Jump to content

Mazda 3 Otomatik Şanzıman Filtresi

quiteguide
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sanziman filtre degisimine 900 lira diye mazda merser servisine buradan bazi hareketlerimle selamlarimi iletirim. Tesekkurler yetkili servis.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis ve parça fiyatları böyle aşırı tırmanmaya devam ederse satarım aracı. Hem piyasada servis orijinal ürün yok hem de fiyatlar uçmuş. Daha da uçacağa benziyor. Aynı model filtre 120 lira ikitelli ford orijinal parçacılarda. Mazda da 420. Ayıptır be kardeşim. Bir de üstüne yağ değişimi için 900 fiyat çekmişler. Yakındır bu gidişle araba da satmayacaklar servisleri de kapatacaklar 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...
40 dakika önce, Eras06 :

Mazda 6 2009 model yağ filtresi arıyorum buradaki filtre ile aynı mı yoksa farklı mı?

Servisten alın derim. Pahalı bir parça değil ve yağ filtresinde yan sanayi hep soru işaretidir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, tansu87 :

Servisten alın derim. Pahalı bir parça değil ve yağ filtresinde yan sanayi hep soru işaretidir. 

Filtre 540 tl gibi bir fiyat ford focus Mazda 3 ile bire bir uyumlu Mazda 6 için böyle bir durum var mı bilmiyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Eras06 :

Filtre 540 tl gibi bir fiyat ford focus Mazda 3 ile bire bir uyumlu Mazda 6 için böyle bir durum var mı bilmiyorum 

Yağ deyince motor yağı anladım. Pardon. Evet şanzıman filtresi serviste pahalı. 6’nın şanzımanı ford ile benzer mı bilmiyorum. Ama servisi arayıp aracınızın şase numarasını verip parça numarasını alabilirsiniz. Mazda 3’ün orijinalinden bu filtre çıkıyor. Bunu bulmak kolay. Ford yedek parçacılarda veya internette var. 

A2511CBD-89FC-497E-AD46-F61899B01DBE.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Eras06 :

Mazda 3 2010 filtre ürün oem kodu FNC1-21-500A

Mazda 6 2009 filtre Ürün oem kodu FNC1-21-500A

Yani evet mazda 3 ün linkteki filtresi uyumlu.

Kontrol:

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mazda&vin=

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, tansu87 :

Yağ deyince motor yağı anladım. Pardon. Evet şanzıman filtresi serviste pahalı. 6’nın şanzımanı ford ile benzer mı bilmiyorum. Ama servisi arayıp aracınızın şase numarasını verip parça numarasını alabilirsiniz. Mazda 3’ün orijinalinden bu filtre çıkıyor. Bunu bulmak kolay. Ford yedek parçacılarda veya internette var. 

A2511CBD-89FC-497E-AD46-F61899B01DBE.jpeg

Evet aynısı çok sağol.

9 saat önce, Mutlu Tekir :

Mazda 3 2010 filtre ürün oem kodu FNC1-21-500A

Mazda 6 2009 filtre Ürün oem kodu FNC1-21-500A

Yani evet mazda 3 ün linkteki filtresi uyumlu.

Kontrol:

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mazda&vin=

Bu site güzelmiş yağı da eneos eco atf veya moly 1200 atf kullanmayı düşünüyorum usta bana mobil 3309 aldırmıştı ama onu iade edip bunlardan birini kullanmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Hortlatalım @quiteguide

Benim aracın orijinal filtresi FNC121500A kodlu filtre. Senin konu başında yazdığın kod ile sadece C ile 0 harfi farklı. Benim araçta 5 ileri FS5A-EL yani ford un FNR5 şanzumanı bulunmakta. Acaba filtre uyar mı? Ne dersin? 

Ne dersiniz forum ahalisi? @Zealot @Mutlu Tekir bi el atın garibana

@Mehmet Özdemir  @M.E.G siz de olmazsanız olmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, zoptrik :

Hortlatalım @quiteguide

Benim aracın orijinal filtresi FNC121500A kodlu filtre. Senin konu başında yazdığın kod ile sadece C ile 0 harfi farklı. Benim araçta 5 ileri FS5A-EL yani ford un FNR5 şanzumanı bulunmakta. Acaba filtre uyar mı? Ne dersin? 

Mehmet mod ON

Aracın kaç km de? Lpg mevcut mu? Benzinde de aynı şanzımanı mı kullanıyor? Birde şanzıman konusunda en önemli etken aracın hangi renk 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

48 dakika önce, zoptrik :

Hortlatalım @quiteguide

Seninki 5 ileri olduğu için yanılmıyorsam 7 solenoid var. Yüklendiği tork daha fazla, km yüksekse her ihtimale karşı, servisten orijinal filtre derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19.06.2019 at 16:19, tansu87 :

Beni yazmamışsın ama söyleyeyim :) aynı filtreyi kullanıyor iki şanzıman da

Teşekkürler. Artık radardasın bence başını yaktın rahat bırakmam tag lar dururum :D 

19.06.2019 at 16:39, M.E.G :

Mehmet mod ON

Aracın kaç km de? Lpg mevcut mu? Benzinde de aynı şanzımanı mı kullanıyor? Birde şanzıman konusunda en önemli etken aracın hangi renk 😂

Renk gri o zaman olur sanırım. :D 

19.06.2019 at 17:05, quiteguide :

Seninki 5 ileri olduğu için yanılmıyorsam 7 solenoid var. Yüklendiği tork daha fazla, km yüksekse her ihtimale karşı, servisten orijinal filtre derim. 

Orijinal filtre 473+kdv. Aslında alına da bilir bakalım FOMOCO olan orijinali bulamazsam servis yolu görünür. Sen ne dersin alınır mı? 

Şöyle bir liste buldum FNC121500A filtre ile ilgili

952846796_otomatikanzuman.JPG.2fbdf1162d78e0fcaafd2395f09060c3.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Müdür, şu an bulamadım ama bir yerlerde senin aracın (2002-05 Mazda 6) şanzıman filtresinin, 1.6 motorlu şanzımanla uyumlu olmadığını okuduğumu anımsıyorum. Bu yüzden, yanlış yönlendirmeyeyim.

Sıcak/soğuk sıvı seviyesine dikkat et, kontrol çubuğundaki üst çizgileri geçmesin.

100 ml bile fazla oldu mu, yağ çabuk ısınıyor, radyatörden gelen soğutma da işe yaramıyor, gerçi senin araçta soğutma haznesi var mı onu da bilmiyorum.

5 ileri otm. yaklaşık, 7.2 lt sıvı alıyor diye anımsıyorum.

Hangi marka sıvı düşünüyorsun bu arada?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mobil 320 eğer M-V spec karşılıyorsa ondan düşünüyorum. Yoksa bütün fikirlere açığım. Yağ soğutma haznesi radyatörün içindeki ise benim araçta da var. 

Şöyle yapmayı düşünüyorum. Çok yakın arkadaş yedek parçacı ve aynı zamanda tamirci. Parçayı onun tedarikçisinden önceden istetip eğer uymazsa servisten almayı düşünüyorum(iade de sıkıntı olmuyor çünkü adam haftalık 5-10bintl lik parça istiyor) ama tabi bu tamamen benim hayalim. Parça listesinde FOMOCO filtre olmazsa bilmiyorum ne yaparız. Neyse araştırmaya devam. Ben bu uyumsuzluk olayına bakayım oraya yoğunlaşayım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22.04.2017 at 12:29, quiteguide :

2010 model (ikinci nesil) mazda 3 otomatik şanzıman filtresi oem no : FN0121500A (FN0121500; FN01-21-500; FN01-21-500-PT; FN0121500 PT)

Focus Orjinal Motorcraft Otomatik Şanzıman Yağ Filtresi (Süzgeci) 1998-2005 ile birebir uyumlu, ford oem: XS4Z 7A098 AC

'Oirjinal Mazda Logolu' filtreye muadil ürün motorcraft yani, 90-100 TL'ye temin edilebilir.

Çin malı olanlar da 40-50 TL. Buradan.

Resimler alıntıdır.

664238.jpg

695969.jpg

ffdd2c4s-960.jpg

Aynısını aksaray ford mert yedek parçada (185) 170’e aldım bugün. Başka bi tedarikçi mahle’nin gösterdi. Vizyon otoya veriyormuş. O da adem ustaya veriyordur. O da 100 liraydı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu an farkettim. Bu fn01 kodlu ürünün üstündeki plastik baca gibi olan kısın kısa. Dörtgen prizma gibi olan. Ama orijinalindeki birkaç cm daha uzun. Fotolardaki ojinal fnc1 21 500

Bu çıkıntıdan yağı çekiyor mu yoksa boşaltıyor mu bilen var mı? Burası karter haznesinin içine dalıyor çünkü

9D752E49-44A4-40FE-B760-907DA5691D19.jpeg

417AAB9E-E1C1-4291-822C-75A37F4A2437.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çekiyor. Eğer karterdeki yağ azalırsa o zaman sıkıntı olur yoksa pek sıkıntı olmaz. Eğer azalırsa olacakları söyleyeyim çünkü başka araçta başıma geldi. Opel omegamda soğutucuya giden botu patladı ve tüm yağ yola dökülmüştü. Araç vites atamadı ve olduğu yerde kaldı. Başka da bi şey olmadı. Boruyu onardık yağını koyduk halen biniyoruz. Benim tecrübem bu yönde. Tam olarak aradığım cevabı vermişsiniz. Çok teşekkür ederim. İki parçayı yanyana koyup foto çekme imkanınız var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...