Jump to content

Mazda 323 Karbürator Tamirinden Sonra Rölantide Dengesizlik

Enes123
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

S.a arkadaslar karburotor milinde bosluk vardi yaptrdm simdide arac rolantida durmuyor dengesiz calisiyor yani motir soukken otomotik cikle devreye girmiyor motor isindiktan sonra sabit 900leree kaliyor rolanti bazende kendi kendine gaz verip birakma olayi var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kardesim diger form da da konusmustuk hatirladin mi.aracin daha onceden jiklesi calisiyormuydu

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tapatalk_1482495520274.jpeg
Bak bu semada oyomatik jiklenin vakum hortumlari ve jikle müsürüne baglanti semasi var aracinda kontrol et baglimi diye.
Birde jikle mekanizmasinin kablosu var rengi kirmizi kesiti 4mm yaklasik.o kablo altarnatorun (sarj dinamosu) arkasina (konjekyore) baglaniyor.bunlari bi kontrol et sanirim bunlarda birinde problem var.

F-5,6 nolu vakum hortumlarina bakacaksin 5 nolu hortum karburatorun alt takozunda 2 tane vakum ucu cikiyor birine bagli olucak. Jikle musuru emme manifoldunun altinda hortum baglanti yerleri plastikkirmamaya ozen gosteriniz yenisi parcacilarda yok ben bulamadim.biraz karmasik duruyor ama cozersin.ya da ozelden numarabi at arayip tarif edeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Calismiyodu ama ilk calistrdmgmda arabayi rolantida duruyodu

Kirmizi kablo zaten bagli

F nin orda vakum var ordan cikan hortum nereye takiliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kardesim şema var yukarida.emme manifoltunun altinda yat arabanin altin bak goruceksin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Resim cekemem malesef yerler yas malim yagmur var.bak karburatorun sol tarafindan elimi emme manifoltunun altina uzat.elinle ara gezdir musuru kesinlikle bulucaksin

abbfe4ccecb5de2ffc5bf5e441737f9f.jpg

Isaretledim hortumlar kesilmis

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...