Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Bose Ses Sistemi Yetersizliği

_alper_
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar 2016 powersense mazda 3 ümdeki bose ses sistemi hakkında fikrinize danışacaktım.bana beklediğimden biraz yetersiz geldi açıkçası.yada ses ayarınımı tam yapamadım bilmiyorum.siz bas ve tizleri nasıl ayarlıyorsunuz?bu araca başka bir ses sitemi yaptıran varmı önerileriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, _alper_ :

arkadaşlar 2016 powersense mazda 3 ümdeki bose ses sistemi hakkında fikrinize danışacaktım.bana beklediğimden biraz yetersiz geldi açıkçası.yada ses ayarınımı tam yapamadım bilmiyorum.siz bas ve tizleri nasıl ayarlıyorsunuz?bu araca başka bir ses sitemi yaptıran varmı önerileriniz nelerdir?

Yetersizden kastınız nedir? 

Ses kalitesi mi? Ses yüksekliği mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Servet :

Bose yetersiz ise yanlış anlamayın ama sizin kulaklarda sorun var demektir :). Bende muhteşem çalışıyor sistem

14 dakika önce, kindness :

Yetersizden kastınız nedir? 

Ses kalitesi mi? Ses yüksekliği mi?

Ses kalitesi diyebilirim.sanirim harman kardon dinleme aliskanligimdan olsa gerek.ancak bayiide ses sistemini daha iyi bulmustum.sonrasinda zayif geldi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çaldığınız medyanın kalitesindendir. Ben yeni mazda 3 ün bose sisteminden daha güzel ve koordineli çalışan bir ses sistemi henüz görmedim. Önceki bose lardan da daha iyiydi. @Burak abi bluetooth bağlantısıyla spotify dan bir parça açmıştı sanırım resmen mest olmuştum. Ses yüksekliği yetersiz gelebilir ama kalite çok iyiydi doğrusu. @Burak abi daha ayrıntılı bilgi verecektir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Servet :

Bose yetersiz ise yanlış anlamayın ama sizin kulaklarda sorun var demektir :). Bende muhteşem çalışıyor sistem

Onceki aracimda harman kardon vardi sanirim aliskanlikla alakali.kulaklarim fena degildir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, _alper_ :

Onceki aracimda harman kardon vardi sanirim aliskanlikla alakali.kulaklarim fena degildir :)

benim aracımdaki oem ses sistemiyle karşılaştırdığımda arada dağlar kadar fark vardı. bose çok kaliteli gelmişti, tabii sizin eski sistemle karşılaştırdığınızda sonuç ne olur bilemem. @zoptrik'in de dediği gibi medya ile ilgili olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3'lerde Bose ses sistemi ortalamanın gayet üzerinde fakat örneğin BMW 3.20 ied ler üzerinde gelen harman kardon ses sistemiyle mukayese ederseniz, Mazda 3'lerde sistem bir kamasonic, bir yumatu kalitesinde kalır elbette. Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı. Ben de, bizim araçlardaki BOSE mükemmel bir sistem sanıyordum aracı ilk aldığımda. Ta ki arkadaşın BMW'sinde müzik dinleyene kadar. O kadar da şaapmaya gerek yok yani :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne yazık ki harman kardon çok çok kaliteli. Mazda6 dan çok daha yüksek sese çıkıyor ve hiç bozulma yok. 

Harman kardon dan sonra ses kalitesi iyi olsa da yüksek seslere çıkamaması sizde böyle bir izlenim bırakmıştır. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, M.E.G :

Ne yazık ki harman kardon çok çok kaliteli. Mazda6 dan çok daha yüksek sese çıkıyor ve hiç bozulma yok. 

Harman kardon dan sonra ses kalitesi iyi olsa da yüksek seslere çıkamaması sizde böyle bir izlenim bırakmıştır. 

7 saat önce, Tarahumara :

Mazda 3'lerde Bose ses sistemi ortalamanın gayet üzerinde fakat örneğin BMW 3.20 ied ler üzerinde gelen harman kardon ses sistemiyle mukayese ederseniz, Mazda 3'lerde sistem bir kamasonic, bir yumatu kalitesinde kalır elbette. Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı. Ben de, bizim araçlardaki BOSE mükemmel bir sistem sanıyordum aracı ilk aldığımda. Ta ki arkadaşın BMW'sinde müzik dinleyene kadar. O kadar da şaapmaya gerek yok yani :D 

Peki mevcut ses sistemini daha iyi hale getirebilirmiyiz.yada yeni bir ses sistemi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, zoptrik :

Çaldığınız medyanın kalitesindendir. Ben yeni mazda 3 ün bose sisteminden daha güzel ve koordineli çalışan bir ses sistemi henüz görmedim. Önceki bose lardan da daha iyiydi. @Burak abi bluetooth bağlantısıyla spotify dan bir parça açmıştı sanırım resmen mest olmuştum. Ses yüksekliği yetersiz gelebilir ama kalite çok iyiydi doğrusu. @Burak abi daha ayrıntılı bilgi verecektir. 

Evet Spotify yüksek kalitede indirilen müziklerin BOSE ile bluetooth üzerinden dinlenmesi çok daha keyif verici. Buna telefonun da ufak amfisi eklenince ses daha üst düzeylere çıkıyor. Spotify aracılığı ile dinlenen müzikteki sesin yüksekliği ve kalitesi bununla alakalı biraz da.

Benim arabamda BOSE ve bluetooth olmadığı için mecburen AUX üzerinden bağlayıp dinliyorum ki onda bile CD veya radyoya göre çok daha iyi sonuç veriyor. Tabii AUX bağlantısı olduğu için biraz hışırtı ekleniyor ama sizin araçlarda bu problem görünmeyecektir @_alper_

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28 minutes ago, _alper_ said:

Peki mevcut ses sistemini daha iyi hale getirebilirmiyiz.yada yeni bir ses sistemi?

Burak abinin dediği gibi yapabileceğiniz en mantıklı şey, kalitesi yüksek formatlı müzikler dinlemek. Bluetooth yerine usb her zaman daha iyi sonuç veriyor. Ben şahsen spotify premium kullanıyorum. Gayet tatmin ediyor. Ses sistemine müdahale edebilirsiniz elbet ama ne kadar mantıklı olur bilemem. Belki ekstra bir bass koyabilirsiniz. Mevcut haliyle basslar sadece sürücü ve yolcu kapı içlerindeki hoparlörlerden veriliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Tarahumara :

Burak abinin dediği gibi yapabileceğiniz en mantıklı şey, kalitesi yüksek formatlı müzikler dinlemek. Bluetooth yerine usb her zaman daha iyi sonuç veriyor. Ben şahsen spotify premium kullanıyorum. Gayet tatmin ediyor. Ses sistemine müdahale edebilirsiniz elbet ama ne kadar mantıklı olur bilemem. Belki ekstra bir bass koyabilirsiniz. Mevcut haliyle basslar sadece sürücü ve yolcu kapı içlerindeki hoparlörlerden veriliyor.

Eski bir 2004 Mazda6 kullanıcısı olarak bu araçlarda ayrı bir subwoofer olmamasını çok yadırgadım. Eksikliğini hissettim mi hayır ama olsa, şöyle arkadan tok bas sesleri gelse kötü mü olurdu ? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Budaren :

Bence netlik açısından ön kapılardaki hoparlörlerin ses kalitesi ön konsoldaki hoparlörlerden düşük.   

Çünkü onlar sub.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17.04.2017 at 00:05, Servet :

9 saat önce, Devrim Babacan :

Çünkü onlar sub.

bu ses sitemi vs aracı kurcalarken koltukların durumu dikkatimi çekti.sanki elimle azcık asılsam yırtılıp yerinden çıkacakmış gibi hissettim.ben deri terletiyor diye özellikle kumaş aldım ama açıkçası biraz garip geldi.tüm araçlarda(deri-kumaş) da durum böylemi yoksa benim araca has bir durummu anlamadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

youtube'tan indirdiğim full hd yada 2k klipleri insane kalitede mp3 çeviriyorum. ortalama 3.5 dklık bir şarkı 15-20 mb oluyor. Farklı marka araçlarda usb ile takıp denedim bunların içinde harman kardon da var(mercedes). Cx-3 daha bi tatminkar geldi. :D Tabi ekrandan biraz eko ile oynamanız lazım müzik keyfinize göre. ben bass'ı tizden hep 2 tık öne alırım kendi ayarlarımı kendim yaparım kurcalarsanız biraz hangi ayarın sizin için ideal olduğunu anlayabilirsiniz. 

birde orada hıza duyarlı ses ayar ayarı var. onu da değiştirirseniz iyi olur. ayarı düşük olunca araç sabitken sesi yükseltmiyor hızlandıkça sesi yükseltiyor ben onu devre dışı bıraktım ne ise o çalsın :D

Dediğim gibi youtudedan yüksek kaliteli klipleri indirip bilgisayarda tekrar mp3 e çevirebilirsiniz. Neşet babanın plak aldığı dönemlerde ki kaliteyi bile hissedebilirsiniz. Videoları indirmek için birçok alternatif var. IDM vs. İndirdikten sonra mp3'e çevirmek için ise ;

https://www.dvdvideosoft.com/products/dvd/Free-Video-to-MP3-Converter.htm öneririm :D İyi eğlenceler :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

spotifydan dinledim fizy den dinledim.tabi daha kaliteli ama.ben aracı almadan önce bayiide test etmiştim baya sevmiştim aslında ama aracı alıp kullanırken okadar olmadı nedense :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, _alper_ :

spotifydan dinledim fizy den dinledim.tabi daha kaliteli ama.ben aracı almadan önce bayiide test etmiştim baya sevmiştim aslında ama aracı alıp kullanırken okadar olmadı nedense :(

Bayide ki araçlarda belli düzenlemeler yapılmış oluyor. Belki Ses Ayarları ile biraz oynamanız gerekir diye düşünüyorum. Birde dediğim gibi hıza duyarlı ses özelliğini kapatın inanın fark oluyor.

Birde bazı şarkılarda anlamadığım durumlar oluyor mesela geçen bir rap şarkısını evdeki 7.1 sistemde deniyordum Bass özelliğini sona aldığım halde istediğim bass hissine ulaşamadım. Aynı parçayı arabada dinliyorum camlar kırılacak nerede ise bass'tan. Müziğe ayrı bir tutkum olduğu için eski arabamda da evdede heryerde kaliteli müzik setlerim vardır :D 

Bazen de aynı durum arabada olup evde aşırı bir durum oluyor. Sanırım parçaların Codeclerinden kaynaklı bir problem. Kaydedildiği Stüdyo teknolojisine göre değişiyor. THX,Dolby vs gibi. Tabi setlerinde o codecleri ne kadar iyi okuduğu ile alakalı bir durum bu sanırım. Parçaları farklı yerlerde denerseniz dediğimi anlayacaksınızdır :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...