Jump to content

Bu Mx-5'in Sahibi Forumdan Biri mi?

karakulak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Nazarım değdi sanırım. Kazasız ve boyasız olan araç trafikteyken kavga eden birileri tarafından zarar verilmiş. Bizim toplumumuZda hala neandertal seviyesinde yaşayan insanlar çok. Buradan geçmiş olsun diliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu başlıkla ne yapmak istediğini anlamış değilim, konuyu biraz açarsan belki birileri yardımcı olabilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İkinci mesajdan bir anlam çıkarmak için kafanızdan geçenleri anlamamız lazım sanırım.

Aradığını bulmuş galiba :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2. mesajda aracın bir olay esnasında zarar gördüğünü söylüyor fakat ilk mesajı gönderirken o olayın zaten gerçekleştiğini tahmin ediyorum cunku bu kadar tesadüf te olamaz: önce aracın sahibi burada mı diye soruyor 1 gün geçmeden araca zarar verildiğini söylüyor, araca zarar verilirken sahit olduysa gidip aracın sahibiyle diyalog kurabilirdi onu da yapmamış.MOBESE kameralarından, apartman güvenlik kamerlarında falan mı gördü yoksa araca zarar verilme anını :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

MX5 CABRİO OTOMATİK 15.000 KM KAZASIZ BOYASIZ...
İlan No: 369781903
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mx5-cabrio-otomatik-15.000-km-kazasiz-boyasiz-369781903/detay

İlan buydu. Almaya niyetli olduğum bir araçtı. Eğer forumdan biriyse aracını gerçekten zarar vermeyerek kullanmış olabileceğini farz ederek görüşme yapacaktım. Diğer türlü aracını yanlayarak mı kullandı vs düşüncelerime engel olamayacaktım (e60 veya e49 sahipleri gibi). Takibimde olan aracı tam ciddi ciddi arayacakken aracın başına gelen trajik olaya da çok üzüldüm. Uzun ömürlü olamasını düşünerek temiz bir araç ararken tabii arama düşüncemden kaza sonrası vazgeçtim. Dolayısıyla, Eğer görürse sahibi kısaca da bir geçmiş olsundu mesajım. Yanlış bir şeyler düşündürmek amacını taşımadım. Bundan sonra buraya mesaj yazmanın bir anlamı yok gibi duruyor. Çünkü cevabı gayet basit olan bir soruydu: hayır tanımıyoruz :)

Her ne kadar cevabın dışında her türlü düşüncelerini iletenlere de vakit ayırıp dikkate almalarına daha çok sevindim. Bundan sonraki mesajlarımın sıkı okuyucaları olacağına inanarak yazacağım.

Herkese teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevap basitte, forum sakinleri kıl. Neye cevap veriyoruz, neye yardımcı oluyoruz bilmek istedik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18.03.2017 at 01:31, karakulak :

Merhaba 35 AE 8256 plakalı aracın sahibi forumdan biri mi? Tanıyan var mı? İsmi adem öztürk olabilir

Foruma 3 gün önce üye olmuş birisi olarak, plaka-ad-soyad vererek birisini soruyorsunuz ! 

23 saat önce, karakulak :

Nazarım değdi sanırım. Kazasız ve boyasız olan araç trafikteyken kavga eden birileri tarafından zarar verilmiş. Bizim toplumumuZda hala neandertal seviyesinde yaşayan insanlar çok. Buradan geçmiş olsun diliyorum

Akabinde bu mesajınız geliyor.

İlk mesajınız bir sürü şeye yorulabilir. Trafikte seyir halinde bir şey oldu, tartıştınız, kavga ettiniz, kaza vs diğer bir sürü belki komple teorileri diyebileceğimiz ihtimaller. Bunlar olmuyor yaşanmıyor değil. Sonra geldiniz o şahsı araştırıyor, soruşturuyor olabilirsiniz.

İlk mesajınızda aracı şahsı soruyorsnuz. Ardından nazarım değdi sanırım diyerek, kavga eden birileri tarafından araca zarar verilmiş diyorsunuz. Şahsen bu iki mesaj arasında aracın zarar gördüğünü düşündüm ben ! 

2 saat önce, karakulak :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mx5-cabrio-otomatik-15.000-km-kazasiz-boyasiz-369781903/detay

İlan buydu. Almaya niyetli olduğum bir araçtı. Eğer forumdan biriyse aracını gerçekten zarar vermeyerek kullanmış olabileceğini farz ederek görüşme yapacaktım. Diğer türlü aracını yanlayarak mı kullandı vs düşüncelerime engel olamayacaktım (e60 veya e49 sahipleri gibi). Takibimde olan aracı tam ciddi ciddi arayacakken aracın başına gelen trajik olaya da çok üzüldüm. Uzun ömürlü olamasını düşünerek temiz bir araç ararken tabii arama düşüncemden kaza sonrası vazgeçtim. Dolayısıyla, Eğer görürse sahibi kısaca da bir geçmiş olsundu mesajım. Yanlış bir şeyler düşündürmek amacını taşımadım. Bundan sonra buraya mesaj yazmanın bir anlamı yok gibi duruyor. Çünkü cevabı gayet basit olan bir soruydu: hayır tanımıyoruz :)

Her ne kadar cevabın dışında her türlü düşüncelerini iletenlere de vakit ayırıp dikkate almalarına daha çok sevindim. Bundan sonraki mesajlarımın sıkı okuyucaları olacağına inanarak yazacağım.

Herkese teşekkür ederim

Yukarıdaki ilk iki mesajınızdan, bu mesajınızda yazdıklarınızı anlamamızı bekliyorsunuz ! Yukarıda da belirttiğim gibi kafanızdan geçenleri bizimle paylaşmış olsaydınız, yanıtlarda net ve hızlı olurdu.

Düşünün foruma 2-3 gün önce birisi üye oluyor. Ve ilk açtığı konu birisini sormak oluyor. Bu aracı-şahsı tanısam da, detay bile belirtmiş olsanız temkinli yaklaşırım. İlgili arkadaşa özelden ulaşır, durumu izah eder konunun linkini paylaşır kendisine bırakırdım yanıtlama durumunu.

Bunda garipsenecek, yadırganacak yada tahammül edilemeyecek ne var anlamadım.

Biraz empati yapalım..Yeni-yabancı birisi bu şekilde forumda-forumlarda sizi soruyor araştırıyor ! 

1 saat önce, Mustafa Y. :

Cevap basitte, forum sakinleri kıl. Neye cevap veriyoruz, neye yardımcı oluyoruz bilmek istedik.

@Mustafa Y. bu mesajınız yakışık almamış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burada yakışıksız bir ifade yoktu ama yanlış anlaşıldım galiba, anlattığınız gibi ortada kıllanılacak işkillenilecek bir durum var demek istedim. Zaten ilk olarak ne yapmak istediğini sordum arkadaşa. Kimsenin cevap vermeyeceğini anlatmaya çalıştım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Mustafa Y. :

Burada yakışıksız bir ifade yoktu ama yanlış anlaşıldım galiba, anlattığınız gibi ortada kıllanılacak işkillenilecek bir durum var demek istedim. Zaten ilk olarak ne yapmak istediğini sordum arkadaşa. Kimsenin cevap vermeyeceğini anlatmaya çalıştım 

"Forum sakinleri kıl" dediğiniz için ben takıldım. Ama yanlış anlam çıkarmışım sanırım. :) Bir anlaşılmazlıktır gidiyor. :D

Neyse bu son iki-üç mesajdan sonra durum netlik kazanmıştır sanırım. :tey:

Keyifli forumlar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlan linkini paylaşıp, aracın sahibi forumdan mı, ya da aracı tanıyan var mı hasar gerçekten anlatıldığı gibi mi gerçekleşti diye atılsaydı ilk mesaj bunca polemik yaşanmayacaktı bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En basit şöyle "ortak" ve "örnek" bir konumuz var. Araç arayan, sorgulayan, araştıran kişiler bu başlık altında ilan bağlantısını paylaşıp. İlanla ilgili sorularını soruyorlar. Bu başlık altında bile sorulmuş olsaydı, bu kadar yadırganmazdı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, İlhan :

En basit şöyle "ortak" ve "örnek" bir konumuz var. Araç arayan, sorgulayan, araştıran kişiler bu başlık altında ilan bağlantısını paylaşıp. İlanla ilgili sorularını soruyorlar. Bu başlık altında bile sorulmuş olsaydı, bu kadar yadırganmazdı.

17 dakika önce, Mddemircan :

İlan linkini paylaşıp, aracın sahibi forumdan mı, ya da aracı tanıyan var mı hasar gerçekten anlatıldığı gibi mi gerçekleşti diye atılsaydı ilk mesaj bunca polemik yaşanmayacaktı bence.

Her iki yoruma da katılıyorum :) Hatta İlhan'ın paylaştığı konuda birleştirilirse bu konu polemik olmaktan da çıkar :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akabinde bu mesajınız geliyor.
İlk mesajınız bir sürü şeye yorulabilir. Trafikte seyir halinde bir şey oldu, tartıştınız, kavga ettiniz, kaza vs diğer bir sürü belki komple teorileri diyebileceğimiz ihtimaller. Bunlar olmuyor yaşanmıyor değil. Sonra geldiniz o şahsı araştırıyor, soruşturuyor olabilirsiniz.
İlk mesajınızda aracı şahsı soruyorsnuz. Ardından nazarım değdi sanırım diyerek, kavga eden birileri tarafından araca zarar verilmiş diyorsunuz. Şahsen bu iki mesaj arasında aracın zarar gördüğünü düşündüm ben ! 
[mention=11351]Mustafa Y.[/mention] bu mesajınız yakışık almamış.

Evet. İki mesaj arasında oluyor bu olay. Merak ettiğim de tam olarak dürüst bir şekilde aracın tanıtılmasıydı. Sanırım başlık kapandı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alemsin karakulak [emoji1][emoji1] araçta Kaza Boya olmadığına inanmamışsın , sonra araç gerçekten kaza yapmış . Güleyim mi ağlayayım mi bilemedim .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konunun ilk mesajı güncellenmiştir. (Plaka  -  araç sahibinin adı soyadı kaldırılmıştır) Bu bölüm google aramalarına - ziyaretçilere açık olduğundan bu konuda sorun-sıkıntı yaşayabiliriz. 

Bu araç alınır mı konusundan devam edebiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...