Jump to content

Satılık Orijinal RX-8 Jant Takımı

Zealot

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aslında güzel bir fırsat cunku orjinal RX-8 jantı herzaman bulunmuyor fakat pek temiz kullanılmamış gibi görünüyor. Kenarların kaldırıma hafif te olsa sürtmesi kendini belli ediyor, ancak ortada Mazda logosunun etrafındaki aşınmayı anlamak mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

jantlar plastidip ile kullanıldığı için sadece kenarları çizik..  

kenarlarda çok az çizik var. flaşlı fotoğraf çektim. detaylar belli olsun diye..     ilk bakışta ben de çok sanmıştım ama göz seviyesinden bakınca anlaşılmıyor bile 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet. Nitekim ön diskler 100km/h üstü hızlarda titreme yapıyor, atıklık yaptığı için. Sökülüp atıklığın giderilmesi gerekiyo ancak gereksiz işlem yapmak istemediğimden biraz daha böyle idare edip orjinal Mazda diskleri takacağım. Önceki orj Mazda diskleri sadece cok eskimişti; yüzeyi lacivert renk gibi olmuştu yine de atıklık veya titreme sorunu yoktu. Varsa yoksa orjinal : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ET 50 mi?? Almam ben bunları. Çok pis kaka :D Çok koştum zamanında peşinde bulamamıştım. Gerçekten büyük fırsat arayana. Ufuk mutfak süngeri ile plastidipleri temizleseydin iyice. Pislik gibi duruyor buradan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, Revivo73 :

Benim jantın cep ile rastgele cekilmiş fotoğrafı. Jantı cok titiz kullanınca doğal olarak beklenti de ona göre oluyor : )

m3Dzky.jpg

Göbek değişikmiş. Komple fren sistemi almadıktan sonra disk ve balata değişikliğinin pek bir işe yaramadığını öğrendim. Bizim diskler zaten 18 inç jant için kullanılan en büyüklerinden biri, o yüzden piste girip yarışmıyorsan orijinali en mantıklısı.

Bu arada bahar kampanyası var, disk değişikliği için tam zamanı ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, Revivo73 :

Evet. Nitekim ön diskler 100km/h üstü hızlarda titreme yapıyor, atıklık yaptığı için. Sökülüp atıklığın giderilmesi gerekiyo ancak gereksiz işlem yapmak istemediğimden biraz daha böyle idare edip orjinal Mazda diskleri takacağım. Önceki orj Mazda diskleri sadece cok eskimişti; yüzeyi lacivert renk gibi olmuştu yine de atıklık veya titreme sorunu yoktu. Varsa yoksa orjinal : )

aracın üzerinde torna yaptır. tanıyamazsın 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

59 dakika önce, Zealot :

aracın üzerinde torna yaptır. tanıyamazsın 

Senin jantlarla ilgili olumsuz yorum yaptım diye bu kadar alınman gereksiz. Benim jantların başka açıdan görüntüsü yeni yıkanmış falan da değil, üstünde birkaç haftalık toz ve kir var.

37VEZj.jpg

@Burak göbeğe önceki sahibi kapak koymuş; çıkarmadım. Bir tanesini çıkardım baktım Mazda logosu tertemiz duruyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Revivo73 :

@Burak göbeğe önceki sahibi kapak koymuş; çıkarmadım. Bir tanesini çıkardım baktım Mazda logosu tertemiz duruyordu.

Tek fark kapak mı?  Sanki senin aracın jant göbeği daha çıkıntılı duruyor gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

banane senin jantından da,  üstündeki tozdan da..  yıkanmasından da, arabandan da...  

türkiye'de ki son 2 jantın biri sende biri bende mi.  ben neden kendi jantımla seninkini karşılaştırayım.

sen neden kendi jantınla benimkini karşılaştırıyorsun..   benim satılık ilanıma  kendi  jantının resmini koyuyorsun.. yetmiyor başka resim koyuyorsun..  seninkiler de mi satılık  anlamadım ki.. neyin peşindesin..   

disklerin titreme yapıyor diye aracın üstünde torna yaptır dedim.. 

15 saat önce, Revivo73 :

Evet. Nitekim ön diskler 100km/h üstü hızlarda titreme yapıyor,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ani bir gerginlik olmuş :) sabah sabah normal.

@Revivo73 tekrar hoş geldin foruma, bir süredir yoktun. @Zealot ın söylediği disk leri tornalatmak.

Disk tornası servisler tarafından da bir kerelik önerilse de bence disk ile balata arasındaki mesafeyi artırdığından pek güvenli bulmuyorum. Tabi pratikteki durum ile benim mantığım genelde uymuyor ve tornalanmış disk uzun bir süre sorunsuz kullanılabiliyor :) Lise de torna kullanmış biri olarak malzemenin çok düşük bir değerde alındığını bilmeme rağmen orijinalden çıktığını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, Zealot :

banane senin jantından da,  üstündeki tozdan da..  yıkanmasından da, arabandan da...  

türkiye'de ki son 2 jantın biri sende biri bende mi.  ben neden kendi jantımla seninkini karşılaştırayım.

sen neden kendi jantınla benimkini karşılaştırıyorsun..   benim satılık ilanıma  kendi  jantının resmini koyuyorsun.. yetmiyor başka resim koyuyorsun..  seninkiler de mi satılık  anlamadım ki.. neyin peşindesin..   

birader senin sorunların mı var...

disklerin titreme yapıyor diye aracın üstünde torna yaptır dedim.. 

iyi değilsin.  tedavi ol.. 

Resmi senin jantları neden temiz bulmadığımı açıklamak için gönderdim, 2. resmi de sen bozuk yanıtlar verdiğin için gönderdim. Satılık ilanlarına olumsuz yorum yapmak veya resim göndermek yasak mı? Ben temiz ürünü makul fiyattan satsam, kim ne yorum yaparsa resim gönderirse göndersin alınmazdım ancak kötü kullanılmış bir ürünü yüksek fiyattan satmak hedefim varsa o zaman ben de alınırdım.

Konu madem benim araç değil, neden mevcut diskleri aracın üstünde torna yaptır diyorsun. Ben orjinal olmayan diskleri çöpe atıp orjinal Mazda disk alacağımı söyledim.

Fakat aracıma bakımı nasıl yapacağımı öğretmeye çalıştığın gibi "tedavi ol" diyerek benimle ilgili de konuşmaya başlamışsın. Aslında hata bende; o haldeki Jantlar, o fiyata, hiçbir yorum yapmamalıydım, kendi halinde bırakmalı böyle kişileri yoksa haddini aşıp bize araba bakımı ve hayatımızla ilgili had bildirmeye dahi kalkarlar. Bana araç bakımı ve yaşam dersi vermeye kalkışmak senin ne haddine?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

satılık ilanına istediğin yorumları yapabilrsin tabiki..  

kendi jantlarının fotoğrafını göndermen de normal ..  

konunun senin disklerine gelmedi de güzel..  hazır bu konu açılmışken  sana torna tavsiyesinde bulunmam  da arkadaşça..

ama nasıl bir iç dünyan varsa, durduk yere  benim sana karşı bir problemim olduğunu düşünüyorsun..   satılık jantlarımı kötülediğin için  alınganlık yaptığımı düşünüyorsun.   

çünkü birisi gelip senin malını kötülese  alınganlık yaparsın değil mi.. üzülürsün.  istiyorsun ki senın malın mükemmel olsun en iyisi olsun..   bu yüzden kendi jantlarını sergiliyorsun değilmi.. takdir veya tebrik almak mı istiyorsun.

senın burda satılık ilanına istediğin yorumu yapmaya hakkın olduğu kadar,, benim de diskleri titreyen birine torna tavsiyesinde bulunma hakkım var ve bu forum bunun için var..   hatta insanlar birbirinin malını kötülesin die değil,  tavsiyede bulunsun diye var.. 

benim disk tavsiyesi verdiğim birisi ,  bana,   durduk yere   ""malını kötülediğim için  gereksiz yere alınganlık yaptın""  diyorsa  iyi değildir..   aracı hakkında değil sağlığı hakkında tavsiye vermek isterim  ... 

jantları ihtiyacı olan birine verdim a/q  kitleyin konuyu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

50 dakika önce, Burak :

Tek fark kapak mı?  Sanki senin aracın jant göbeği daha çıkıntılı duruyor gibi

Aynı jantlar, sadece kapak takılınca daha çıkıntılı gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, Zealot :

satılık ilanına istediğin yorumları yapabilrsin tabiki..  

kendi jantlarının fotoğrafını göndermen de normal ..  

konunun senin disklerine gelmedi de güzel..  hazır bu konu açılmışken  sana torna tavsiyesinde bulunmam  da arkadaşça..

ama nasıl bir iç dünyan varsa, durduk yere  benim sana karşı bir problemim olduğunu düşünüyorsun..   satılık jantlarımı kötülediğin için  alınganlık yaptığımı düşünüyorsun.   

çünkü birisi gelip senin malını kötülese  alınganlık yaparsın değil mi.. üzülürsün.  istiyorsun ki senın malın mükemmel olsun en iyisi olsun..   bu yüzden kendi jantlarını sergiliyorsun değilmi.. takdir veya tebrik almak mı istiyorsun.

senın burda satılık ilanına istediğin yorumu yapmaya hakkın olduğu kadar,, benim de diskleri titreyen birine torna tavsiyesinde bulunma hakkım var ve bu forum bunun için var..   hatta insanlar birbirinin malını kötülesin die değil,  tavsiyede bulunsun diye var.. 

benim disk tavsiyesi verdiğim birisi ,  bana,   durduk yere   ""malını kötülediğim için  gereksiz yere alınganlık yaptın""  diyorsa  iyi değildir..   aracı hakkında değil sağlığı hakkında tavsiye vermek isterim  ... 

jantları ihtiyacı olan birine verdim a/q  kitleyin konuyu. 

Sevabına mı verdin kardeşim....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

• Yeni Oluştur...