Jump to content

Mazda 6 Tekleme ve Yığılma Sorunu 2009

RSBurak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar,

Arkadaşımın Mazda 6 aracında benzinde ve özellikle LPG de tekleme ve devirde dalgalanma sorunu var. Araca sübap ayarı yapıldı soğukken teklemesi bir miktar azaldı. LPG servisine gittiğimizde makineye bağladık aracın değişken zamanlı sübap ayarlayıcısı valfleriyle alakalı bir arıza gördük. Aynı zamanda 3.silindir misfire hatası ve okisjen sensörü hatası mevcut. Markaya yabancı olduğum için bir kaç sorum mevcut. sübap ayarlayıcısı hatası sübap ayarından sonra vermeye başladı sübap ayarı yaparken anlık arıza verip usta silmemiş olabilirmi ? bu aracın oksijen sensörünün parça numarası bu mudur ? LF4J188G1B. Alternatif yurtdışı veya yurtiçi parça bulma imkanımız varmıdır. ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşınızın arabasının sorununu çözeriz.. önce bir kaç soru soracağım.. cevaplarsanızı sevinirim..

değişken sübap zamanlaması olduğuna göre arkadaşınızn aracı 2006 model veya üstü..  

değişken sübap zamanlaması 2 parçadan oluşur.. VVT aktüvatörü ve OCV valfi..    

karşılaştığınız arıza kodunu söylerseniz nokta atışı yapabiliriz.  bu aracın VVT kısmına çok hakimiz

ikinci olarak merak ettiğim sübap ayarını nasıl yaptılar.. çünkü bu aracın sübap ayarı için kapağın sökülmesi gerekiyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, Zealot :

arkadaşınızın arabasının sorununu çözeriz.. önce bir kaç soru soracağım.. cevaplarsanızı sevinirim..

değişken sübap zamanlaması olduğuna göre arkadaşınızn aracı 2006 model veya üstü..  

değişken sübap zamanlaması 2 parçadan oluşur.. VVT aktüvatörü ve OCV valfi..    

karşılaştığınız arıza kodunu söylerseniz nokta atışı yapabiliriz.  bu aracın VVT kısmına çok hakimiz

ikinci olarak merak ettiğim sübap ayarını nasıl yaptılar.. çünkü bu aracın sübap ayarı için kapağın sökülmesi gerekiyor. 

Araç 2009 model p0012 numaralı hatayı aldık. Sübap ayarı için motor kapağı söküldü yanlış hatırlamıyorsam sübaplarda değişti. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamam ben sorunu da çözümü de buldum muhtemelen..

araç nerde.istanbula gelme şansı var mı   5 dklığına

bu muhtemelen dediğim kelime  %95 olumlu anlamındadır... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, Zealot :

ben işletme sahibi veya tamirici değilim.

maltepe ye bi akşam getirirseniz, bi çay ısmarlarsınız. 5 dk bakarım. dönersiniz. 

kusura bakmayın yanlış anladım :) müsait bir zamanınızda ziyarete gelebiliriz o zaman

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç sahibi benim. 150Binde Sakarya Mazda Hızır servisi topladı. Üst kapak taşlama subap değişimi vs. işlemler yapıldı. Şuanda benzinde çok hafif bi silkeleme var. Lpg de durum daha da kötü sanırım Lpg de enjektörlerde bitik durumda. Bu aksam RsBurak arkadaşımla arıza koduna bakıcaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabada rölantide.. biraz gürültülü çalışma durumu varmı..

mesela aracın içindeyken  camlar kapalı,  hareket etmiyorken..  eskisinden daha çok  motor sesi geliyor mu..  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, Zealot :

arabada rölantide.. biraz gürültülü çalışma durumu varmı..

mesela aracın içindeyken  camlar kapalı,  hareket etmiyorken..  eskisinden daha çok  motor sesi geliyor mu..  

geliyor özellikle yüksek devire çıkınca eskisinden çok daha fazla motor sesi geliyor ve dizel motor gibi titriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, RSBurak :

geliyor özellikle yüksek devire çıkınca eskisinden çok daha fazla motor sesi geliyor ve dizel motor gibi titriyor.

tamam. sorunu %99 anladım ben..  yakından bakıp bir kaç şeyi kontrol etmem lazım..     

arabayı zorlamayın. vvt aktüvatörünü kırabilirsiniz,  (1250 tl +kdv )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, RSBurak :

kusura bakmayın yanlış anladım :) müsait bir zamanınızda ziyarete gelebiliriz o zaman

Bu vesile ile seninle de tanışırız Burak :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Zealot :

tamam. sorunu %99 anladım ben..  yakından bakıp bir kaç şeyi kontrol etmem lazım..     

arabayı zorlamayın. vvt aktüvatörünü kırabilirsiniz,  (1250 tl +kdv )

@BRKCN54 arkadaşıma gelsin bu uyarı o zaman :)

9 dakika önce, Burak :

Bu vesile ile seninle de tanışırız Burak :D

süper olur abi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam kusura bakmayın iş yoğunluğu nedeniyle yazamadık. Araç benzindeylçken rolantide tekleme var. Gazladığımız zaman eskisi gibi bi hızlanma yok ve fazla ses var. Dün arabayı babam kullanırken yanımdan geçti sesi oldukça gürültülü durumda. Sizde müsaitseniz cumartesi günü gelelim ' hem tanışmış oluruz hemde sorun nedir bakalım sizede uygunsa. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende kendilerine çok teşekkür ediyorum. İlgi ve alakalarıyla ilgili. Sağolsun ufuk abi kendi arabası gibi ilgilendi. Sorunu tespit ettik çok şükür :)

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, Burak :

Ben bir şey yapmadım sadece sizi gördüm :)

İnsan bi haber verir @Burak abi, hep kendiniz buluşuyorsunuz ayıp oluyor :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...