Jump to content

Mazda 323 Rolantideki Tıkırtı Sesi

Kaptan52
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Aracım rolantideyken arada bir tıkırtı sesi yapıyor ve ısınınca ses kesiliyor ancak rolantide calisirken debriyaja basınca ses kesiliyor sorunun ne olduğu cok anlayamadim baski balata yada debriyaj bilyesinde bir sıkıntı olabilir mi acaba bilgisi olam yada başına gelen var mıdır? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Ahmet ÇINAR :

Sanzuman yagindan olabilir hocam ya da prizdirek rulmani da olabilir

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peki bunlardan 1 i ise kaça çıkar bu is bize sanzuman yagsi olacağını düşünmüyorum ama kacak olsa fark ederim heralde  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kacak olmasina gerek yok hocam sicaklikla yaginiz buharlasip sanzuman havalandirmasindan ucuyor.ilk once yaginizi kontrol ettirin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kacak olmasina gerek yok hocam sicaklikla yaginiz buharlasip sanzuman havalandirmasindan ucuyor.ilk once yaginizi kontrol ettirin

Tamamdır  o zaman bi batırayım en kısa zamanda peki sorun prizdirek rulmaninda ise fiyat konusunda bi bilginiz var mi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesin bir sey diyemem hocam.sanzuman inicek acilacak iscilik malzeme vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesin bir sey diyemem hocam.sanzuman inicek acilacak iscilik malzeme vs.

O zaman ben.bi yarin ustama gozukeyim a teşekkür ederimm bilgiler için :-)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rica ederim insAllah buyuk bi sknti olmaz hocam.
Kazasiz belasiz yakit ekonomili gunler diliyorum[emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rica ederim insAllah buyuk bi sknti olmaz hocam.
Kazasiz belasiz yakit ekonomili gunler diliyorumemoji4.png

İnşallah maaşallah i var 8 senedir bizde motoru hic açmadık daha bizi üzmedi sadece bi kazamiz oldu onda biraz yorulduk ama oda nazarligimiz oldu bundada üzmez heralde :-) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzmez hocam uzmez merak etmeyin:)malzeme lazim olursa haber verin irtibat kuracaginiz ucuz ve kaliteli yedek parca ahlakli satici icin numara gondereyim size.bu arada hangi sehirdesiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzmez hocam uzmez merak etmeyin:)malzeme lazim olursa haber verin irtibat kuracaginiz ucuz ve kaliteli yedek parca ahlakli satici icin numara gondereyim size.bu arada hangi sehirdesiniz

Tamamdir iletisimde kalalim orduda yaşıyorum siz 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ahmet bey gerekli bilgileri vermiş. Prizdirek sürekli döndüğünden sürekli ses yapar. Debriyaj bilyesi ise dediğiniz semptomları gösterir. Baskı balata değişiminde değiştirilir debriyaj  bilyesi. Baskı balata bitmeye yakınsa, debriyaj pedalı çok sertse müsait zamanda değiştrebilirsiniz tüm set olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mutlu Tekir :

Ahmet bey gerekli bilgileri vermiş. Prizdirek sürekli döndüğünden sürekli ses yapar. Debriyaj bilyesi ise dediğiniz semptomları gösterir. Baskı balata değişiminde değiştirilir debriyaj  bilyesi. Baskı balata bitmeye yakınsa, debriyaj pedalı çok sertse müsait zamanda değiştrebilirsiniz tüm set olarak.

Debriyaj baskı balatata bi sikinti yok yani sertlik vs yok degisiminede daha var bildigim kadariyla ama.yarin gostericem.ustama araci cok kullanmiyoruz zaten genelde evin önünde duruyor işimiz düşerse alıyoruz 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mutlu Tekir :

Sadece rölantide yaptığına göre, bir rulman sesi için değmez. 

Ben ustama bi göstereyimde zaten aciliyeti yoksa degistiremicem öğrenciyim zor geciniyorum :-D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...