Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Gündüz Farı Çalışmam

Azizbekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar sis farımın camı kırılmıştı . sisleri söktüm camcıdan cam kestirdim içini yeniledim . sonra dedim ki bir de gündüz farı yapayım . şu şekilde yapmaya karar verdim   

http://2r6J8E.png

çerçeveye delikler açıp ledleri içine yerleştireceğim üstünü şeffaf silikonla kapatacağım . akşam başlıyorum aşamaları paylaşırım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesinlikle . delme işleminden sonra zımpara gerekiyor . zımparadan sonra boya . silikonla ledlerin üstünü kapattıktan sonra kir tutmaması için üste şeffaf bir plastik de lazım . biraz uğraştıracak belli 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ledlerin kaliteli de seçilmesi gerekiyor. Yoksa güneş ışığında hiç belli olmaz. Kartal gözü ledleri araştırabilirsiniz. Ya da niken gibi ledi arkada kullanıp o plastiğe böyle delikler açarak ışığın sızmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kartal gozune trafo gerekecekti o yuzden girmedim o ise . 5050 uc cipli led kullanacagim  bakalim nasil olacak . 

IMG_20170410_205135.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnşallah güzel olur, o zaman mümkün olduğunca çok kullanın ledleri. Bu arada delikler çok üstünkörü olmuş, böyle bırakmazsınız inşallah. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elimden geldigimce duzeltiyirum . su an zimparasini yapiyirum ancak bu delme isi tahmin ettigimden de zormus . baya zorlaniyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hoş olmuşa benziyor. Ledlerin parlak olmadığı yeri çekeblir misin bir de yanmıyorken ya da odaklamayı ledlere yaparak çeker misin. Üstüne pleksiglas, plastik ile kapatırsan daha güzel olur. Yeri güzel düşünmüşsünüz bu arada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonunda bitti :)) 

Telefonum cok kotu malesef bir turlu yuvakarin net fotosunu cekemedim . karanlik cikti 

P07oaN.jpg

Bugun bahsettiginiz pleksiglass a baktim ancak ledleri döşedigim yer duz degil o yuzden baska bir sey geldi aklima 

ojdZlm.jpg

Bu elimdeki icine a4 kagidi koydugumuz dosyalarin ustundeki saydam kapak kismi . bundan yuvarlaklar keserek silikonla doldurdugum led yuvalarinin ustunu kapattim 

ojdZ59.jpg

Arka kismini silikonladim 

5gNklz.jpg

Artik sadece yerine yerlestirmek kaldi . ise baslarken fabrikasyon gibi mukemmel milimetrik bir is beklemiyordum . amacim orada asimetrik farkedilir bir goruntu olusturmakti . bence fena olmadi :) montajdan sonra bakalim sizin gorusleriniz nasil olacak . 

Aslinda o kisma sadece uzunlamasina iki sira led yapacaktim ama 5050 led olmasi dolayisiyla ledleri fazlaca kullanmam gerekti . beni en cok zorlayan kisim ledleri deliklere oturtmak oldu . egimli yuzey oldugu icin olcu bir turlu tutmadi . bazi delikleri buyultmek zorunda kaldim . bu sekilde tamamlamis oldum . yardimlariniz yönlendirmeleriniz icin cok tesekkur ederim . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...