Jump to content

Mazda CX-3 için Bagaj Havuzu

Fotifoti
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Geçenlerde cx-3'e orijinal bagaj havuzu aldım . Malzeme çok kaliteli , biraz kalın aslında . Ne gerek var diyordum bu kadar ağırlığa falan . Sonra bagaja orijinal motor yağı dökmüşüm , çok orijinal bir görüntü oluştu [emoji1] Neden bagaj havuzu alayım diye düşünen varsa fazla düşünmeye gerek yok. Alın iyidir :)

64bba023573cde0b7961886075037f64.jpg

ded8beae18899539764e6c6ccb8b8835.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotim bagaj havuzu candır..Ben aracı aldığım günden beri kullanıyorum. Bagaj havuzunun altı halen ilk aldığım andaki gibi  duruyor.

Temizlik hijyen açısından bire bire. Malum biz dağ, taş, deniz geziyoruz..Yeri geliyor kumsaldan çıkıp terlikleri, çocukların oyuncaklarını atıyorsun bagaja. İlk fırsatta bagajı çıkarıp, ters çevir silkele..Tekrar eskisi gibi..

Güle güle kullan inşallah..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotim bagaj havuzu candır..Ben aracı aldığım günden beri kullanıyorum. Bagaj havuzunun altı halen ilk aldığım andaki gibi  duruyor.
Temizlik hijyen açısından bire bire. Malum biz dağ, taş, deniz geziyoruz..Yeri geliyor kumsaldan çıkıp terlikleri, çocukların oyuncaklarını atıyorsun bagaja. İlk fırsatta bagajı çıkarıp, ters çevir silkele..Tekrar eskisi gibi..
Güle güle kullan inşallah..

Gülmedim değil valla , paspas olmasa aşağıda woofer da giderdi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Fotifoti :

Neden bagaj havuzu alayım diye düşünen varsa

Bagaja motor yağı koymayalım diye düşünüyorum. :D

2 saat önce, İlhan :

Yeri geliyor kumsaldan çıkıp terlikleri, çocukların oyuncaklarını atıyorsun bagaja.

Mazda'dan önceki aracımı kullanırken, alayım dedim bir bagaj havuzu. Tabii saçma sapan bir fiyat. Baktım normal bagaj halısı keçeden yapılmış. Gittim toptancıdan, şu mutfakta masa üzerine kapladığım kalın muşambadan kestirdim (ama kalın yani). Mahalledeki döşemeciye gittim, keçe halının altına o muşambayı zımbalattım.

Deniz vs. mevsiminde arkasını çevirip kullanıyordum. Tabii bir bagaj havuzu değil ama kum, çamur, pislik gibi "akmayan" şeyler için harika bir çözüm olmuştu. Patentini alayım diyorum. :P

Mazda'da baktım, halının altında köpük benzeri bir katman var yapıştırılı. Olmaz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda'dan önceki aracımı kullanırken, alayım dedim bir bagaj havuzu. Tabii saçma sapan bir fiyat. Baktım normal bagaj halısı keçeden yapılmış. Gittim toptancıdan, şu mutfakta masa üzerine ketirdiğim kalın muşambadan kestirdim (ama kalın yani). Mahalledeki döşemeciye gittim, keçe halının altına o muşambayı zımbalattım.

Deniz vs. mevsiminde arkasını çevirip kullanıyordum. Tabii bir bagaj havuzu değil ama kum, çamur, pislik gibi "akmayan" şeyler için harika bir çözüm olmuştu. Patentini alayım diyorum. [emoji14]

Mazda'da baktım, halının altında köpük benzeri bir katman var yaptırılı. Olmaz...

Bu bagaj havuzu naylon değil , inçe hiç değil . Baya kalın ve kauçuk . Altında katman falan yok. Çok pahalı değildi, fiyatı aklımda kalmamış . Faturayı da yağda boğulduğu icin attım :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bagaj havuzunun bir artısı daha var.

koyduğunuz malzemeyi zeminde kaydırmıyor.

özellikle bagajda fazla malzeme yokken sağa sola kaymasını engelliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bagaj havuzunun en büyük artısı kenar oluklarının oluşu. Bu sayede sıvı/katı şeyler bagajanıza ulaşamıyor. Ağzını tam kapatmayı unuttuğum 500 cc'lik şaşalın bagaja boşalmışlığı var. Yağmurdan sonra şemsiyeyi bagaja atmışlığım var. Hepsinden sınavı geçtim.

Bir tek motor yağını denemedim. Onu genelde kartere koyarım. :geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla ben bu bagaj havuzunu ilk Vw caddye almıştım. Onda sürekli yük taşıdığımız için muhteşem olmuştu. CX-3 alırken bayide bagaj havuzu istiyorum demiştim benden olsun dediydi. 

Ama koruması falan bir yana küçük olan bagaj dahada ufaldı sanki havuzu koyunca. Caddy de alan bol olduğu için çok göze batmıyordu. Bolluk yoklul göstermiyordu. 

Cx-3 se yokluk yokluğu aratıyor yani :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bagaja orijinal motor yağı dökmüşüm , çok orijinal bir görüntü oluştu [emoji1]  

2015 model arabanın bagajında motor yağı taşımak. Adamı taşla kovalarlar sanayide
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla ben bu bagaj havuzunu ilk Vw caddye almıştım. Onda sürekli yük taşıdığımız için muhteşem olmuştu. CX-3 alırken bayide bagaj havuzu istiyorum demiştim benden olsun dediydi. 
Ama koruması falan bir yana küçük olan bagaj dahada ufaldı sanki havuzu koyunca. Caddy de alan bol olduğu için çok göze batmıyordu. Bolluk yoklul göstermiyordu. 
Cx-3 se yokluk yokluğu aratıyor yani [emoji3]

Mal biraz kalın o yüzden :) ama bir 20 yıl gider herhalde

2015 model arabanın bagajında motor yağı taşımak. Adamı taşla kovalarlar sanayide

Orijinal ama :) Diyarbakır'da orijinal olmaz diye Muğla'dan stok yaptıydım :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, Fotifoti :

Mal biraz kalın o yüzden :) ama bir 20 yıl gider herhalde
Orijinal ama :) Diyarbakır'da orijinal olmaz diye Muğla'dan stok yaptıydım :)

Gider mal sağlam abim ona lafım yok :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...