Jump to content

Ravenol Protect FL22 Türkiye'de

zoptrik
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

20 dakika önce, Zealot :

yetkili servis bakımlı araç da alınmaz demekki 

Bunu ben söylemorum ... 2 yıldır Türkiye'ye FL22 girmiyor.... Antifriz olarak kendileri bu ürünleri koyuyorlar ... 

26 dakika önce, Zealot :

mazda genunie cooling fluid type fl22  orjinal   yukardaki üründen  isteyene

ücreti mukabilinde yurt dışından temin edecek arkadaşlar tanıyorum  =) 

Kaçak olarak tabiki getirtebiliriz herkezin kendince yolları var ... :) ama bildiğiniz gibi gümrük'ten "TANIDIK" olmadıkça sıvı getirtemezsiniz... Yada giden bir arkadaş bavul ile getirtebilir ... 

Yağ konusundada dünya'da neredeyse bir tek bir DEXELIA a a takıntılıyız ... Neden çünki bilmiyoruz... 

http://www.pacperformance.com.au/categories-10421/engine.aspx bunun dışında forumları biraz araştırmak lazım ... Sadece avustralya'da değil, japonya, amerika, avrupa neredeyse hiçbir ülkede DEXELIA koyan yok ...

http://www.racingbeat.com/RX8/Engine-Lubrication.html

http://www.idemitsu-usa.com/h/35/products.htm "Idemitsu Mazda efsanevi yarış otomobili ana sponsorlardan"

Motor ömrü olarak baktığımızdada Türkiye'de 5 araçtan 3 ünün motor gitmiş durumda.... Avrupa'da 100k altı araç görmek çok çok zor ... Bunuda düşünmek lazım derim ... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaçak olarak tabiki getirtebiliriz herkezin kendince yolları var ... [emoji4] ama bildiğiniz gibi gümrük'ten "TANIDIK" olmadıkça sıvı getirtemezsiniz... Yada giden bir arkadaş bavul ile getirtebilir ... 

Yine aynı hatayı yapıyorsun , insanları kaçakçılıkla yalan dolan hile yollarla sahte ürün sattığını yada tedarik ettiğini yada yalan bilgiler vererek insanları kandırdıklarını itham etmiş sin , kişisel sorunların var ise ticari ahlaksızlığa lüzum yok.insanları hilebaz olarak tanımlamana da gerek yok . Şuana kadar kimse sana bu ürünü satamaz sın dememiş, demez de . İnsanları sahtekarlıkla karalayarak ticaret yapılmaz. Çok iyi biliyor san bu kadar kendine güveniyorsan mazda bakım tamirat ütün tedariği olarak kıtlık var ülkede aç bi mekan işletmesini yap. Ekrem usta , genel olarak yaptığın bütün yorumların hiç birine layık değil, rx konusunda kendini ispatlamış bir ustadır.geçen gittiğim de şahit oldum Bahçeşehir üniversitesin den dı sanırım davet etmeye gelmişlerdi rx motorları (Wankel) konusunda bilgilendirme anlatım ve tanıtım amaçlı. Neyse uzatmaya gerek Yok başka yerde geçenler de bütün ürünlerin resimlerini çekip atmıştım.git adamın mekanına gözlerinle gör hatta sana bi kutu versin test ettir (: ticarette sınır yoktur ama ticari ahlak sınırları vardır . Hayırlı işler ...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, Setre :

Bunu ben söylemorum ... 2 yıldır Türkiye'ye FL22 girmiyor.... Antifriz olarak kendileri bu ürünleri koyuyorlar ... 

Bu yaptıklarının %100 doğru olduğunu göstermez A1 5w30 örneğinde olduğu gibi. Ellerinde en doğru olanı yoksa, elde edemiyorlarsa, satın alamıyorlarsa kötünün iyisini tercih etmek zorunda kalabilirler. Ben buradaki durumun da bu şekilde olduğunu düşünüyorum.

Ek olarak

23 dakika önce, Setre :

FL22'nin en büyük özelliği "UZUN ÖMÜRLÜ" olması ve sıcaklığının, oksitlenme yapmama özelliğinin çok iyi olması ... Ancak ne yazıkki bu ürünü yıllardır Türkiye'de bulmak mümkün değil ...

demişsin, yani FL22 o kadar da sıradan değil. Özellikle oksitlenme yapmama konusunda RX-8 de kullanılması tavsiye ediliyor zaten.

Konuyu özetlemek gerekirse, Dexelia veya Ravenol bizim için bir farkı yok. Biz üyelere faydası olabilecek her türlü konuyu burada yayınlamayı arzu ederiz ama bu konular arasına kısır tartışmalar, haksız veya mesnetsiz iddialar , ima veya hakaretlere de müsamaha etmeyiz. Burası bir forum, arena değil..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, İsot :

Yine aynı hatayı yapıyorsun , insanları kaçakçılıkla yalan dolan hile yollarla sahte ürün sattığını yada tedarik ettiğini yada yalan bilgiler vererek insanları kandırdıklarını itham etmiş sin , kişisel sorunların var ise ticari ahlaksızlığa lüzum yok.insanları hilebaz olarak tanımlamana da gerek yok . Şuana kadar kimse sana bu ürünü satamaz sın dememiş, demez de . İnsanları sahtekarlıkla karalayarak ticaret yapılmaz. Çok iyi biliyor san bu kadar kendine güveniyorsan mazda bakım tamirat ütün tedariği olarak kıtlık var ülkede aç bi mekan işletmesini yap. Ekrem usta , genel olarak yaptığın bütün yorumların hiç birine layık değil, rx konusunda kendini ispatlamış bir ustadır.geçen gittiğim de şahit oldum Bahçeşehir üniversitesin den dı sanırım davet etmeye gelmişlerdi rx motorları (Wankel) konusunda bilgilendirme anlatım ve tanıtım amaçlı. Neyse uzatmaya gerek Yok başka yerde geçenler de bütün ürünlerin resimlerini çekip atmıştım.git adamın mekanına gözlerinle gör hatta sana bi kutu versin test ettir (: ticarette sınır yoktur ama ticari ahlak sınırları vardır . Hayırlı işler ...

Yanlışın şurada =) ben ticaret yapmıyorum ... Ürün satmıyorum ... Ürünü getiren ben değilim, ürün satılınca kar edecek kişi ben değilim ... 

Ürünün bana geldiği fiyat 58 tl ... Verdiğim fiyat 58 tl ... Bu nasıl bir ticaret ??? 

Ben Ekrem'in yerine çok gittim hatta resimlerim de mevcut =) hatta ölçüm cihazını bile Ufuk Doğan la beraber getirdim :) hatta kendisine balayında iken 5 adet apex seal takımıda getirdim arkadaşım :) 

Yani kısacası çok iyi tanıyorum kendisini ... Ama rx8 piyasası ki 4 yıldır bu işin içindeyim ... Yapılan araçları, kendisinin şahsen yaptığı araç sahiplerini, çıkan olayları, yapılan yanlışları hepsini çok gördüğüm için bu kadar rahatça kendisine laf söyleyebiliyorum ... Ticaret güler yüz vs. ile olmuyor ne yazıkki .. 

10 dakika önce, İsot :

Bir de ben kaçakçılık ile kimeyi suçlamıyorum ...

Türkiye'ye onay alınmadna sıvı sokmak yasaktır... Gümrük'ten geçiremessiniz ... Bunu farklı yollarlar getirmek ne demektir ??? Ben mi suçluyorum ??? Yoksa kanunen bu yasakmı ??? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Setre :

Yanlışın şurada =) ben ticaret yapmıyorum ... Ürün satmıyorum ... Ürünü getiren ben değilim, ürün satılınca kar edecek kişi ben değilim ... 

Bu kadar çabaladığına göre o zaman farklı motivasyonların var demektir ama bunun yeri burası değil. @Ekrem Usta RX-8 da burada bir ticaret yapmıyor. Hiç bir zaman da böyle bir girişimi, talebi olmadı. Arada gelir yazar, varsa bir bildiği paylaşır. Kimseye de laf atmaz. Kısacası kurallarına göre kullanıyor bu siteyi. Senin de o şekilde kullanmanı arzu ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Burak :

Bu kadar çabaladığına göre o zaman farklı motivasyonların var demektir ama bunun yeri burası değil. @Ekrem Usta RX-8 da burada bir ticaret yapmıyor. Hiç bir zaman da böyle bir girişimi, talebi olmadı. Arada gelir yazar, varsa bir bildiği paylaşır. Kimseye de laf atmaz. Kısacası kurallarına göre kullanıyor bu siteyi. Senin de o şekilde kullanmanı arzu ederim.

Herhalde forum sponsorluğu aldınız kendisinden ... Hayırlı olsun :) Ekrem usta her zaman işini bilir :) sıkıntı yok ben çıkarım forumunuzdan :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Setre :

Herhalde forum sponsorluğu aldınız kendisinden ... Hayırlı olsun :) Ekrem usta her zaman işini bilir :) sıkıntı yok ben çıkarım forumunuzdan :)

evet  baksana her yerde reklamları  var,   tüm banner larda armagaraj yazıyor..   siteye girince her yer ekrem & arma garaj..

sponsorluk ücretini de isviçre'deki banka hesaplarımıza yatırıyor  döviz olarak..  dikkat çekmesin diye.. 

ben sana bişey diyeyim,  bak vallahi adamın reklamını sen yapyorsun..  reklamın iyisi kötüsü olmaz derler..  hiç alakası yokken ismi geçiyor konularda. etiketleniyor.. birileri kötülüyor. birileri savunuyor.. ama reklamı oluyor .   vallahi çok enteresan

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Setre :

Bana ki (Ekrem Usta ile sadece bir kere görüşmüşlüğüm var o da tanışmak için çayını içtim) böyle bir iftira atabiliyorsan @Ekrem Usta RX-8 hakkında söylediklerinin bu saatten sonra benim için hiç kıymeti yoktur.

Eminim bunun iftira olduğunu bilecek kadar beni tanıyanlar için de aynı durum geçerli olacaktır.

İbreti alem için bu mesajlarını saklayacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24.04.2017 at 16:25, Burak :

Bana ki (Ekrem Usta ile sadece bir kere görüşmüşlüğüm var o da tanışmak için çayını içtim) böyle bir iftira atabiliyorsan @Ekrem Usta RX-8 hakkında söylediklerinin bu saatten sonra benim için hiç kıymeti yoktur.

Eminim bunun iftira olduğunu bilecek kadar beni tanıyanlar için de aynı durum geçerli olacaktır.

İbreti alem için bu mesajlarını saklayacağım.

Hiç önemli değil ben dediğim her lafın her sözün her zaman arkasındayım ... RX-8 deyince bu ülkede akla bir kaç kişi gelir ...

Emre SETRE

Ufuk DOĞAN

Naci Yusuf BEEL

hadi benim dediklerimi saymayın :) inan hiç mühim değil ... Rotary hakkında bilgi almak isteyen kişiler belirttiğim bu diğer arkadaşlara öyle yada böyle danışacaklar ... Ve danıştıklarında benim ne kadar doğru söylediğimi birinci ağızdan kendilerinden'de duyacaklar :)

İnan hiç sıkıntı yok bence cümle alem görsün bu mesajlarımı benim ... Yanlıştan dönsünler :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Zealot :

evet  baksana her yerde reklamları  var,   tüm banner larda armagaraj yazıyor..   siteye girince her yer ekrem & arma garaj..

sponsorluk ücretini de isviçre'deki banka hesaplarımıza yatırıyor  döviz olarak..  dikkat çekmesin diye.. 

ben sana bişey diyeyim,  bak vallahi adamın reklamını sen yapyorsun..  reklamın iyisi kötüsü olmaz derler..  hiç alakası yokken ismi geçiyor konularda. etiketleniyor.. birileri kötülüyor. birileri savunuyor.. ama reklamı oluyor .   vallahi çok enteresan

Reklam konusunda katılıyorum :) İsviçre deki hesapları bilemedim :P 

5 dakika önce, Setre :

=) Bu forum rx8 cilerin buluşma yeri değil allahtan :) size başarılar iyi ticaretler heheh 

dostum biz aracını takip ediyoruz, ne güzel modifiye yapmış helal olsun diyoruz, hızlanma değerlerini ilgiyle bekliyoruz ama sen sürekli değişik konularla günceme geliyorsun.

ürünün getirilmesinde emeğin varsa sana da teşekkür ederim, belki bir gün kullanırım ama bazı konuları boşuna uzatıyorsun.

Yukarıdaki yazdıklarından katılabileceğim tek şey imzandaki R.I.P Paul Walker

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, SweepeR :

Reklam konusunda katılıyorum :) İsviçre deki hesapları bilemedim :P 

dostum biz aracını takip ediyoruz, ne güzel modifiye yapmış helal olsun diyoruz, hızlanma değerlerini ilgiyle bekliyoruz ama sen sürekli değişik konularla günceme geliyorsun.

ürünün getirilmesinde emeğin varsa sana da teşekkür ederim, belki bir gün kullanırım ama bazı konuları boşuna uzatıyorsun.

Yukarıdaki yazdıklarından katılabileceğim tek şey imzandaki R.I.P Paul Walker

Katkım yok arkadaşım :) ben aksine ülkede FL22 bulamadığı için yakınanlardanım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ticari olarak katkının olmadığını zaten anladım, firmaya yol gösterme anlamında emeğin olduysa demek istedim @Setre Sanki daha önce öyle bir şeyler yazmıştın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Burak Forum yöneticisi olarak yaptığın çok yanlış ... Burası eğer bir forum ise, iyi yada kötü yorum hakkı vardır insanların ...  Sen kötü yorumları silerek tamamen insanların ekmeğine yağ sürüyorsun ... 

Burası gizli kapaklı bir ortam ise zaten komiktir... Nasıl insanlar namı değer "ROTARY" ustasını burda övebiliyor ve sen bunları silmiyor isen, bende bu "ROTARY" ustasını gayet kötüleyebilirim... Buda benim hakkımdır... İstediğin kadar silebilirsin, zaten mesaj gerekli yerlere gidiyor eminim kendisinede arkadaşlar haber veriyordun Emre Setre senin için böyle böyle dedi diye :) 

Sıkıntı yok yani benim açımdan, ama ne kadar anti şeffaf bir yer olduğunuda Forum sahibi olarak göstermiş oluyorsun bu şekilde ... 

@SweepeR daha öncede bahsettiğim gibi ürünü bluelubricants firması getirdi ancak @Burak bluelubricant firmasının açtığı konuyuda kitledi az önce... 

Buda ne tür bir durum olduğunu iyice kanıtlamış oluyor diye düşünüyorum ... Bundan sonra foruma giriş yapmacağım ancak dış dünyada Rotary hakkında sorusu olanlar her zaman yaptıkları gibi telefondan bana ulaşabilirler ...

Teşekkürler herkeze iyi günler :)  Üyelik silme gibi bir seçenek olmadığı için üyeliğimi silemiyorum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalan ve iftiralara devam ediyorsun @Setre. @Bluelubricant'ın konusunu kilitlemedim hatta müsamaha gösterdim . Normalde hatalı tanışma mesajı gönderenlere uyarı ve mesajlarını onaya alırken onun mesajında sadece bu kuralı hatırlattım. İstersen konusuna yazmayı dene bak bakalım kilitli mi değil mi ? Eğer tanışma kurallarına uygun bir mesaj atarsa sitede her daim yorum ve yazı yazabilir.

Site üzerinde hakarete izin vermeyeceğimi yukarıda da belirttim. Bu sana özel bir kural değil, herkese uygulanan bir kural. Bunu anlamazlıktan gelip saptıracak kadar kötü niyetli isen orasını bilmem.

Okumadıysan tekrar alıntı yapayım kurallardan ;

1. Hiçbir şart altında küfür, tehdit, hakaret ya da karşı tarafı rencide edici mesaj atamazsınız. Forum yöneticilerinin yetkilerini sorgulayamaz, küçümseyemez ve kendiniz yetkili bir kişi gibi davranamazsınız.

Velhasılı nasıl sen benim ne düşündüğümü önemsemiyorsan ben de senin ne düşündüğünü önemsemiyorum. Hele ki yukarıda yazdıklarından sonra. Eminim herkes çıkartması gerekenleri zaten çıkarttı, sözlerinin bir tesiri kalmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne bu şiddet bu celal.  Tanıdığım yüzlerce esnaf var aynı kalem çalışan. Hemde yan yana.  Hiç biri ürününü satmak için bir diğerini kötülemiyor.  Sevgili kardeşlerim ben motor yapıyorum ve yaptığım motorlara mecburen üreticininde ön gördüğü FL22 kullanmak mecburiyetindeyim.  İş ahlakım onu gerektiriyor. Bakıma gelen ve elden isteyenede ürün fazlam varsa. Yardımcı oluyorum. Yani öncelikli işim motor yapmak herhangi bir sıvıyı satmak değil.  Orjinal Fl22.  Belçikadan mazdanın avrupadaki en büyük lojistik deposundan alıyorum. Adreste vermiş oldum.  Şu an yetkili servistede fl22 var.  Türkiyeye girişi yasak falanda değil.  Ticaret yapmak yasak değilki.  Ne satıyosanız satın   Fakat ürününüzü satmak için birilerini yıpratma politikasını bırakın.ürününüzün reklamını yapın. Alan alır almayan almaz. Saygı sevgi biraz lütfen

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar alt tarafı lanet olası bir sıvı bunun için kırmayın birbirinizi yarın öbür gün buluşmalarda yüzyüze bakıcaz.Neyse yeri burasımı bilmem bir şey sorucam bu fll22 sadece rx-8 e konması gereken bir soğutucumu,mesela ben ford fiesta aracıma koydum problem olurmu ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda Evo ve ARMAGARAGE de fl 22 var. Evraklı faturalı 

Srkn.  Her araçta kullanabilirsin kardeşim. Rx8 göre tek fark.  Onlara %50 oranında su ilave edebilirsin 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Ekrem Usta RX-8 :

Mazda Evo ve ARMAGARAGE de fl 22 var. Evraklı faturalı 

Srkn.  Her araçta kullanabilirsin kardeşim. Rx8 göre tek fark.  Onlara %50 oranında su ilave edebilirsin 

Teşekkür ederim ustam biz su ilave etmedik bidondada az birşey kaldı zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...