Jump to content

1. Nesil Mazda 3 İlk Hareketteki Tıkırtı Sesi

keskur
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

Bende 2009 eski kasa manuel mazda 3 var. Aracım ilk hareket ettikten çok kısa bir süre sonra takırtı sesi geliyor ve bidaha olmuyor. Yokuş yukarı olmuyor, düz yerde ve yoku aşağı oluyor. Bilgisi olan varmı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herhangi bir işlem olarak 2016 temmuz ayında normal bakım ve lastik değişimi oldu okadar. Yalnız baskı debriyaj değişmesi gerekiyor dendi. Onla ilgisi varmı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Baskı balatanın yaylarından gelebilir. Egzozdan gelebilir. Çok küçük bir ihtimal bir de v kayışı gergi bilyasından gelebilir. Başımıza geldi çözene kadar akla karayı seçtik. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, keskur :

çok teşekkür ederim inşallah bulucaz

Aynı olay benim 2006'da da olmuştu. 200mt falan yürüdükten sonra geliyordu sonra sonsuz km yapsan dahi gelmiyor. Çok basit bir yerdenmiş. Alt takımlardaki bir bilyeden bahsetmişti sanırım.

Aracın yeni sabihi olan @Eskigtici Burak babası Ömer Usta'dan bilgi alıp sanırım size cevap verebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Mümin :

Aynı olay benim 2006'da da olmuştu. 200mt falan yürüdükten sonra geliyordu sonra sonsuz km yapsan dahi gelmiyor. Çok basit bir yerdenmiş. Alt takımlardaki bir bilyeden bahsetmişti sanırım.

Aracın yeni sabihi olan @Eskigtici Burak babası Ömer Usta'dan bilgi alıp sanırım size cevap verebilir.

Teşekkür ederim. Görüşelim bi Ömer Ustayla bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...