Jump to content

1. Nesil Mazda 3 (BK) Reflektör Işıklandırma

Azizbekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba herkese . oncelikle isiklandirmak istedigim yer fotodaki isaretli yerler.

Bunlar vidali degil tampona bir tirnakla tutunuyor . tamponun altina yatip reflektoru cikariyoruz

Reflektoru acmak icin sicak maket bicagi kullandim . en zor kisim bu . 

Ayirdiktan sonra aydinlatma olarak cob led kullandim . bir delik acarak kabloyu disari cikardim ve reflektörü kapattim . kapatirken sivi conta kullandim . 

Henuz yerine oturtmadim . elektrigi plaka aydinlatmasindan alarak montajini yapacagim . 

Basit bir işlem sadece acarken sabir ve titizlik istiyor . camin catlama ihtimali var . sicak maket bicagiyla tumunu kesip komple kaldirmak gerekiyor cami. 

Umarim ayni islemi yapmayi dusunen arkadaslara yardimi olur imageproxy.php?img=&key=00c834554f0263f3imageproxy.php?img=&key=00c834554f0263f3

Adsız.jpg

IMG_20170405_205515.jpg

IMG_20170405_205543.jpg

IMG_20170405_210002.jpg

IMG_20170405_212128.jpg

IMG_20170405_212204.jpg

IMG_20170405_213109.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elinize sağlık güzel olmuş, üstelik hazırlarını da aratmamış...

Bu arada arka stop lambaları çok koyu değil mi? Yani yaptığınız reflektör olmasa frene bastığınız belli değil.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

09.04.2017 at 21:06, kindness :

elinize sağlık güzel olmuş, üstelik hazırlarını da aratmamış...

Bu arada arka stop lambaları çok koyu değil mi? Yani yaptığınız reflektör olmasa frene bastığınız belli değil.. 

Tesekkur ederim . evet zaten reflektorleri o yuzden aydinlattim . stoplarin renk cumbusu halinden sikilip plastidip ile karartayim dedim . sadece 2 kat hizlica gectim ama yine de isigi kesti . fren yapinca isik siddeti arttigi icin pek sorun olmuyor 

IMG-20170404-WA0001.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, Azizbekir :

Tesekkur ederim . evet zaten reflektorleri o yuzden aydinlattim . stoplarin renk cumbusu halinden sikilip plastidip ile karartayim dedim . sadece 2 kat hizlica gectim ama yine de isigi kesti . fren yapinca isik siddeti arttigi icin pek sorun olmuyor 

IMG-20170404-WA0001.jpg

Güvenlik sorunu oluşmuş, (fren lambaları) trafikte en önemli unsurlardan biri, görmek ve görülmektir. Reflektör led'leri iyi bir çalışma olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

maket bıçağını ısıtıp keserek ayırdım . elin yatkın değilse dramel bulup daha düzgün ayırmanı tavsiye ederim maket bıçağını fazla ısıtırsan fazla bastırırsan parçayı eritip aşındıracaktır . kapatmakta zorluk çekersin .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...