Jump to content

Mazda CX-5 "There is a malfunction in the battery management system." Hatası

Batuhan79
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar. Aracı yıkanması için sonax'a bırakmıştım. Akşam aldığımda ekranında "There is a malfunctionin the battery management system." yazıyordu. Önemsemedim akü seviyesi azalmıştır diye düşündüm. Bir süre gittim eve geldim ancak uyarı sönmedi. Sabah baktım aynı uyarı halen duruyor. Aracı servise görütün şeklinde yazıyor detay ekranında. Daha önce karşılaşan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir süre önce bir kişi daha benzer bir hata bildirmişti. Sanki orada servis garantiden akü değiştirecekti diye hatırlıyorum.

Motor yıkama yaptılar mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 minutes ago, Burak said:

Bir süre önce bir kişi daha benzer bir hata bildirmişti. Sanki orada servis garantiden akü değiştirecekti diye hatırlıyorum.

Motor yıkama yaptılar mı ?

Hayır motor yıkama yapılsın dememiştim. Ancak aracı sabah işe gelirken bırakıp akşam çıkarken saat 21:30 gibi almıştım, yani tüm gün orada kaldı.
Sabahta aynı hatayı görünce bugün aracı almadım, evin önünde bıraktım. Akşam veya yarın sabah motor kaputunu açıp bir bakacağım, gözüme çarpan birşey olacak mı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nette çok fazla bilgi yok bu hata ile alakalı. Nadir bir durum gözüken. Akü seviyesi düştüğü zaman akü düşük diye farklı bir uyarısı var. Akşam işten çok geç çıkmaz isem detaylı bakacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29 dakika önce, Batuhan79 :

Nette çok fazla bilgi yok bu hata ile alakalı. Nadir bir durum gözüken. Akü seviyesi düştüğü zaman akü düşük diye farklı bir uyarısı var. Akşam işten çok geç çıkmaz isem detaylı bakacağım.

Son 1 ay içinde ikinci görüşümüz ;

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akü zayıflamasından kaynaklı bir uyarı almışsınız , uyarıyı söndürebilirsiniz fakat yine yanar , yeni alacağınız aküde start-stop özellikli olması gerekiyor , akü değişimden snra yetkili serviste gerekli ayarların tekrardan yapılanması gerekmektedir [emoji111]️

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O yüzden -maalesef- aracımı bıraktığım bir yerde başında bekliyorum. Tüm gün gümbür gümbür müzik dinlerler. Akü teketen ışıklar lambalar falan açık kalır, çünkü kapılar açıktır.

Bir keresinde, önceki aracımı bıraktım yıkamaya. Gittim yemek yedim bir yerde. Geldiğimde araç kurulanmış, hazır ama 4 kapı da açık, müzik sonda ve motor çalışır vaziyetteydi. İyi bıdı bıdı yaptım ama herkese. Ulan, yakıt 10 kuruş artınca canımınızın sıkıldığı bir memlekette yaşıyoruz, bunların yaptığına ne denir bilinmez. Gitmedim oraya bir daha.

Yani, aküyü bitirirler. Akü bitmezse depoyu bitirirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

yaklasik bir ay once ayni durum basima geldi, sanayide bildigim bir oto elektrikci abime gittim, yaptigi kontrolden sonra, akumun sarj edilemedigini ve konduktor arizasi oldugunu soyledi, aracimi hemen orda biraktim ve ertesi gun yeni konduktor  temin edildi, bu arada mars motoru sokulerek temizlik, bakim ve kontrolu yapildi, rulmanlari yenlendi. toplamda 650 tl odedim, suan icin sorunum yok sadece akumunde artik degismesi gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hep bu sebeplerden dolayı araçlarımı ilk araç kullanmaya başladığım tarihten beri yıkamacılara bir kaç defa haricinde yıkatmadım. İyi veya kötü Evin önünde hep kendim yıkıyorum. Birde araç içini silerken tüm düğme konumlarının değişmesi var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...