Jump to content
robosapiens17

3. Nesil Mazda 3 Kumandadan Cam ve Ayna Kapatmak için Modül

Tavsiye Edilen Mesajlar

Misafir
3 saat önce, Burak :

Malum 2017 Mazda3'e kadar şoför camı hariç camlar otomatik değil. Bu modül hangi tip camlar için ? 2013 - 2016 arasındaki araçlar gibi tek cam otomatik olanları 4 cam otomatiğe mi çeviriyor yoksa 4 cam otomatik olanlara uzaktan kumanda fonksiyonları mı ekliyor ?

@NeW3 aynı problem bizim araçlarda da var. Sonuçta ilk gelen parti hariç bizde 4 cam otomatik özelliği yok. Varsa bu modüşün bizim araçlar için olanı hangi tip sistemler için geçerli onu öğrenmek lazım.

Teşekkür ederim abi  şimdi 2010 modellerin bazılarında kumandadan cam açılıp kapanabildiği için acaba bizde bir sıkıntımı var yada aktif edilmesi gereken birşeyler mi var diye merak ettim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
dr_azoom

4 cam kaldırmalı modül bende var ama daha hiç mazda3 bk-bl-bm kasaya denemedim , ptesi bm'e montaj yapcaz ve olumlu olur adapte sağlarsa araca burdan paylaşım yaparım , farklı marka (suzuki) marka araçlara montaj yaptık gayet sağlıklı calışıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Dingindevingendev

Merhabalar. Bu konu benim de uzun süredir üzerinde durduğum bir konu. Çinde bir çok üretici ile iletişime geçtim fakat tamamından aldığım yanıt, modüllerin sadece kumanda ve şoför kontrol paneli ile çalıltığı ve araç içi yolcuların tek tuş ile pencere kapatamadığı oldu. Ben de şöyle bir yöntem düşündüm, işe yarar mı emin değilim, teknik bilgisi güçlü arkadaşlar destek olursa sevinirim;

2014 power sense'im için, bir çıkma parça satıcısından 2017 cam modülleri ve ışıklı tuş takımlarını satın alıp kendi aracıma monte ettirmeyi düşünüyorum. Muhtemelen biraz pahalıya mal olacaktır fakat uzun yıllar kullanmayı düşündüğüm bu araç için değer diye düşünmekteyim. Yalnız parçaların uyumlu olup olmayacagı ve baglantı yapılabilip yapılamayacagı konusunda bilgim yok. Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tictac

Bu modüller harici 5 cam termik korumalı modüller mevcut fakat montajı iyi bir elektrikçi yapması gerekli ayrıca cam motoru + yada - tetik sistemini ise sigorta ile çözüm sağlanmış 5 aydır bende araştırıyorum yakında röle sistemini çözdükten sonra bahsettiğim konuyada el atıp paylaşımda bulunacağım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
robosapiens17

Merhaba,

Benim incelediğim kadarıyla, araçlarımızda diğer üç cam için sadece basit bir motor mevcut. Onları kontrol edecek bir kontrol ünitesi ve termik yok. En azından cam modülü içerisinde. Cam motorlarının termal koruması olduğunu varsayıyorum. Eğer bunlar yoksa ileriki yıllarda cam butonlarına gereksiz yere basma ile motorlarda aşınma ve sıkıntı yaşanma olasılığı var gibi. Hoş önceki aracımda da böyle bir sistem yoktu ama motorlarında bir sorun görmedim. Bu bir varsayım olarak kalır umarım.

Gelelim cam motorlarına bir kontrol ünitesi eklenmesine ya da modüllü motor kullanımına. Crlio 4 modellerin cam modüllerini araştırmıştım. Basitçe monte edilebilecek bir modüle sahip. Ama ne kadar başarılı olur. Orası meçhul. Ki birkaç oto elektrikçisi ile bu konuyu tartıştıktan sonra onların olumsuz tutumları nedeniyle vazgeçtim.

2017 kasa Mazda 3 modelleri için 4 cam otomatik dediler. Ayrıca sıkışma önleme sitemleri de beraberinde varmış. Bu bilgi de dört kapıdaki motorun önünde modül olduğu bilgisini doğrular nitelikte.

Yani 2017 kasalardaki sistemi yapmak için ana kumanda ünitesi, 4 cam motoru ya da motor kontrol üniteleri, fazladan kablo çekilmesi gibi meşakkatli bir iş var. Parasını geçtim.

Aşağıdakii modül için satıcı ile pazarlık edelim derim. Kaç kişi almak ister?

Mazda 3 Cam Modülü

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
15 saat önce, robosapiens17 :

Aşağıdakii modül için satıcı ile pazarlık edelim derim. Kaç kişi almak ister?

Mazda 3 Cam Modülü

en geç bir hafta içerisinde bir 3. nesil edineceğimden ben de isterim. beni yazabilirsiniz.

anladığım kadarı ile daha öncesinde mazda'nın şikayet ettiğimiz bu ketumluğunu ziyadesi ile çözecek bir sistem. yolcuların tek tuşla işi halledememeleri çok sorun değil. bu uzakdoğu'da mazda'nın ciddi pazarı var anladığım kadarıyla, genelde onlar çözüyorlar sorunları. buralarda pek talep olmadığı için ilgilenen de olmuyor. klasik arz talep işte. neyse efenim dediğim gibi ben isterim bir tane.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet_Cyprs

Selam arkadaslar

Aliekspresten alinan otomatik cam ve ayna kapatma acma modulu sag direksiyon araclar icinde kullanilabilirmi yardimci olursaniz sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
15 saat önce, Servet_Cyprs :

Selam arkadaslar

Aliekspresten alinan otomatik cam ve ayna kapatma acma modulu sag direksiyon araclar icinde kullanilabilirmi yardimci olursaniz sevinirim.

Kullanabilirsiniz. Konnektörler aynı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
IraArel

Bu modülden satan var mı?

Veya aliexpressde daha uygun fiyata olanı var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...