Jump to content

Mazda 323 1.8 familla otomatik vites sorunu ve bazı sorunlar

Ramasu5261
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar selam 2 senedir aracıma hiç bir bakım yapmadım maşallahı var ve 1 hafta önce tek seferde muayeneden geçti aracımla ilgili bazı sorunlarım var 

1.vites d konumdayken gaza bastığımda devir saati yukseliyor ama araç gaz yemiyor sanki araç boş vitese geçmiş gibi olup 5 saniye sonra gaz yiyor arac

2. Arac gaza yuklendimi boşa geçermiş gibi devir saati yükseldimi alttan sürtünme sesi geliyor gaza ne kadar basarsan o kadar artıyor ses gazdan cektınmı ayağını ses gidiyor araç vitese tekrar geçiyor 

3.sabah çok geç çalısıyor su aralar 

4. Akü ışığı lambası yanıyor akü Yen'i değişti ve kayışlar Yen'i değişti

5,ilk çalıştırmada rolanti 2000 devirlerde oluyor sonra düşüyor 

cevaplar için sağolun şimdiden 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Ramasu5261 :

Arkadaşlar selam 2 senedir aracıma hiç bir bakım yapmadım maşallahı var ve 1 hafta önce tek seferde muayeneden geçti aracımla ilgili bazı sorunlarım var 

1.vites d konumdayken gaza bastığımda devir saati yukseliyor ama araç gaz yemiyor sanki araç boş vitese geçmiş gibi olup 5 saniye sonra gaz yiyor arac

2. Arac gaza yuklendimi boşa geçermiş gibi devir saati yükseldimi alttan sürtünme sesi geliyor gaza ne kadar basarsan o kadar artıyor ses gazdan cektınmı ayağını ses gidiyor araç vitese tekrar geçiyor 

3.sabah çok geç çalısıyor su aralar 

4. Akü ışığı lambası yanıyor akü Yen'i değişti ve kayışlar Yen'i değişti

5,ilk çalıştırmada rolanti 2000 devirlerde oluyor sonra düşüyor 

cevaplar için sağolun şimdiden 

Vites kutusu yağını (ne zaman değiştiğini ve tekrar km'sinin gelip gelmediği ni) ve seviyesini hiç kontrol ettiniz mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Teknisyen :

Vites kutusu yağını (ne zaman değiştiğini ve tekrar km'sinin gelip gelmediği ni) ve seviyesini hiç kontrol ettiniz mi?

Hocam hiç değiştirmedim ama daha dün kontrol ettim seviyesi normal eksilme Yok ama araç 2.5 senedir bende hiç otomatik şanzıman yağı değiştirmedim

6 dakika önce, Ramasu5261 :

Hocam hiç değiştirmedim ama daha dün kontrol ettim seviyesi normal eksilme Yok ama araç 2.5 senedir bende hiç otomatik şanzıman yağı değiştirmedim

Formdaki tecrübeli arkadaşlarım abilerim kardeşlerim cevaplarınızı rica ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, Ramasu5261 :

Formdaki tecrübeli arkadaşlarım abilerim kardeşlerim cevaplarınızı rica ederim 

Aracı bilmediğim için soruyorum.Yağ seviyesini nasıl kontrol ettiniz? Motorda olduğu gibi bir seviye kontrol çubuğu falan mı var vites kutusu için?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...