Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Tavanda Göçük

Ali
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arabamla bu hafta sonu bir arkadaşıma kahve içmek için gittiğimde arabayı orada bir yere park etmek zorunda kaldım. Oturup kalktıktan sonra bir baktım arabanın önünde sprey boyası gibi bir şey sıkılmış ve tavanında lolipop şekerini fırlatmışlar. Hemen arabanın içindeki su ile temizledim ıslak kalsın benzincide sabunla çıkarırım dedim ve ondan kurtulduk. Taş izi gibi duran göcük arabada kaldı. Sizce bunu nasıl hallede bilirim. Mahallenin gençleri arabadan biz indiğimizde tip tip bakıyorlardı heralde araba gözlerinde pahalı bir araç izlenimi verdi onlar mı zarar verdi anlamadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kanks maltepede biyere bıraktım bende aracımı.. komple kaporta bakımı yaptırıyorum..

boyasız göcük de  düzeltiyorlar mış..  fotoğrafını at göndereyim  sorayım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, Zealot :

kanks maltepede biyere bıraktım bende aracımı.. komple kaporta bakımı yaptırıyorum..

boyasız göcük de  düzeltiyorlar mış..  fotoğrafını at göndereyim  sorayım 

Tamam akşam fotoğrafı çekip gönderiyorum. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali geçmiş olsun. Benimde geçenlerde birisi kaputu anahtar gibi bişeyle çizmiş akabinde @Burak abi ve @Zealot ile konuşmuştuk.. Arabada oluşan hasardan ziyade o insanların (veya o davranışı yapan hayvanların) durumu insanı daha çok üzüyor.

Boyasına zarar gelmediyse her türlü düzeltilir. Bende daha önce hem kendi arabamı hem de babamın arabasını kozyatağında bir yere götürmüştüm adamlar gerçekten işlerinde iyiydi. Tabi bazen saçma sapan fiyatlar isteyebiliyorlar.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Artık bu tip sorunlardan ötürü aracı her yere bırakmıyorum, gerekirse 1km yürüyorum ama düzgün yere bırakmaya çalışıyorum. Bilinmedik, yabancı trafiğinin az olduğu mahalle araları her zaman riskli olabilr. Boyada hasar yok ve sert bir darbe değilse düzeltirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Ali, umarım sorunsuz bir şekilde düzeltilir. Aslında bunu yapanları düzeltmek gerek ama onlardaki göçük pek düzeltilecek cinsten değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkese teşekkür ederim. :( 

2 saat önce, Batuhan79 :

Geçmiş olsun. Artık bu tip sorunlardan ötürü aracı her yere bırakmıyorum, gerekirse 1km yürüyorum ama düzgün yere bırakmaya çalışıyorum. Bilinmedik, yabancı trafiğinin az olduğu mahalle araları her zaman riskli olabilr. Boyada hasar yok ve sert bir darbe değilse düzeltirler.

Aslında bende siz gibi yapıyorum. O gün baya bakındım hatta park ettiğim yerde oturan adama abi buraya bırakıyorum sana emanet dedim doğal olarak saatlerce arabayı bekleyemeyeceğini göz önüne alınca durum kaçınılmaz.  Boyada vs hasar yok ufak bir göçük aslında tam ortada gözüme batması sinir ediyor. 

Bir saat önce, Osman Örengül :

Geçmiş olsun Ali, umarım sorunsuz bir şekilde düzeltilir. Aslında bunu yapanları düzeltmek gerek ama onlardaki göçük pek düzeltilecek cinsten değildir.

Abi sorma fena fitil oldum. Bakındığımda kimse yoktu piyasada olan guzuya oldu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Ali :

Abi sorma fena fitil oldum. Bakındığımda kimse yoktu piyasada olan guzuya oldu. 

Nazar diyelim Ali, kem gözlerden korunmasına vesile olur inşallah :) Çok da kafana takma, atalarımız boşuna dememiş sakınılan göze çöp batar diye..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun. Ne yazik ki araba gençlere hitap ettiği için bu şekilde bir ödünleme yapıyorlar. Benim sağ ön kapıyı boydan boya çizmişler di metalik sedefli olunca hiç birşey yapamadık. Can sıkıntısından başka :).

Lenovo X2-EU cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Aynı durumdan bende muzdaripim. Özellikle parkettigim yere çok dikkat ederim. Sağdan ve soldan diğer araçlara yakın parketmem. Kötü bir alışkanlık haline geldi bende park sonrası her zamanda birşey olmuşmu diye bakiyorum. Farkettim ki özellikle annelerin ve yaşlılarin yanına parkettigi araca hiç saygısı yok. Benim kapıda birkaç kapı darbesi oluştu bu nedenden ve Türkiye ye gittigimde aracımı kaplatmayi düşünüyorum. Belki birazda olsa küçük darbeleri önlemiş olurum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nazardır o kardeş nazar :D Ümraniye San. Sit. Göçük Timi İsmaile gidiyorsun hemen hallediveriyor ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Ali :

Arabamla bu hafta sonu bir arkadaşıma kahve içmek için gittiğimde arabayı orada bir yere park etmek zorunda kaldım. Oturup kalktıktan sonra bir baktım arabanın önünde sprey boyası gibi bir şey sıkılmış ve tavanında lolipop şekerini fırlatmışlar. Hemen arabanın içindeki su ile temizledim ıslak kalsın benzincide sabunla çıkarırım dedim ve ondan kurtulduk. Taş izi gibi duran göcük arabada kaldı. Sizce bunu nasıl hallede bilirim. Mahallenin gençleri arabadan biz indiğimizde tip tip bakıyorlardı heralde araba gözlerinde pahalı bir araç izlenimi verdi onlar mı zarar verdi anlamadım. 

Ülkemizde bir türlü azaltılamayan cehalet durumunun, aşağılık komplekslerine yansımasınının ağır bir sendromu olarak görülen, yaygın bir davranış şeklinin bir başka göstergesi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, mazda_ozan :

Nazardır o kardeş nazar :D Ümraniye San. Sit. Göçük Timi İsmaile gidiyorsun hemen hallediveriyor ;)

En kötü oraya da bir uğrayayım :D  Nazar diyelim de insanın içi gidiyor. 

12 saat önce, Fotifoti :

Bu yüzden kırmızı almadım :( geçmiş olsun. Nazarlık kalsın

Allahtan gri abi :D Ben kırmızı almam bu arabayı kolay kolay bu hali bile oldukça dikkat çekiyor. 

Tekrardan herkese teşekkür ederim. Arabaları lütfen güvenli yerlere bırakın bu tarz durumlar yaşamamak için. :(  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...