Jump to content

2. Nesil Mazda 3 MT vs 3. Nesil Mazda 3 AT

Zealot
 Paylaş

2. Nesil Mazda 3 MT vs 3. Nesil Mazda 3 AT  

16 oy

1. 1. 0 - 100 Denemesinde Hangisi Üstün Gelir ?

• 3. Nesil Mazda 3 AT
      7
    • 2. Nesil Mazda 3 MT
      9
  2. 2. 0 - 150 Denemesinde Hangisi Üstün Gelir ?

• 3. Nesil Mazda 3 AT
      8
    • 2. Nesil Mazda 3 MT
      8
  3. 3. 100 - 150 Denemesinde Hangisi Üstün Gelir ?

• 3. Nesil Mazda 3 AT
      13
    • 2. Nesil Mazda 3 MT
      3

Bu anket yeni oylara kapatılmıştır

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sadece 0-100 için oyum 2009'dan yana ama o jant modifikasyonu da düşündürmüyor değil, 205 55 16 olsa kesin alır diyebilirdim. HAYIR'lısı olsun bakalım, 2'side guzu, kazanan Mazda olacak. Takipteyim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Uluç Pulat :

Artik ikiside var kis lastigiyle 10.3 saniye 225 45 17

Bariiii, diyorum. Arada ki fark kaç metre olacak merakla bekliyorum.

Adsızzsz.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar SKYACTIV her şartta  üstünlük sağladı..  Galibiyet SKYACTIV Mazda 3 AT'nin...

0-100 çok az farkla SKYACTIV

0-150 SKYACTIV

100-150 net SKYACTIV

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, Zealot :

Arkadaşlar SKYACTIV her şartta  üstünlük sağladı..  Galibiyet SKYACTIV Mazda 3 AT'nin...

0-100 çok az farkla SKYACTIV

0-150 SKYACTIV

100-150 net SKYACTIV

Anketi kapatalım mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Skyactivede 2 kisi vardi toplam 147 kg

2.nesilde 1 kisi 105 kg 0 dan 100 e 2009 1 boy onde gitti 130 da yan yana geldiler 140 civarinda skyactive gecerdi ama araclar oldugu icin gaz kesildi

Ara hizlanmalarda skyactive daha atik 2.vites 40 denemesinde 2.nesilin alt devirleri cansiz oldugu icin skyactive onde gidiyor 60 dan basildigi taktirde yine 130 a kadar burun buruna sonra sky active yavas yavas gecmeye basliyor:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer 2. Nesilin 0-100 ü 10.3 ise sizin araç 2.0 120 bg olabilir @Zealot.... 

Skyactiv 0-100 kadran çektin mi?

Bide sky da 2 kişi var 0-100 en az 12-12,2 sn civarı çıkması lazım. Teknik verisi 11.8 bu aracın....

Ben ŞOK :)))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende aynisindan suphelendim nasil atik ve cok tatli bir sesi var ici direksiyonu filanda cok guzel yapmislar ilk defa skylardan bir modeli begendim ayni zamanda evimizde cx3te var ama bu mazda3 baya guzeldi:) yeni sistemler filanda varmis sanirim gux dagilimi icin filan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, Zealot :

la bi  dizel skyactiv 3 getirin  =) ...

Ne güldüm. :D:D

Ee abi? Video mideo yok mu yahu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Devrim Babacan :

Ne güldüm. :D:D

Ee abi? Video mideo yok mu yahu?

Gece sadece deneme yapabildik. Aslında isteğimiz Konya'daki gibi dış çekim yapabilmek. Fırsat bulursak Formula 1 pisti çevresine gidip çekim de yapmak istiyoruz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olmadı şimdi, matematiksel olarak imkaansiz.

2 sık var.

Ya 2009'un kadranı bozuk. Ya da skyactive de yazılım var. 2. sık daha ağır basıyor. Bir ara konusu da açılmıştı. Neyse, tebrikler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 dakika önce, quiteguide :

Olmadı şimdi, matematiksel olarak imkaansiz.

2 sık var.

Ya 2009'un kadranı bozuk. Ya da skyactive de yazılım var. 2. sık daha ağır basıyor. Bir ara konusu da açılmıştı. Neyse, tebrikler.

Bu testin kadran ile alakası yok zira araçlar yan yana idi. Yani geçti geçmedi görsel olarak teyit edildi. 2017 Mazda 3 stok bir araç 2000 km de ve hiç bir ek özelliği yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, Uluç Pulat :

Birde onun jantlarida buyuk 18 di araba yinede iyi yurudu Burak abi 2.0 motor olmasin o araba

2.0 olsa araya mahalle girerdi :D  Ruhsatta 1496 cc yazıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• fmvurgun
      Yazan: fmvurgun
      Arkadaşlar merhaba,
      2.si Yazılım konusunda ne düşünüyorsunuz. Aracım 2017 model dizel. 25-30 hp ve 50-60nm tork artışı sağlanıyormuş. Ayrıca yakıt tasarrufu olduğunu da iddia ediyorlar. Düşüncelerinizi merak ediyorum.
    • Mzda3hb
      Yazan: Mzda3hb
      Herkese Merhaba Öncelikle forumu aktif kullanmasamda dışarıdan konuları takip etmekteyim ama artık Aradada olsa foruma katkı sağlayacağım... Gelelim Asıl Konumuza ;
      Bildiğimiz Üzere M3 3. Nesil İçin Ön lip- Yan marşpiyel - Diffüsör Türkiyede sadece Orjinal olarak var ve yurdışındaki o güzelim araçların modifiye hallerini gördükten sonra bizim neden olmasın diye Mazda 3 Hb 2015 model aracımla yola çıkıp bir tuningçiyle anlaştım sırf Mazda 3 3. nesil için “ Ön Lip - Yan marşpiyel - Diffusör “ Kalıbı yarattık.  2018 Şubat ayında parçalar hazır olunca boyası vs yapılınca aracımın Genel Görüntüsünü paylaşacağım.. En önemliside  “ Spoiler “  çalışmamızda olucak ve set halinde olucak ister Tuning Dükkanında ister türkiyenin heryerine kargo fırsatıyla ürünleri aracınıza alabileceksiniz..
    • Salih çetin
      Yazan: Salih çetin
      Arkadaşlar hayırlı forumlar mazda 3  ümün subabları değiştricem ancak hiç biyere güvenemedim sakarya veya izmit civarında önerebileceğiniz usta varmı teşekkürler
    • UtkuSaray
      Yazan: UtkuSaray
      2. Nesil Mazda 3'üme dün +35 hp yüklemesi yaptık ve daha alıştırma sürecinde olmama rağmen müthiş farklılıklar mevcut. Bu konu da sorusu olan arkadaşlar var ise yardımcı olabilirim  
    • bozkurt358
      Yazan: bozkurt358
      forumdaslarim; ingilteredeki BBR GTİ  firması ile görüştüm, geliştirdikleri yazilim bizim 1.5 120 lik araçlarda 20 hp 15 lb/ft güç artırıyor. bu kadar yüksek artışın sebebide araçlarımızın ecusu mx5 ile aynıymış galiba. yalnız tek başıma satın almak istemiyorum çünkü 600 sterlin. bu paket içerisinde ecu programını araca yükleyen cihaz da var. Kafasina yatan varsa ortak alalım. kişi sayısı arttikca fiyat düşer 
      (aracin orjinal programi da flash bellekte saklaniyor )
      firmayi merak edenler, google dan biraz baksin. 25 yildir mazda uzerine tuning, turbo donusum gibi hizmetleri var.
      SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Yeni Oluştur...