Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Hava Yastıkları

mehmetsel
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba.nihayet aracıma kavuştum.Ancak yine bir konuda sizlere danısmak durumundayım.Araçta 4 adet hava yastığı isareti görebildim. Arka yolcular için hava yastığı göremedim.Impresivlerde böyle mi oluyor acaba. Sadece önde direklerde ve direksiyon ile yann yolcu için var görünüyor.Bilgi paylaşımı yapan arkadaş olursa sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Burak :

Arka yolcu için hava yastığı sadece camlarda perde hava yastığı şeklinde olur.

Burak bey arka camlarmi kastettiginiz.Dsha önce hiç rastlamadim ama camda nasıl olabilir acaba. İşareti olmazmı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, mehmetsel :

Burak bey arka camlarmi kastettiginiz.Dsha önce hiç rastlamadim ama camda nasıl olabilir acaba. İşareti olmazmı?

Camdan kastım kapı üstündeki direklerde olur ve açılınca camı kapatır bu sebeple perde hava yastığı denir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Burak :

Camdan kastım kapı üstündeki direklerde olur ve açılınca camı kapatır bu sebeple perde hava yastığı denir

Anladım dediginizi fakat orda da hava yastıgına ait bir işaret yok maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, mehmetsel :

Anladım dediginizi fakat orda da hava yastıgına ait bir işaret yok maalesef.

Onun ibaresi A ve B sütununda önde bulunuyor 

1492245777887826540799.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Burak :

Onun ibaresi A ve B sütununda önde bulunuyor 

1492245777887826540799.jpg

Tamam dediğiniz isaretten arka bölümde hiç yok.sadece önlerde var.beni de hayal kırıklığına uğratan o oldu.o yüzden sordum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

SRS Curtain Airbag (Perde Havayastigi) ibaresinin önde olup arkada olmamasi normaldir çünkü perde havayastigi ön taraftan açilir ve önden arkaya dogru uzanir.  Bunun tam boyutlari ve sekli markadan markaya degisiklik gösterebilir.  Hava yastiklari tanim olarak SRS (Supplemental Restraint System) yani Ek Güvenlik Sistemi diye geçer.  Hava yastiklari güvenlik için hersey demek degildir, sadece destek amaci tasirlar.  Sizin hergün emniyet kemerinizi takmaniz ve tabii kurallara uymaniz bence daha önemlidir.  Bu arada, yeni araciniz hayirli olsun.  Güle güle kullanin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

51 dakika önce, mehmetsel :

Aracınız hayırlı ugurlu olsun.Allah kaza bela vermesin insallah.Biz yeni Mazdacilar tecrübeli Mazdaciları biraz yoruyoruz haklarını helal ederler umarım.Bende dediğiniz arıza işıkları yanmıyor.o ışıkların manası katalogda olması lazım anlamları.

Burak bey sanırım cevabımı buldum.On koltuklarda döseme üzerinde iki adet hava yastığı ibaresi var.anladığım kadarıyla arka yolcu hava yastikları ön koltukların içinde.yanılıyormuyum acaba? 

Hayır onlar yanal darbede koltuk kenarından ön koltuktakiler için çıkanlar 

Tüm hava yastıklarını aşağıdaki resimde görebilirsiniz 

api-rating-image.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Burak :

Hayır onlar yanal darbede koltuk kenarından ön koltuktakiler için çıkanlar 

Tüm hava yastıklarını aşağıdaki resimde görebilirsiniz 

api-rating-image.jpg

Eğer dediğiniz gibiyse arka yolcular için hava yastığı bulunmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, mehmetsel :

Eğer dediğiniz gibiyse arka yolcular için hava yastığı bulunmuyor.

Arka koltuktakiler için önlerinde bir hava yastığı yok ama yanal var. Bahsettiğiniz şekilde hava yastığı olan araç da olduğunu sanmıyorum. Böyle bir gereklilik olsa bu araç bu testlerden daha düşük puan alır 5 yıldız almazdı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, AKayhan :

SRS Curtain Airbag (Perde Havayastigi) ibaresinin önde olup arkada olmamasi normaldir çünkü perde havayastigi ön taraftan açilir ve önden arkaya dogru uzanir.  Bunun tam boyutlari ve sekli markadan markaya degisiklik gösterebilir.  Hava yastiklari tanim olarak SRS (Supplemental Restraint System) yani Ek Güvenlik Sistemi diye geçer.  Hava yastiklari güvenlik için hersey demek degildir, sadece destek amaci tasirlar.  Sizin hergün emniyet kemerinizi takmaniz ve tabii kurallara uymaniz bence daha önemlidir.  Bu arada, yeni araciniz hayirli olsun.  Güle güle kullanin.

Kayhan bey ilginiz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabii, ön koltuklara kesinlikle kilif takmamak gerekir.  Ön koltuklarin yanindan küçük hava yastiklari açilir.  Zaten bence günümüz araçlarina koltuk kilifi tamamen gereksiz (hatta bazen sakincali)  bir aksesuardir.  Otomotiv firmalari (veya yan sanayii) koltuk kumaslarini belirli spesifikasyonlara uyacak sekilde özenle seçer (asinma, yanma direnci, güneste solma, gibi nitelikler).  Disaridan alacaginiz koltuk kiliflarinin bu özellikleri saglayip saglamayacagi meçhuldur.  Ben animsiyorum, ilk otomobilime koltuk kiliflari satin alip takmistim.  Ama o zamanlar hava yastiklari yoktu.  Ondan sonra hiç koltuk kilifi takmadim.

Bu arada unutmadan ekleyeyim.  Eger yanilmiyorsam bazi araçlarda siz emniyet kemeri takmamissaniz hava yastiklari da açilmiyor, diye biliyorum.  Yani araç üreticisi koltuga oturanin mutlaka kemer takacagini varsayiyor.  Bence makul bir varsayim ama ülkemizde maalesef pek geçerli olmayabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...