Yüksek taşıda çarpmak bir sedan için en kötü şey. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araçların orjinalinde var zaten belli bir sürat üstü giderken yine belirli bir ani yavaşlama da otomatik yakıyor. 

Artık araçlar yaya güvenliğini de düşündüğü için hasarları emiyorlar. Burada sevindirici yanı kimsenin canına bir şey olmamış olması. Yoksa araç çöp olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...