Jump to content

VIOFO A118C - Güzel Mersin

Devrim Babacan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Geçen yaz Mersin yollarında yaptığım gezintiden 2-3 dakikalık bir bölüm.

Mersin'i çok severim. Çocukluğum ve erken genç yaşlarımı orada geçirdim. Lise vakti, ailem beni merkezdeki bir okula (T.S.G.L.) yazdırınca ilk zamanlar alışamadım fakat her gün gidiş ve gelişte o palmiye ağaçlarını görmek bir süre sonra keyif vermeye başlamıştı. Ne zaman Mersin'e gitsem, milletten bi' izin alıp sahil yoluna çıkarım. O güzelim Mersin sıcağında, yavaş yavaş keyif sürüşü yaparak kendimi atarım çarşıya. Tantuni ve künefe ziyafeti için tabii... :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

On 04.04.2017 at 4:42 AM, Devrim Babacan said:

Geçen yaz Mersin yollarında yaptığım gezintiden 2-3 dakikalık bir bölüm.

Mersin'i çok severim. Çocukluğum ve erken genç yaşlarımı orada geçirdim. Lise vakti, ailem beni merkezdeki bir okula (T.S.G.L.) yazdırınca ilk zamanlar alışamadım fakat her gün gidiş ve gelişte o palmiye ağaçlarını görmek bir süre sonra keyif vermeye başlamıştı. Ne zaman Mersin'e gitsem, milletten bi' izin alıp sahil yoluna çıkarım. O güzelim Mersin sıcağında, yavaş yavaş keyif sürüşü yaparak kendimi atarım çarşıya. Tantuni ve künefe ziyafeti için tabii... :)

Aracınızda 2013 sonrası Mazda 3 lerdeki kronik sağ veya dol direkten gelen tıkırtı sesi mi var yoksa banamı öyle geldi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayır, tarif ettiğiniz şekilde bir kronik ses yok. Saniye verirseniz anlamaya çalışırım.

Kameranın oturduğu kızakla arasında çok ince bir boşluk vardı. Yol engebesinde veya müziğin baslarında bazen ses yapıyor.

Edit: Şimdi dinlerken fark ettim; baskın olarak gelen bir tıkırtı var. O, hayatına kendi kendine son vermiş olan telefon tutacağı idi. Elimle bile dokunsam tıkırtı yapıyordu. Belki odur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muhtemelen dediğiniz gibidir, ben yaptırana kadar 2.5 sene çektim o tıkırtıyı, kulak aşinalığı oldu artık, her tıkırıtıyı o tıkırtı zannediyorum 3. nesil mazdalar da. Bu arada kamera için elektrik bağlantısını nereden aldınız araçta?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben, şimdilik elektrik bağlantısını orta konsoldaki USB çıkışının birinden aldım. Arka kamera da 12V prizinden. Fakat bu durumdan çok hoşnut değilim. AliExpress'ten falan doğrudan sigortadan elektrik alabileceğim bir aparatla kameraları orta konsoldan ayırmak istiyorum.

Bu aralar yoğunum. En kısa zamanda o işe bakacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

On 07.04.2017 at 1:42 PM, Devrim Babacan said:

Ben, şimdilik elektrik bağlantısını orta konsoldaki USB çıkışının birinden aldım. Arka kamera da 12V prizinden. Fakat bu durumdan çok hoşnut değilim. AliExpress'ten falan doğrudan sigortadan elektrik alabileceğim bir aparatla kameraları orta konsoldan ayırmak istiyorum.

Bu aralar yoğunum. En kısa zamanda o işe bakacağım.

Forumdan bir arkadaşın kamera bağlantısını kabin içi aydınlatma lambalarının oradan aldığını görmüştüm, resimleride vardı hatta sitede. Yani kablolar aracın kameralarının olduğu bölüme giriyordu yanlış hatırlamıyorsam. Gördüklerim içerisinde bana en mantıklısı bu gelmişti. Bende ortalıkta kablo karmaşasını sevmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk adım olarak servisteki elektrikçi ustaya sormak istiyorum. Muhtemelen garantisi devam ettiği için kendileri dokunmak istemeyecektir ama bir yolunu bulmak lazım. Yeri geliyor orta konsoldaki 12V priz bana lazım oluyor. USB girişinin birinde USB hafıza var müzikler için. Diğerinde kamera var. Ee? Telefonu nasıl şarj edeceğim falan... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, Devrim Babacan :

İlk adım olarak servisteki elektrikçi ustaya sormak istiyorum. Muhtemelen garantisi devam ettiği için kendileri dokunmak istemeyecektir ama bir yolunu bulmak lazım. Yeri geliyor orta konsoldaki 12V priz bana lazım oluyor. USB girişinin birinde USB hafıza var müzikler için. Diğerinde kamera var. Ee? Telefonu nasıl şarj edeceğim falan... :)

konya servisindeki ali usta pek garanti falan takmaz, yakınlarında 12 Volt olan bir yere bağlayıverir kameranızı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kendi aracıma araç içi kayıt cihazı için 12V elektriği iç dikiz ayna yanındaki aydınlatmadan aldım ve kablo mablo gözükmüyor , gayet güzelde calışıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Mehmet Özdemir :

konya servisindeki ali usta pek garanti falan takmaz, yakınlarında 12 Volt olan bir yere bağlayıverir kameranızı. 

Ooo, tamamdır, teşekkürler. :) Referandum için Mersin'e gidiyorum. Dönünce ustayı bir ziyaret edeyim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

On 14.04.2017 at 6:43 PM, dr_azoom said:

Kendi aracıma araç içi kayıt cihazı için 12V elektriği iç dikiz ayna yanındaki aydınlatmadan aldım ve kablo mablo gözükmüyor , gayet güzelde calışıyor

Merhaba,

aydınlatma nın olduğu bölümden bir resim gönderebilir misiniz mümkünse? Bir de araç çalışmadığı zaman bunun aküyü bitirme gibi bir riski var mı? Bu konuda bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Tarahumara
      Yazan: Tarahumara
      Yine bir can sıkıntısı ardından kendimi yollarda buldum. Ataşehir'den taksime gidip 2 ıslak burger yedim  Geri dönerken de yolu uzatıp sahilden süzüldüm. Bu arada gece dediysem, sabaha yakın.

• Devrim Babacan
      Yazan: Devrim Babacan
      Ciggggabaytlarrrrca video kaydı oldu elimde. Atsam atamıyorum, silsem silemiyorum, satsam satılmaz, şikayet etsem ... ... olabilir.
      Aşağıdaki ters şeritten gelen Mercedes'i EGM'ye şikayet ettim. "Plaka takibe alındı." şeklinde yanıt geldi. Bilmiyorum ne olacak...
      Bu videoda şöyle bir miktar (afedersiniz) "Oha!" dedirtecek şeyleri bir araya getirdim.
      İyi seyirler.

• Devrim Babacan
      Selamlar. Geçenlerde AliExpress'ten Xiaomi Car Charger (Çakmak Çoklayıcı) aldım. Ön camdaki Viofo A119 kamerasının enerji kablosu USB portlarından birini işgal ediyordu. Arkadaki Viofo A118C'nin kablosu da (adaptör şeklinde) çakmaklıktaydı. Adaptörden kurtulmak için Viofo'dan uzun bir USB kablo satın aldım ve bu iki kameranın kablolarını, Xiaomi adlı arkadaşa girip, onu da çakmaklığa soktum.
      Akümüzün güçlü olduğunu ve çakmaklık çıkışının bu yoğun çekimden etkilenmeyeceğini ümit ederek kablolamayı yaptım (gerçi çok önce zaten yapmıştım) ve çoklayıcıya girdim. Videoyu hazırlayalı biraz oldu. Test sürüşündeydim kaç gündür. Neticede sıkıntı yok. Çakmaklık halen çalışıyor. Kameralar çalışıyor. I-stop da düzgün çalışıyor, yani aküde bir sıkıntı görmedim şu kadar günlük yoğun kullanımda.
      Aslında orta konsolda bu kadar kablo girdi-çıktısına gerek yok. Doğrudan Viofo'nun kitini alarak, elektrik işini doğrudan bir sigortaya da bağlayabiliriz. Sonraki adımım belki öyle bir şey olur ama pek sigortalarla oynamak istemedim şimdi.
      Buyrun video.

• Devrim Babacan
      Evvvvet! Yine ufak bir kaza anıyla karşınızdayız sayın seyirciler.
      Bu arada, şaka maka 9 aydır yoktum. Çok özür diliyorum, kusura bakmayın. Doçentliği hallettim geldim de, ondan yani.  8 ay sonra açtığım ilk konu bu olacaktı demek ki. Eylül ayında bir araba arkadan bindirdi bana. Onun videosu bu.
      Normalde arka camda da kameram vardı fakat SD kartıyla ilgili yaşadığım bir sıkıntı yüzünden kapalıydı o bir kaç gün ama asıl senaryo ön kamerada. Buyrunuz.

Şimdi siz karar verin ben ne yapayım?
      Akmakta olan bir trafik var. Gelen araçlar var ama adamın umrunda mı, arabasının burnunu çıkarıyor gitgide. Bu esnada bir bisikletli de bunu gördüğü hâlde adamın solundan sıyrılmaya çalışıyor. Benim solumdan da araçlar aktığı için fren yapıyorum yavaştan. Derken arkamdan biri bindiriyor. İşin tuhafı, ben olay mahalline yaklaşırken arkamda kimse yoktu. Ara yoldan bir yerden çıktı ve süratle geldi herhalde arkamdaki...
      Arka tampon değişti.
    • Devrim Babacan
      Selam.
      Geçenki Mersin dönüşü yoluma çıkan köpekten sonra bu kez de Antalya'ya sempozyuma giderken iki oynak köpek çıktı karşımıza.
      Videoda, 6'ncı saniyede duyulan sinyal sesi, arkadakileri uyarmak için açtığım dörtlüler. Sağ olsunlar, arkadakiler bunu dikkate aldı ve yavaşladılar. Zira köpekler yolu hemen terketmemişti.
      Trafikte "umulmayanı ummak" sevdiğim bir sözdür. Daima tetikte olmak lazım.

• Yeni Oluştur...