Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Android Tablet Uygulamam

Omericsson
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

d9a98664cadfd72d22a63724f9fde20b.jpgbf967b8ae193692a52a7aba3d3a48235.jpgfaea5c4dccdb71695b94549ab0bb5835.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6 saat önce, Omericsson :

d9a98664cadfd72d22a63724f9fde20b.jpgbf967b8ae193692a52a7aba3d3a48235.jpgfaea5c4dccdb71695b94549ab0bb5835.jpg

Merhaba arkadaşlar basit bir uygulama ile pahalı double dın almaktan kendimi kurtardım diyebilirim nereye sorsam double dın için en düşük rakam 1000 tl montaj hariç ve güven vermeyen ürünlerdi Bursa'da başka yerlere sordum 1500 den kapı açıyorlar düşündüm taşındım elimdeki tableti nasıl buraya uyarlarım iki adet mıknatıslı telefon tutacağı ve bir adet Bluetooth ile bu işi çözdüm

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayran kaldım gerçekten. Elinize emeğinize sağlık. Benim de aklıma soktunuz böyle bir şeyi. Tabletin sesini bluetooth ve aux ile vermişsiniz. Telefon görüşmeleri için bir yol bulabildiniz mi? Kablolar da biraz kamufle edilebildi mi harika olur. Bir de tabletin konumunu teypin olduğu yere indirirseniz hem daha güzel görüntü olur hem de kablolama gizleme daha kolay olabilir.

Başka kullandığınız yazılımlardan bahsedebilirsiniz. Klasik gps-navigasyon, müzik dinleme, film izleme gibi özellikler haricinden bir özelliği var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eline sağlık, tablete bir de dashcommand yükle, elm327 ile aracın verilerini anlık izle. Tadından yenmez.

IMG_20170313_001230.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikli olarak ellerinize, emeklerinize sağlık.

Mutlu'nun da dediği gibi görsel açıdan gözü yorduğunu düşünüyorum bende. Bu şekilde konumu itibari ile çok sırıtıyor sanki.

Birde sürekli tak-çıkar-al yapmak zorundasınız muhtemelen, araba da bırakmamak için.

Klima kanallarına taktığınız için hava sirkülasyonu etkilenecektir muhtemelen. Aynı şekilde sıcak/soğuk üflemeye bağlı tablette etkilenecektir.

Bu arada klima kanallarına tutturulan, telefon, navigasyon, tablet vs gibi cihazlar. Uyguladıkları ağırlıkla, sürekli tak çıkart baskı uygulamadan ötürü. Klima kanallarına çatlama, kırılma şeklinde zarar verebiliyor. Hele ki küçük çocuk varsa, onların uzanıp çekip almaya çalışması daha çok sıkıntı yarabiliyor. Sizin buradaki avantajınız, ağırlığı iki klima kanalına yayarak riski birazcık azaltmışsınız. Ama yinede dikkatli olun derim. Kırık bir klima kanalı, çok canınızı sıkabilir.

SubaruClubTR'de bu tarz uygulamalar yapan arkadaşlarım var. Onlar montaj kiti kullanarak, direk gövdeye monte ediyorlar.

Mazda 3 ile bir-iki örnek şu şekilde.

Paylaşımınız için teşekkürler..

20130423_153210_zps5bdffa12.jpg

mazda 3 tablet double din ile ilgili görsel sonucu

mazda 3 tablet double din ile ilgili görsel sonucu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan abi gösterdiğin örnek çok güzel. Onları da gördüm ama uygulanması daha sıkıntı. Bu şekilde bir montaj için satılan 2 din çerçeveleri alıp tablete göre ayarlıyorlar. Ama radyo, sisteme entegrasyon sıkıntılı. 

Multimedya cihazları da android ile çalışıyor aslında ama tabletlere sonradan eklenebilecek programlara göre daha fazla imkanları var. Acaba tablete telefonla bağlanıp, görüşmeyi tabletin ses çıkışına aktarabilme gibi bir özellik olabilir mi? Ya da radyo nasıl entegre edilebilir? Ayrıca orjinal teypteki ayarlar kullanılması gerekebilir mi? Sonradan gerekirse de nasıl değiştirilebilir? Ayrıca en önemli sorun benim için, orjinal amfi ve hoparlörler kullanılarak yani orjinal teyp arkasındaki soketler kullanılarak sadece tabletten aux çıkışı nasıl verilir? Ek olarak teypin arkasındaki konektörlerde neler var, mesela direksiyondan kontrol nasıl entegre edilecek? Ve de en önemlisi, böyle bir montajda olası bir durumda tabletin açma kapatma tuşuna heryeri sökmeden nasıl ulaşılabilecek?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, Mutlu Tekir :

İlhan abi gösterdiğin örnek çok güzel. Onları da gördüm ama uygulanması daha sıkıntı. Bu şekilde bir montaj için satılan 2 din çerçeveleri alıp tablete göre ayarlıyorlar. Ama radyo, sisteme entegrasyon sıkıntılı. 

Multimedya cihazları da android ile çalışıyor aslında ama tabletlere sonradan eklenebilecek programlara göre daha fazla imkanları var. Acaba tablete telefonla bağlanıp, görüşmeyi tabletin ses çıkışına aktarabilme gibi bir özellik olabilir mi? Ya da radyo nasıl entegre edilebilir? Ayrıca orjinal teypteki ayarlar kullanılması gerekebilir mi? Sonradan gerekirse de nasıl değiştirilebilir? Ayrıca en önemli sorun benim için, orjinal amfi ve hoparlörler kullanılarak yani orjinal teyp arkasındaki soketler kullanılarak sadece tabletten aux çıkışı nasıl verilir? Ek olarak teypin arkasındaki konektörlerde neler var, mesela direksiyondan kontrol nasıl entegre edilecek? Ve de en önemlisi, böyle bir montajda olası bir durumda tabletin açma kapatma tuşuna heryeri sökmeden nasıl ulaşılabilecek?

Mutlu Selam,

SubaruClubTR'de en son bir arkadaş paylaşmıştı.Bağlantısını paylaşıyorum..Çok fazla detay bilgi yok gibi ama..Belki görsellerden yola çıkarak sen bir şeyler yorumlayabilirsin..

Fırsat bulduğumda daha detaylı olan bir konu vardı sanki..Onu da paylaşırım..

https://www.subaruclubtr.com/topic/11146-subaru-forester-double-din-tablet-montaji/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, İlhan :

Mutlu Selam,

SubaruClubTR'de en son bir arkadaş paylaşmıştı.Bağlantısını paylaşıyorum..Çok fazla detay bilgi yok gibi ama..Belki görsellerden yola çıkarak sen bir şeyler yorumlayabilirsin..

Fırsat bulduğumda daha detaylı olan bir konu vardı sanki..Onu da paylaşırım..

https://www.subaruclubtr.com/topic/11146-subaru-forester-double-din-tablet-montaji/

Yaz sonuna doğru yalıtım işinden sonra 10" tabletimi multimedya olarak kullanmayı ve adapte etmeye çalışmayı planlıyorum. Tablet eski olsa da görünüş ve fonksiyonellik açısında iş görecektir. 
Joycon aparatıyla direksiyon kontrolleri yitirilmeyecek, ek olarak usb flash takılabilecek bir 4lü hub olacak. Fm radyo için de 10 dolara satılan bir dongle stick denilen aparattan var. Tabletin ses çıkışına amfi takarak 4 hoparlöre gönderiliyor ses. Ama ben orjinal teypi torpido içine saklayarak cd, fm özelliklerini korumak istiyorum. Yalnız böyle olursa teypin açma tuşuna basmam gerekecek ses almak istediğimde. Ayrıca fm kanal değiştireceğim zaman direksiyondaki kontrolleri de kullanamayacağım. Bu durumda amfiye de ihtiyaç olmayacak, çünkü teypin aux girişine bağlanacak ses. 

Tek sıkıntı android in bazı şeyleri hala hazır olarak sunmaması. Mesela 2din multimedyalarda telefonumuzla bağlanabilirken, telefondan tablete bağlanamıyoruz, ses aktaramıyoruz. Yazılım olaylarına girilmesi gerekiyor. Radyo ve video girişi için de ek aparat kullanılması gerekiyor. Radyo için rtl2832u, video girişi için de,  ya wifi kamera, ya da  easycap in  STK1160 and UTV007  kodlu chiplerden biri  olması gerekiyor. 

http://apcmag.com/turn-your-andr-video-monitor.htm/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bluetooh ile aux girişine bağlanmışsınız çok zekice. Aklıma takılan bir şey var. bluetooth cihazını yine araçla şarj ediyorsunuz. Cızırtı falan olmuyor mu? Elektrik gürültülerinden etkilenmiyor mu? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

48 dakika önce, zoptrik :

Bluetooh ile aux girişine bağlanmışsınız çok zekice. Aklıma takılan bir şey var. bluetooth cihazını yine araçla şarj ediyorsunuz. Cızırtı falan olmuyor mu? Elektrik gürültülerinden etkilenmiyor mu? 

Yok hocam Mazda 3 aux Bluetooth diye bir konu vardı orada da paylaşılmıştı ve paylaşmıştım. Ben de NFC'li aux bluetooth car kit kullanıyorum. Memnunum ses kalitesi çok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, zoptrik :

Hiç bir etkilenme olmuyor gayet rahat yapman gereken tableti aç ve Bluetooth kapalı ise onu da aç teyp aux da olsun

Merhaba arkadaşlar benim yaptığım uygulama elinizde bulunan imkanlar ile para harcamadan yapılabilen bir uygulama çerçeve almak montaj yapmak daha güzel profesyonelce ama dediğim gibi para harcadıktan sonra daha iyisini yapabilirsiniz birde iklimlendirme ile ilgili bir yorum okudum yazın da kışında havayı ön cama veriyorum bu yüzden teyp üzerindeki ızgaralara hava gelmiyor böylece sıcak soğuktan etkilenmiyor benim aracım yaz kış 20 yada 24 derece arasında bu yüzden torpido ile ilgili sıcaklık kaynaklı sorun olacağını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayran kaldım gerçekten. Elinize emeğinize sağlık. Benim de aklıma soktunuz böyle bir şeyi. Tabletin sesini bluetooth ve aux ile vermişsiniz. Telefon görüşmeleri için bir yol bulabildiniz mi? Kablolar da biraz kamufle edilebildi mi harika olur. Bir de tabletin konumunu teypin olduğu yere indirirseniz hem daha güzel görüntü olur hem de kablolama gizleme daha kolay olabilir.
Başka kullandığınız yazılımlardan bahsedebilirsiniz. Klasik gps-navigasyon, müzik dinleme, film izleme gibi özellikler haricinden bir özelliği var mı? 

Telefon görüşmeleri için streo jak çoklayıcı ile yapılabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

46 dakika önce, Omericsson :

Hiç bir etkilenme olmuyor gayet rahat yapman gereken tableti aç ve Bluetooth kapalı ise onu da aç teyp aux da olsun

Merhaba arkadaşlar benim yaptığım uygulama elinizde bulunan imkanlar ile para harcamadan yapılabilen bir uygulama çerçeve almak montaj yapmak daha güzel profesyonelce ama dediğim gibi para harcadıktan sonra daha iyisini yapabilirsiniz birde iklimlendirme ile ilgili bir yorum okudum yazın da kışında havayı ön cama veriyorum bu yüzden teyp üzerindeki ızgaralara hava gelmiyor böylece sıcak soğuktan etkilenmiyor benim aracım yaz kış 20 yada 24 derece arasında bu yüzden torpido ile ilgili sıcaklık kaynaklı sorun olacağını düşünmüyorum

Elinize sağlık çok güzel ve zekice. Aracın hiçbiryerinde delme takma da yok. Bayıldım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Omericsson :

Merhaba arkadaşlar benim yaptığım uygulama elinizde bulunan imkanlar ile para harcamadan yapılabilen bir uygulama çerçeve almak montaj yapmak daha güzel profesyonelce ama dediğim gibi para harcadıktan sonra daha iyisini yapabilirsiniz birde iklimlendirme ile ilgili bir yorum okudum yazın da kışında havayı ön cama veriyorum bu yüzden teyp üzerindeki ızgaralara hava gelmiyor böylece sıcak soğuktan etkilenmiyor benim aracım yaz kış 20 yada 24 derece arasında bu yüzden torpido ile ilgili sıcaklık kaynaklı sorun olacağını düşünmüyorum

Yazın, soğuk havayı direk vermek tablet için daha iyi bile olur. Az ısınır performansı artar. Kışın da dediğiniz gibi yapılır. Mantıklı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikli olarak ellerinize, emeklerinize sağlık.
Mutlu'nun da dediği gibi görsel açıdan gözü yorduğunu düşünüyorum bende. Bu şekilde konumu itibari ile çok sırıtıyor sanki.
Birde sürekli tak-çıkar-al yapmak zorundasınız muhtemelen, araba da bırakmamak için.
Klima kanallarına taktığınız için hava sirkülasyonu etkilenecektir muhtemelen. Aynı şekilde sıcak/soğuk üflemeye bağlı tablette etkilenecektir.
Bu arada klima kanallarına tutturulan, telefon, navigasyon, tablet vs gibi cihazlar. Uyguladıkları ağırlıkla, sürekli tak çıkart baskı uygulamadan ötürü. Klima kanallarına çatlama, kırılma şeklinde zarar verebiliyor. Hele ki küçük çocuk varsa, onların uzanıp çekip almaya çalışması daha çok sıkıntı yarabiliyor. Sizin buradaki avantajınız, ağırlığı iki klima kanalına yayarak riski birazcık azaltmışsınız. Ama yinede dikkatli olun derim. Kırık bir klima kanalı, çok canınızı sıkabilir.
SubaruClubTR'de bu tarz uygulamalar yapan arkadaşlarım var. Onlar montaj kiti kullanarak, direk gövdeye monte ediyorlar.
Mazda 3 ile bir-iki örnek şu şekilde.
Paylaşımınız için teşekkürler..
20130423_153210_zps5bdffa12.jpg

nexus-car-4.jpg
apple-ipad-mini-car-install-mazda-3.jpg

Merhaba İlhan abi öncelikle klima için ve kalorifer için şunu söyleyeyim devamlı ön cam konumunda kullanıyorum çünkü direk üzerime gelen hava beni hasta eder diye düşünüyorum klima kanalı üzerinde herhangi bir yük Yok sadece orda iki adet mıknatıs ile tutuyor yük tabletin alt kısmanda kalıyor ayrıca küçük çocukların ön koltukta değil çocuk koltuğu yada arka koltukta yolculuk etmesi emniyet açısından önemli bu yüzden bir çekeleme olmaz resimlerde göstermiş olduğun örnekler çok güzel uğraş isteyen bir uygulama benim yaptığım ise basit ve herkesin yapabileceği bir uygulama maliyeti daha düşük saygılar sunarım

Bende 7 inc tablet var böyle bir uygulama yapmak istiyorum

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gayet tabi yapabilirsin çok basit ihtiyacın olan şeyler resimlerde net gözüküyor [emoji6]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...