Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Jant ve Lastik Hasarı

Leanback
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhaba, arabayı aldığımdan beri en büyük çekincem şu jantları ve lastikleri sürtmekti, böyle pipiriklendiğim için de tam da beklediğim gibi oldu parçaladık jantı lastiği. Dikmen vadisinin orada akşam kaldırım köşesine sağ önden çok kötü şekilde sürterek çıkıp indim, hayatımda yapmadığım şey, kaldırımdan indim ve daha sesin ne olduğundan haberim yok, iner inmez orada bekleyen iki genç abi senden önce bir araba daha çıktı indi dedi. Yer ıslak, karşından güneş geliyor ve kaldırımın sivri köşesini görmenin imkanı yok, hatta öyle ki bir daha oradan aynı şekilde geçsem yine çıkarım.

Janta mı ayrı üzüleyim lastiğe mi bilemiyorum. Bu lastiği bulmak zor, bulsan fiyatı uçuk, jant tamir ettirsem dikiş tutar mı, hiç fikrim yok. Çıkma falan mı kovalasam ne yapsam bilemiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

20170411_174659.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ölçülerde lastik bulursunuz diye düşünüyorum. Jantta da öyle dert edilecek bir hasar var gibi görünmüyor. Bende de oldu 2-3 çizik vuruk. Alışıyor insan. :)

Yalnız, lastikte böyle bir kesiği de ilk defa görüyorum. Kaldırımın maşallahı varmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Jantta çatlak yoksa (ki yok gibi) bir sıkıntı olmaz. Lastik olayını ben çok anlamıyorum ama bulunur diye düşünüyorum. Hiç olmadı servise sorulur. Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Jantta dert edecek bir şey yok, alışırsınız bir süre sonra. Tek problem lastik ki eğer çok yıpranmış ise çift değiştirmekte fayda var. Çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o lastiği sağ arkaya tak. balon yapana kadar ve sonra da gümleyene kadar gez..   

çok kez  balon yapmış lastik kullandım..  bunun durumu balondan çok daha iyi. 

bagajda bi mini stepne olursa iyi olur..

215 45 18 michelin pilot sport 3  500 lira var yenisi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Burak :

Jantta dert edecek bir şey yok, alışırsınız bir süre sonra. Tek problem lastik ki eğer çok yıpranmış ise çift değiştirmekte fayda var. Çok geçmiş olsun.

Aslında burada göründüğünden daha kötü, uç kısmı dökülüyor parça parça.

Bir saat önce, Zealot :

o lastiği sağ arkaya tak. balon yapana kadar ve sonra da gümleyene kadar gez..   

çok kez  balon yapmış lastik kullandım..  bunun durumu balondan çok daha iyi. 

bagajda bi mini stepne olursa iyi olur..

215 45 18 michelin pilot sport 3  500 lira var yenisi 

500tl bulamadım ben, link varsa alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Leanback :

Aslında burada göründüğünden daha kötü, uç kısmı dökülüyor parça parça.

500tl bulamadım ben, link varsa alabilirmiyim?

sembolik olarak 500 tl vardır demek istedim =)   daha da pahalıysa allah yardımcın olsun   1-2 yerde 700 gördüm ama pek inanmak istemedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, Zealot :

sembolik olarak 500 tl vardır demek istedim =)   daha da pahalıysa allah yardımcın olsun   1-2 yerde 700 gördüm ama pek inanmak istemedim

2-3 ay önceye kadar 500dü, Michelin çiftçi ticaret elimizde yok, getirtiriz ama 700 civarı fiyat çıkar dedi. Bu arada araba henüz 3bin km'de lastikler yeni.

Jant ile ilgili tamir ettirsem randıman verirmi acaba? Boya atması, balans bozukluğu vs olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, Leanback :

2-3 ay önceye kadar 500dü, Michelin çiftçi ticaret elimizde yok, getirtiriz ama 700 civarı fiyat çıkar dedi. Bu arada araba henüz 3bin km'de lastikler yeni.

Jant ile ilgili tamir ettirsem randıman verirmi acaba? Boya atması, balans bozukluğu vs olur mu?

janta birşey yaptırmana gerek yok bence,  nazarlık olarak kalsın...  ilerde 4 jant boyatırsın farklı bi ton rengine..

lastiği de  balon yapana kadar kullan bence.. belki hiç bir şey yapmaz uzun süre binilir.. yanaklarda sağlamlığı sağlayan ip ler yanağın iç yüzeyinde...   sizin dış yüzey hasar görmüş. idare edebilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...