Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Kumanda Uykuda Yüksek Akım Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

sıkıntınız anahtarda değil de kumandadansa sıkıntısız kullanırsınız.

3 dakika önce, Gkhn.mzd :

Mehmet bey bende Alacam aracım 2011 M3 yalnız bu videodan pek bişey anlamadım benim aracıma da olur mu bu kumanda cipli alsam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Mehmet Özdemir :

sıkıntınız anahtarda değil de kumandadansa sıkıntısız kullanırsınız.

Kumanda pil tüketiyor kendi kendine kaçak var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mehmet Özdemir :

benim sıkıntımla aynı. çalışır.

Tamam teşekkürler yalnız ben bu videodan pek bişey anlamadım yabancı olduğu için ürün gelince bana yardımcı olur musunuz yazılım konusunda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
16 dakika önce, Gkhn.mzd :

Ürün geldi Mehmet bey naapmam gerekiyor

hayırlı olsun, yapmanız gerekenleri anlatıyorum;

• eski anahtarınızı, sürücü kapısı açıkken kontağa yerleştirin
  • 3 defa motoru çalıştırmadan kontağı açık ve kapalı yapın
  • kontakta anahtar varken kapınızı 3 defa kapatın açın.
  • yeni kumandanızdan 2 defa kilidi aç butonuna basın.

bu işlemlerden sonra yeni kumandanızı kullanabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mehmet Özdemir :

Çok teşekkür ederim bugün deniyecem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

mehmet bey merhaba,

ben de aynı sorunu yaşıyorum. Bu chip deilen parçayı kullandınız mı? Ayrıca sadece devreyi kendi anahtarımdaki devre ile değiştirsem sistem çalışır  mı?

29.05.2018 at 11:59, Mehmet Özdemir :

mehmet bey bende aynı sorunu yaşıyorum .size sormak istediğim  gelen anahtarı kullanmıyorsunuz değil mi? sadece devreyi değiştiriyorsunuz mevcut anahtarınızda. Ayrıca yeni gelen ürün nasıl. Benzer bir sorun yaşadınız mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, ferit1982 :

mehmet bey merhaba,

ben de aynı sorunu yaşıyorum. Bu chip deilen parçayı kullandınız mı? Ayrıca sadece devreyi kendi anahtarımdaki devre ile değiştirsem sistem çalışır  mı?

devreyi değiştireceksiniz, kodlamayı da yukarıda tarif ettiğim şekilde yapacaksınız.

gelen anahtarı kullanmadım beyefendi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Mehmet Özdemir :

devreyi değiştireceksiniz, kodlamayı da yukarıda tarif ettiğim şekilde yapacaksınız.

gelen anahtarı kullanmadım beyefendi. 

cevap için teşekkür ederim. Bu chip gerekli mi peki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, ferit1982 :

cevap için teşekkür ederim. Bu chip gerekli mi peki.

benim de çözemediğim konu oydu. aslında gerekli olmadığına inanıyorum, ne olur ne olmaz diye chipli modeli almıştım. size de böyle yapmanızı öneririm neticede hemen yeniden temin edeileceğiniz bir malzeme değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar merhaba,

Sonunda mazda aracımın kumanda sorununu çözdüm. Bu konuda Mehmet beyin bu konuyu burada açması ve katkıları sayesinde oldu. Öncelikle kendisine teşekkür ederim. Konu ile anlaşılmayan bazı noktalar olduğunu düşünerek ve benzer sorunu yaşayanlara yardımcı olması amacı ile ne yaptığımı anlatacağım.

Öncelikle Mehmet beyin önerdiği uzaktan kumanda ve chip i Aliexpress ten sipariş ettim. Ürün 10 gün sonra elime ulaştı. Benim mevcut anahtarımın kafa kısmı benden önceki sahibi tarafından pil değişimi esnasında zorladığından kırılmış ve kolaylıkla düşüyordu. Bu sebeple gelen anahtarın anahtar kısmını (metal kısım) çıkarıp kendi anahtarımda ki kısmı buraya taşıyarak kullanmayı planladım. Anahtarın uc kısmını açtıktan sonra yeni gelen anahtara taşıdım ancak yuva kısmı biraz geniş olduğundan susta düzgün çalışmadı. Bende bir anahtarcı da yeni gelen anahtarın ucunu 15 TL ye yaptırdım ve eski anahtarın uc kısmında bulunan chipi çıkarıp  yeni gelen anahtardaki boş yuvaya taşıdım ve anahtar arabayı çalıştırdı. Test etmek amacı ile sipariş ettiğim ürünle birlikte gelen chipi yuvaya takarak denedim ama anahtar arabayı çalıştırmadı. Böylelikle eğer elinizde anahtarınız var ama kumandası ve kabını değiştirmek istiyorsanız chip sipariş etmenize gerek yok. Bu chip sanırım anahtarını kaybedenler için ancak bunu immobilizer sistemine tanıtma işini yine bir oto anahtarcıya yaptırmak gerekecek. 

Umarım herkese faydalı olur....

IMG_20190112_155837.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Herkese selamlar. 2011 Mazda 3 sahibiyim. Aracı alırken eski sahibi sustalı ve normal olmak üzere 2 adet anahtar verdi. İkisi de orjinal. Ancak sustalı kumandanın tuşlarına sert basmak gerekiyor bir de üzerindeki boyalar silikleşmiş durumda. Kullanım açısında çok büyük sorunlar yaşatmasa da değiştirmek istiyorum.

Konuda @Mehmet Özdemir'in belirttiği üründen iki adet alıp, elimdeki anahtarları bu sustalara takıp kullanmak istiyorum. Bu uygulama hakkında bir-iki sorum olacak. 

-2 adet alacağım için ikisini birden kapı, açma kapatmaya ayarlayabilir miyim?

-İmmo kısmı plastik kutu içerisinde mi yoksa metal kısımda mı oluyor? Yani anahtarları taşımam yeterli olacak mı yoksa yeniden mi immo ayarlatmam gerekecek?

-Linkteki ürün 3 tuşlu. Bende bagaj tuşu yok. Bu üç tuşluyu aldığımda bagaj tuşunu kullanabilir miyim?

Şuan sahip olduğum anahtarlar bunlar: Mazda-3-anahtar%C4%B1.jpg

Bahsi geçen satın alacağım ürün: 

https://tr.aliexpress.com/item/3-d-meler-Uzaktan-Araba-Anahtar-i-in-SKE126-01-M2-M3-M5-M6-Ara-Kontrol/32831408978.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.fLETKH ürü

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Mehmet Özdemir :

2 tuşlu olanından alacaksınız. benim bildiğim aracınız için tek kumanda programlayabiliyorsunuz. 

Hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim. Aracım impressive olmasına rağmen kumandadan bagaj açamamak çok enteresan. Bunun için ayrı bir modül mü taktırmam gerekir sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...