Jump to content

Mazda 3 RS model yapar mı?

Bora Yetkin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba herkese;

Mazda3 için gelecekte güçlü bir motor gelir mi sizce?Honda civic'e bakıyorum RS ve Sport model yapmış adamlar 182hp,üstelik vergi 1.5lt olduğundan vergisi düşük.

Belki bizim japon amcalar da Mazda3 e biraz güç katarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

önceden mps mazda 3 ve mazda 6 vardı ama onlar da downsizing değildi artık onlar da yok. motorlara bakınca; türkiye'de bulunmayan 2.5 litre benzinli motorlar onların yerini almış diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Mehmet Özdemir :

önceden mps mazda 3 ve mazda 6 vardı ama onlar da downsizing değildi artık onlar da yok. motorlara bakınca; türkiye'de bulunmayan 2.5 litre benzinli motorlar onların yerini almış diyebiliriz.

1.5lt olsun 180hp olsun 250 de tork olsun daha ne isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, İlhan :

2.0  / 2.2  / 2.5 gibi motor seçenekleri varken, yeni bir motora bütçe ayıracaklarına ben pek ihtimal vermiyorum.

Bende hayal kuruyorum zaten:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende hayal kuruyorum zaten:)

Mazda downsizing sevmiyor :) emisyonda hile yapmıyor , sürüş keyfinden de ödün vermiyor . Yani gelirse 2.5T mps gelir. Onu da biz görmeyiz [emoji1] Honda 182hp ama beygirleri zayıf ve cvt olduğu için ya tren gibi gidiyorsun yada spor modda arabayı çalmış gibi kullanman gerekiyor. Yani 5-15lt arası yakıyor ve lineer değil . Arkadaş yeni hb civic aldı , haziranda bol bol test ederim

Şimdilik çok kullanmadım . Fikirlerim değişebilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şayet düşük hacimli yüksek bir beygir grubu olacaksa Mazda da turboya geçmesi şart olur. Bu durumda yıllardır süre gelen atmosferik benzinli Skyactiv motorlarını rafa kaldırmak zorunda kalır. Kimse 1.5 atmosferik tercih etmez şayet o durumda. Fiyat farkının uçurum olması lazım ki tercih etsin. 

Gel görelim ki 2 model arasında da uçuk fiyat yaparsa y3ni bir segmente girme mantığı yanlış olur. Sırf bu yüzden bile düşük hacimli yüksek beygir oranlı bir model göremeyiz. 

Ben dizeller hariç halen Mazdanın turbo benzin bir motor üretmeyeceği kanaatindeyim bundan sonra. O yüzden yüksek hacimli motorlar gelir ondada ortak kanaat olan Tr'ye gelmez. 

Ayrıca yine idda ediyorum ki böyle bir segmente giriş yapacak olursa Wankel(rotary) motorlar ile piyasaya girer. Onun dışındaki bütün ihtimallerde mucize olur Mazdacılar için. 

Gel gelelim gününüz teknolojisi Hibrit araçlara doğru kayıyor ki Mazda da bu konuda aktif bir çalışma yapıyor. O yüzden gelecek senelerde ki kombinasyon Hibrit olur diye düşünüyorum. Yine atmosferik(skyactiv) +elektrik  olur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda'nın CX-9 için ürettiği 2.5T motor lanse edilince herkes bu motorun (en azından Amerika'daki müşteriler için) olası bir Mazda3 MPS gibi bir araçta kullanılabileceğini düşündü ama bu yönde hiç bir çalışma ile ilgili bir açıklama gelmedi şirketten.

En son Mazda'nın CEO su Mazda MX-5'ten daha büyük bir spor araç düşünmüyoruz dedi. Bundan Mazda3 MPS sonucu çıkartılabilir mi bilmem ama şimdilik böyle bir ihtimal görünmüyor.

Mazda3 için yüksek beygir isteyene Mazda 2.0 al diyor zaten, onun da Türkiye'de satılamaması da onu çok ilgilendirmiyor. Adamların pazarı Amerika-Japonya-Rusya-Avrupa..

Kim takar Türkiye'de satılamayan 1000-2000 aracı ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, Fotifoti :

Hayatta her şey mümkündür :) ama yasal olmaz. Pistte gezilir :)

Swap yapılmış pek çok araç var trafikte, neden yasal olmasın?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir Mazda yöneticisi eski Mps (mazdaspeed) modellerini "çocukçaydı" diye tanımlamıştı. Öncelikli olarak model gamını daha klas hissettiren araçlarla temellendirmek istiyorlar, bu yeni nesillerde hem tasarım hemde araçlara gösterilen özen olarak kendini belli ediyor zaten. Daha sonra bunun üzerine Golf R Audi S3 benzeri sade ama pahalı olduğunu belli eden bir spor hatchback olacaktır büyük ihtimalle.

Yine de bu nesil Mazda 3'ün Gtı türevi bir modeli olsaydı dünyanın en iyilerinden biri olacağına hiç şüphem yok, arabanın muhteşem bir altyapısı var. 2.5 turbo 250hp skyactiv motor da var ellerinde, imkansız değildi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, Leanback :

Bir Mazda yöneticisi eski Mps (mazdaspeed) modellerini "çocukçaydı" diye tanımlamıştı. Öncelikli olarak model gamını daha klas hissettiren araçlarla temellendirmek istiyorlar, bu yeni nesillerde hem tasarım hemde araçlara gösterilen özen olarak kendini belli ediyor zaten. Daha sonra bunun üzerine Golf R Audi S3 benzeri sade ama pahalı olduğunu belli eden bir spor hatchback olacaktır büyük ihtimalle.

Yine de bu nesil Mazda 3'ün Gtı türevi bir modeli olsaydı dünyanın en iyilerinden biri olacağına hiç şüphem yok, arabanın muhteşem bir altyapısı var. 2.5 turbo 250hp skyactiv motor da var ellerinde, imkansız değildi.

2.5lt motora verecek param olsa zaten mazda'yı beklemem bir sürü rs araba var:)

1.5 olsun hp yüksek olsun leziz olsun diyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Bora Yetkin :

2.5lt motora verecek param olsa zaten mazda'yı beklemem bir sürü rs araba var:)

1.5 olsun hp yüksek olsun leziz olsun diyorum..

Mazda MX-5 verelim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda MX-5 verelim [emoji4]

Mx5 gerçekten müthiş bir alet. 970kg , 8sn'de 100'e çıkıyor, yılan gibi kıvrılıyor, bakımı ucuz, yakıtı düşük, üstü de Açılıyor daha nolsun :)

Sen de virüsü kapmışsın büyük abi [emoji1]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, Fotifoti :

Mx5 gerçekten müthiş bir alet. 970kg , 8sn'de 100'e çıkıyor, yılan gibi kıvrılıyor, bakımı ucuz, yakıtı düşük, üstü de Açılıyor daha nolsun :)

Sen de virüsü kapmışsın büyük abi emoji1.png

1 senedir vücudumda, anti histaminik, anti bateriyel, anti virüs ne varsa kullandım atamadım :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...