Jump to content

2012-2013 Mazda 3 ler Neden Tutulmadı ? Ya da Bu Bir Efsane mi ?

mehmetsel
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar forumdaşlar.Ben 2012 model Mazda3 Dizel Impresivve marka bir araç sahibiyim.Aracımı yeni aldım.Almadan önce yaptığım araştirmada bu araçlarda bir sürücünün  aradığı tüm özelliklerin olduğunu ve benzer özelliklerdeki araclardan daha uygun fiyatlarda olduğunu,Mazdayı tanıyanlarında çok methettiklerini gördüm.Mazdayı daha yakından takip eden arkadaslara sormak isterim acaba bahsettiğim kasanın sadece 2 sene uretilmiş olmasının bir sebebi varmı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2012 - 2013 dediğiniz Mazda 3 ler bizim 2. Nesil dediğimiz BK kasa Mazda 3 ler. Bu araçlar 2008 de üretilmeye başlandı ve Türkiye'ye 2009 da geldi. 2013 senesine kadar da satıldı.

Sizin bahsettiğiniz 2012 modeller bu araçların gördüğü son makyaja sahip olan kasalar. Bu araçların Türkiye'ye gelmesinin hemen ardından 2014 Mazda 3 ( yani BM kasa SKYACTIV olanlar ) lanse edildi. Bu sebeple de araç satışları oldukça yavaşladı çünkü yeni gelecek araç çok daha farklı teknolojilere sahip bir araçtı.

Hatta yanlış hatırlamıyorsam o aralar araç gelişi de yavaşladı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Burak :

2012 - 2013 dediğiniz Mazda 3 ler bizim 2. Nesil dediğimiz BK kasa Mazda 3 ler. Bu araçlar 2008 de üretilmeye başlandı ve Türkiye'ye 2009 da geldi. 2013 senesine kadar da satıldı.

Sizin bahsettiğiniz 2012 modeller bu araçların gördüğü son makyaja sahip olan kasalar. Bu araçların Türkiye'ye gelmesinin hemen ardından 2014 Mazda 3 ( yani BM kasa SKYACTIV olanlar ) lanse edildi. Bu sebeple de araç satışları oldukça yavaşladı çünkü yeni gelecek araç çok daha farklı teknolojilere sahip bir araçtı.

Hatta yanlış hatırlamıyorsam o aralar araç gelişi de yavaşladı.

Peki bahsettiğim araçlarla ilgili ne düşünüyorsunuz.Ben oldukca yeni bir Mazda kullanıcısyım.performans olarak ve genel olarak bu araçlar hakkındaki fikirleriniz nelerdir.Iyi bir tercih yaptığımı söyleyebilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, mehmetsel :

Peki bahsettiğim araçlarla ilgili ne düşünüyorsunuz.Ben oldukca yeni bir Mazda kullanıcısyım.performans olarak ve genel olarak bu araçlar hakkındaki fikirleriniz nelerdir.Iyi bir tercih yaptığımı söyleyebilirmiyiz?

Ben de aynı aracı kullanıyorum. 2010 Model, yani makyajsız hali. Sorunsuz bir araç, bizim benzinlilerde eksikliğini hissettiğimiz tork ve güce siz dizel araçta sahipsiniz, performans da ona keza :) Daha ne olsun ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

36 dakika önce, Burak :

Ben de aynı aracı kullanıyorum. 2010 Model, yani makyajsız hali. Sorunsuz bir araç, bizim benzinlilerde eksikliğini hissettiğimiz tork ve güce siz dizel araçta sahipsiniz, performans da ona keza :) Daha ne olsun ;)

Teşekkurler içimi rahatlattınız.Şunuda itiraf edeyim ki aracımı hala canlı olarak görmedim.Güvendiğim bir arkadaşım benim adıma satın aldı.Mazdaya ve arkadaşıma güvendiğim için böyle riskli bir karar verdim.Şimdilik fotoğraflarına bakıyorum.3 hafta sonra buluşmayı bekleyerek :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, mehmetsel :

Teşekkurler içimi rahatlattınız.Şunuda itiraf edeyim ki aracımı hala canlı olarak görmedim.Güvendiğim bir arkadaşım benim adıma satın aldı.Mazdaya ve arkadaşıma güvendiğim için böyle riskli bir karar verdim.Şimdilik fotoğraflarına bakıyorum.3 hafta sonra buluşmayı bekleyerek :)

Yapmayın yaa 3 hafta da uzun bir süreymiş, inşallah güle güle binersiniz. Dizel Mazda3 konusunda @İlhan da fikirlerini iletirse içiniz daha da rahatlar ;) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O nasıl satınalmaymış öyle ben de şaşırdım fakat anlaşıldığı kadarıyla Erzurum şehrinin çok uzağında biryerden aldınız ve iş sebepleri dolayısıyla hemen gidemiyorsunuz.

Aslında benim de Mazda'yı alırken şehir dışı olması hariç sizin gibi aldım: Aracı görmeden aldım! Cunku satan kişi cok yakından tanıdığım bir arkadaşımdı bir akşam benim evin yakınlarındaki kafede buluşmuştuk benim araba almaya niyetim bile yoktu, sadece Mazda'sını satamadığını söyledi öyle sohbet başladı ve 15dk içinde almaya karar verdim, takas teklifime hemen olur dedi benim eve gittik kasayı açtım 2012 parasıyla 20bin TL saydım, üstüne de 2008 Fiesta'mın anahtarını verdim öyle aldım, o akşam Mazda'yı görmedim bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Burak :

6 dakika önce, Revivo73 :

O nasıl satınalmaymış öyle ben de şaşırdım fakat anlaşıldığı kadarıyla Erzurum şehrinin çok uzağında biryerden aldınız ve iş sebepleri dolayısıyla hemen gidemiyorsunuz.

Aslında benim de Mazda'yı alırken şehir dışı olması hariç sizin gibi aldım: Aracı görmeden aldım! Cunku satan kişi cok yakından tanıdığım bir arkadaşımdı bir akşam benim evin yakınlarındaki kafede buluşmuştuk benim araba almaya niyetim bile yoktu, sadece Mazda'sını satamadığını söyledi öyle sohbet başladı ve 15dk içinde almaya karar verdim, takas teklifime hemen olur dedi benim eve gittik kasayı açtım 2012 parasıyla 20bin TL saydım, üstüne de 2008 Fiesta'mın anahtarını verdim öyle aldım, o akşam Mazda'yı görmedim bile.

Aracı Erzurumdan aldım iş nedeni ile gidemiyorum doğru. Hikayenin en güzel kısmı eve gittik kasayı açtım kısmıydı :):)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizel mazda 3 bendede var. Performans olarak gercekten tatmin edici yol tutus olsun filan cok iyi dogru bir karar vermissiniz hayirli olsun . aracin rengi km durumu nedir kaca aldiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2011 Yılında 18 Bin kmde almıştım aracımı. Şu an 130 bin km'yi devirdim. Bu güne kadar çıkardığı tek sıkıntı  / arıza 105 bin km'de baskı balata sorunuydu.

Aracın motoru PSA motor olup, aynı motoru Volvo, Ford, Peugeot, Citroen ve kısa bir süre Mazda kullandı. Kısa bir süre diyorum, çünkü Mazda şu an kendi dizel motorunu kullanıyor.

Dizel Mazda 3 Fiyat=Performans tercihidir. Muadillerine göre fiyat olarak daha hesaplı, ama donanım, konfor ve en önemli kriter sürüş karakteri olarak çok keyifli bir otomobildir.

Yakıt yönünden ne çok cimri nede çok bonkör diyebiliriz. Tabi bu durumu sürüş karakteri çok etkileyen bir unsur. Uzun yolda 80-90 Km hızla 3.9 Litreleri. 100-110 (120 Kısa süreli) arasında 4.4 litreleri yakalıyorum.

Şehir içinde yazın ağırlıklı ortalamam 5,4 - 5,7 litrelerde.

Kışın ise 6-7 litre değişken oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mazda41 :

Dizel mazda 3 bendede var. Performans olarak gercekten tatmin edici yol tutus olsun filan cok iyi dogru bir karar vermissiniz hayirli olsun . aracin rengi km durumu nedir kaca aldiniz

Çok teşekkür ederim.48 bin km de.Beyaz renk.54750 tl ye aldım. :)

13 dakika önce, İlhan :

2011 Yılında 18 Bin kmde almıştım aracımı. Şu an 130 bin km'yi devirdim. Bu güne kadar çıkardığı tek sıkıntı  / arıza 105 bin km'de baskı balata sorunuydu.

Aracın motoru PSA motor olup, aynı motoru Volvo, Ford, Peugeot, Citroen ve kısa bir süre Mazda kullandı. Kısa bir süre diyorum, çünkü Mazda şu an kendi dizel motorunu kullanıyor.

Dizel Mazda 3 Fiyat=Performans tercihidir. Muadillerine göre fiyat olarak daha hesaplı, ama donanım, konfor ve en önemli kriter sürüş karakteri olarak çok keyifli bir otomobildir.

Yakıt yönünden ne çok cimri nede çok bonkör diyebiliriz. Tabi bu durumu sürüş karakteri çok etkileyen bir unsur. Uzun yolda 80-90 Km hızla 3.9 Litreleri. 100-110 (120 Kısa süreli) arasında 4.4 litreleri yakalıyorum.

Şehir içinde yazın ağırlıklı ortalamam 5,4 - 5,7 litrelerde.

Kışın ise 6-7 litre değişken oluyor.

İlhan bey teşekkurler bilgiler için, zaman ayırdığınız için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, mehmetsel :

Çok teşekkür ederim.48 bin km de.Beyaz renk.54750 tl ye aldım. :)

Rica ederim,

Yine kafanıza takılan bir soru, merak ettiğiniz bir durum vs olursa siz sorun, bizlerde elimizden geldiğince ve fırsat buldukça yanıtlarız.

Aracınız şimdiden hayırlı uğurlu olsun inşallah. Kazasız belasız güvenli sürüşler dilerim. :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, İlhan :

Rica ederim,

Yine kafanıza takılan bir soru, merak ettiğiniz bir durum vs olursa siz sorun, bizlerde elimizden geldiğince ve fırsat buldukça yanıtlarız.

Aracınız şimdiden hayırlı uğurlu olsun inşallah. Kazasız belasız güvenli sürüşler dilerim. :nazar:

Amin hepimize inşallah.Tekrar teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun. Bende de 2011 touring dizel var. 4 ay oldu memnunum. Renk ve km gayet güzel. Fiyat da eğer bir değişen(ve hasar kaydı) yoksa normal. Güle güle kullanın.

LG G2

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun memnun kalırsınız bende 2010 hatcback 5 ileri olanı kullandım sizin aracınız 6 ileri yakıt ve performans olarak bir tık daha üstün olacaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Aracınız hayırlı olsun. Açılan bir konu altında konu başlığı ile alakasız soru sorulması kimseye faydalı olmayacağı, başlık altında böyle bir konu konuşulduğu tahmin edilemeyeceği için sorulan soruları 3 değişik konuya böldüm. Mesajlarımız nereye kayboldu demeyin sonra ;)

Bu tür sorularınız varsa forum ana sayfadaki arama seçeneğini kullanarak hızlıca sonuca ulaşabilir, var olan konular üzerinden sorularınızı iletebilir, bulamadıysanız ilgili bölümlerde yeni bir konu açabilirsiniz ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...